Tani LCD do sypialni - Samsung 26R32B czy 23R82B?

piterdz

New member
Witam wszystkich serdecznie !

Stanąłem ostatnio przed następującym dylematem - chciałbym kupić nowy TV do sypialni - oglądanie z ok. 2 - 2,5 metra, głównie kablówka, trochę DVD przez HDMI i obraz z Notebooka, który ma tylko wyjście D-SUB i TV-OUT - nie ma DVI.

Jako że przeważnie kupuję produkty firmy Panasonic i jestem z nich zadowolony, przejżałem ofertę tej firmy i ... żaden z niższych modeli nie ma wejścia PC, dopiero LX70P, ale to już zbyt duża kwota na sypialnię. No nic, przejżałem ofertę innych firm no i LG 26LR2 jest całkiem niezły i Samsungi serii R81-82. Jednak po obejrzeniu wielu TV w sklepach, doszedłem do wniosku żę subiektywnie Samsung ma lepszy obraz niż LG - dużo lepsza czerń i kąty i z tego co wyczytałem to Samsung dobrze współpracuje z PC. Nigdzie na "żywo" nie widziałem jednak Samsunga 26R32 - a wydaje się być ciekawą ofertą bo w 26 cali w cenie 23 cali R82...

No i teraz mam już totalnego młyna i nie wiem czy zdecydować się na 23 calowego 23R82 czy na tego 26R32, czy 23 cale nie będzie za mały, a może 26 cali za duży?
Plusy za R82:
- lepszy kontrast 4000:1
- pamięć 1000 stron w Telegazecie - mi raczej niepotrzebna
- system SRS Surround dżwięku - raczej niepotrzebny
- lepsze kąty w danych technicznych
Plusy za R32:
- 26 cali
- wyższa stopa jasności 500 do 450

Przeczytałem na forum, że większe LCD mają lepsze matryce. Czy w tym wypadku też ma to jakieś znaczenie?
Proszę Was o opinie co Wy byście wybrali, któryś z tych dwóch czy może jeszcze coś innego? Szkoda mi Panasa 26LE7P, ale nie ma wejścia PC i to go dyskwalifikuje. Dodam, że chodzi mi o pieniądze do 1800 zł, bo za tyle można znaleźć te TV w necie, więc nie piszcie proszę że Panas 26LX70P jest najlepszy, bo może jest, ale mi chodzi o low cost do sypialni, a nie full wypas do salonu...
Z góry dzięki za odpowiedzi i dyskusję !
Pzdr,
Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na temat telewizorów do sypialni pisaliśmy wiele razy .
Ale przy Twoich potrzebach cenowych sprawdź :
32 Sharp sa1
32 LE 7 Panasonic.
26 Sharp Ad 5
26 Sharp SV 1
26 JVC a 80
 

piterdz

New member
Sharp 26AD5 to naprawdę ciekawa propozycja

Ktoś na forum napisał, że jest niezły przy obiorze kablówki. Ale ceny zaczynają się raczej od 2100.

Chyba, że KIKI ma dla mnie lepszą ofertę :), może na JVC?

Poszukam w sklepach i obejrzę Sharpa i JVC i jeszcze pomyślę. w końcu 300 zł to nie tragedia.

Może ktoś ma jeszcze coś do dodania?

Pzdr,
Piter
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dodam tyle
posłuchaj się "szefa".On wie co pisze.
A czy do sypialni czy do salonu to wg. mnie żadna różnica.Telewizorek ma być extra i to powinien być jedyny oprócz ceny wyznacznik twego zakupu.
ps
dla mnie wymieniony panas gra ciut lepiej od SA1 w kablówce ale to moje subiektywne zdanie.
 

markel06

New member
[FONT=&quot]jako że w sumie też szukam ''małego'' LCDka bo niestety większy jak 23" do szafki mi nie wejdzie to podepnę się pod temat ;)
aktualnie mam już nieco leciwego kineskopa który pomału odchodzi , zacząłem się rozglądać za czymś nowym z racji że lcde już opanował rynek będę musiał kupić coś z tego obszaru ,jednak tu pytanko bo mam kablóweczke nic innego pod ten TV nie bedzie podłączone ( bo "centrum dowodzenia" :twisted:mam innym pokoju) czy obraz będzie sie nadawał do oglądania ?
, jak wiem lcde za dobrze w tej kwestii nie wypada lepiej zdecydowanie z kablówka poradziła by sobie plazma (która podobno więcej wybacza) ale takich nie robią :(
ale w sumie kupować znowu kineskopa ( o ile w sklepie sie wogóle da ) chyba nie ma za bardzo sensu
no więc dokonałem przeglądu i widzę że tyko samsung ma coś do zaoferowania w tej kwestii
http://www.allegro.pl/item220556914_samsung_le23r82b_raty_dostawa_lub_sklep_wroclaw.html
także pytanko czy to był by dobry wybór do kablówki czy jednak kupić kineskopa ( nawet używkę) i może czekać na OLEDa :p
POZDRO i witam forumowiczów
[/FONT]
 

piterdz

New member
23R82 oglądałem kilka razy w sklepach i obraz z kablówki był całkiem niezły wg mnie.
W wielkości 23 cali wielkiego wyboru nie ma, jest LG LC1R bez złącza HDMI, są Philipsy ale nie interesowałem się nimi.
Samsunga można go dostać na Agito sporo taniej:
http://www.agito.pl/telewizory_lcd/samsung_23_lcd_le23r82b.360.40080.html?cid=405
No i jest też Panasonic 26LE7P za 1757 - jeśli nie potrzebne złącze PC to też dobra propozycja:
http://www.agito.pl/telewizory_lcd/panasonic_26_lcd_viera_tx26le7p.360.42442.html?cid=358
Pzdr,
Piter
 

markel06

New member
piterdz napisał:
23R82 oglądałem kilka razy w sklepach i obraz z kablówki był całkiem niezły wg mnie.
Samsunga można go dostać na Agito sporo taniej:
http://www.agito.pl/telewizory_lcd/samsung_23_lcd_le23r82b.360.40080.html?cid=405

Piter
złącze PC to nawet fajny bajer no i 26 cali niesety nie zmieści mi sie do szafki:( , tak więc pewnie tylko zostaje ten samsung , chyba jeszcze sobie troche poczekam , stary TV jeszcze jakoś ciągnie , może za jakiś czas bedzie większy wybór w tym obszarze i ceny troche zleca bo za takiego kurdupla 1,700 to średnio mi sie usmiecha :???:
Pozdrawiam
 

piterdz

New member
Witajcie,
Mój Sharp 32SV1 jest już w drodze :).
DZIĘKI KIKI !!!

Jak tylko potestuję to dam znać co i jak - miało być 23 cale a skończyło się na 32 - zobaczymy:)

Pzdr,
Piter
 

piterdz

New member
Witam ponownie,

Mój Sharp 32SV1 działa już ponad dwa tygodnie więc napiszę parę zdań jakie są moje spostrzeżenia.
Plusy:
- bardzo ładna i solidna srebrna obudowa, nie ma się do czego przyczepić
- bardzo dobry obraz z kablówki SD - sygnał rozdzielany i pociągnięty parę metrów od głównego gniazdka i wszystko OK
- bardzo ładne żywe kolory, smużenia nie stwierdziłem
- całkiem niezły dźwięk, z miękkim basem i wyraźną górą
- duży zakres regulacji obrazu i dźwięku
- obraz z kompa przez D-SUB - żyleta w 1024x768
- system ujednolicenia głośności dźwięku - kończy się film - ruszają reklamy a dźwięk tv utrzymuje na podobnym poziomie, przełączam programy i podobnie - nieźle

Minusy:
- przyjmuje max. rozdzielczość na D-SUB tylko 1024x768. Aby mieć obraz na full screen trzeba go rozszerzyć co zniekształca i rozmywa obraz
- pilot niezbyt ergonomiczny
- dźwięk stereo zaczął rozpoznawać dopiero po ręcznym przełączeniu jednego z kanałów na stereo - wcześniej wszystkie były mono - opcja dostępna tylko pod przyciskiem na pilocie, nie w menu.

32 cale w sypialni oglądane z 2 m to extra rozwiązanie - nawet gdy się ogląda tylko SD, jak ktoś się zastanawia to dłużej nie musi.

Czerń jak to w LCD rozczarowuje. W dzień przy oświetleniu może być ale przy zaciemnionym pomieszczeniu marnie.

Podsumowując, ten LCD jest w swojej klasie cenowej baaardzo ciekawą propozycją

Pzdr,
Piter!
 
Do góry