tani i dobry ampli do ps3

luq4

New member
witam,

zakupiłem niedawno ps3. Obecnie podłączone jest bezpośrednio do tv (philips cineos). Szukam jakiegoś ampli, który pozwoliłby mi cieszyć się dobrą jakością dźwięku podczas grania/oglądania filmów na blu ray, a zarazem byłby w miarę tani. Nie jestem jakimś melomanem wiec nie potrzebuję najwyższej klasy sprzętu, a jedynie urządzenie, które pozwoli mi cieszyć się dobrym (i głośnym!) dźwi ękiem. Z góry thx!
 

Kaszan

New member
Nie chodzi o muzykę tylko o hdmi z kanałem cec. Jeśli ma slima to przy zakupie ampa Sony, może korzystać z dobrodziejstwa Bravia Sync, co jest niemożliwe w przypadku zwykłego PS3. Ja z niedrogich, a bardzo dobrze ocenianych poleciłbym Sony str-dh800.
 

kodi1985

New member
Kaszan napisał:
Nie chodzi o muzykę tylko o hdmi z kanałem cec. Jeśli ma slima to przy zakupie ampa Sony, może korzystać z dobrodziejstwa Bravia Sync, co jest niemożliwe w przypadku zwykłego PS3. Ja z niedrogich, a bardzo dobrze ocenianych poleciłbym Sony str-dh800.

Acha, myślałem ze chodzi o jakieś dekodery dźwięku.
a może coś takiego:
Pioneer VSX-819H-K lub
Yamaha RX-V465
Fajną opcją jest też logitech harmony i masz wszystko w 1 pilocie :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
od ampl. wazniejsze sa glosniki, tutaj juz musisz miec min. 5. 1
okresli zakres cenowy zarowno na ampl., jak i ew. na glosniki
pzdr.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na Pioneera VSX-819H-K jest fajna prmocja ( kupiłem go za 1300zł z groszami:D ), ale nie mogę Ci za wiele powiedzieć bo tylko go podłączyłęm i nie mam czasu potestować bo od dwóch dni praktycznie nie wychodzę z pracy..., ale z tego co zdążyłem posłuchać to jest różnica pomiędzy ścieżką DTS ( z poprzedniego amplitunera yamahy) a ścieżką DTS HD MA....
Zresztą kiki kiedyś pochlebnie się o tym amplitunerze wpypowiadał. trzeba oczywiście pamietać, że to najtańszy z amplituner z obecnej linii, także audiofil z pewnością by ko nie kupił, ale mi się podoba, ma dekodery HD i wejścia jakie są mi potrzebne a i zagrać ( z tego co zdążyłem chwilkę posłuchać ) też potrafi!!!
 
Ostatnia edycja:

kodi1985

New member
marciniozo napisał:
Na Pioneera VSX-819H-K jest fajna prmocja ( kupiłem go za 1300zł z groszami:D ), ale nie mogę Ci za wiele powiedzieć bo tylko go podłączyłęm i nie mam czasu potestować bo od dwóch dni praktycznie nie wychodzę z pracy..., ale z tego co zdążyłem posłuchać to jest różnica pomiędzy ścieżką DTS ( z poprzedniego amplitunera yamahy) a ścieżką DTS HD MA....
Zresztą kiki kiedyś pochlebnie się o tym amplitunerze wpypowiadał. trzeba oczywiście pamietać, że to najtańszy z amplituner z obecnej linii, także audiofil z pewnością by ko nie kupił, ale mi się podoba, ma dekodery HD i wejścia jakie są mi potrzebne a i zagrać ( z tego co zdążyłem chwilkę posłuchać ) też potrafi!!!

Powiedz jak możesz czy da sie odkręcić od niego nóżki. Brakuje mi 8 milimetrów aby zmieścił się w półce.

pozdrawiam
 

Luvczenko

New member
jesli nie jestes melomanem to w miare tanio masz Logitech Z-5500!! dwa w jednym ;-) jam mam od roku i nie nazekam do ps3 idealne i do Blu-ray daja rade, ostatnio mi szczena opadła jak oglądałem TRANSFORMERS 2:grin:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie mam pojęcia czy można odkręcić nóżki, jak pisałem nie mam czasu (praca ) może w weekend znajdę czas to zobaczę....
 
Ostatnia edycja:

luq4

New member
dzięki wielkie za pomoc!

zaintrygował mnie ten Logitech Z-5500. Jako że nie bardzo (czyt. w ogóle) znam się na takim sprzęcie, ciekawi mnie jak się to wszystko podłącza, tzn.: czy kablem hdmi podłączam subwoofer do TV, a głośniki do subwoofera? Czy ps3 i dekoder z cyfry+ też podłączę do subwoofera? Tak się zastanawiam, bo mam tylko jedno wejście hdmi w tv i w chwili obecnej przełączam kabel pomiędzy ps3 a dekoderem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli przygotowales sie juz na kupno amplitunera i zestawu kolumn, to daj sobie spokoj z tymi logitechami.....;)
 

Luvczenko

New member
zapytaj osob na forum ktore maja podpiete ps3 do z-5500 czy to zly wybor :cool: bo ja mialem kiedys podobny dylemat i kupilem z-5500 i to byl bardzo dobry wybor :) zreszta ten temat juz chyba byl na forum, co do podpiecia Z-5500 do PS3 przez kabel optyczny PS3 do LCD kabel HDMI
 

Kaszan

New member
A zapytaj osób, które mają prawdziwe kolumny zamiast z5500.. Prawda jest taka, że każdy swój sprzęt chwali. Druga prawda jest taka, że jak kogoś stać na kolumny i ma trochę pojęcia o sprzęcie, to z5500 nie kupi. Przez optyk nie prześlesz dźwięku HD- pierwszy i podstawowy argument na nie. Drugi to taki, że jeśli ktoś lubi słuchać muzyki na pierdziawkach wielkości budzika, to powinien wybrać się do laryngologa. Napisz z jakim sprzętem miałeś porównanie jeśli planujesz dalszą dyskusję na ten temat. Nie chciałem nikogo urazić, ale argumenty z cyklu "z5500 jest najlepszy bo ja go mam" są więcej niż irytujące.
 

reef

New member
Panowie, myślę, że to trochę zależy z czego na co się "przesiadamy", jeżeli ktoś słuchał muzy z głośników TV, a później dostawi sobie np takie logitechy, to faktycznie można dojść do wniosku, że efekt jest rewelacyjny...ale jeżeli "spróbuje" się muzyki przez prawdziwe głośniki, to nasza skala porównawcza trochę się rozszerza i to co wcześniej było na topie ląduje tym niżej im bardziej prawdziwy ;) (lepszy) zestaw wybierzemy.

Też jestem zdania, że jeżeli planujesz kupić amplituner to powinieneś połączyć go z jakimiś normalnymi głośnikami - ale pamiętaj, że to Toje ucho ma być zadowolone ;)
 

Luvczenko

New member
Kaszan napisał:
A zapytaj osób, które mają prawdziwe kolumny zamiast z5500.. Prawda jest taka, że każdy swój sprzęt chwali. Druga prawda jest taka, że jak kogoś stać na kolumny i ma trochę pojęcia o sprzęcie, to z5500 nie kupi. Przez optyk nie prześlesz dźwięku HD- pierwszy i podstawowy argument na nie. Drugi to taki, że jeśli ktoś lubi słuchać muzyki na pierdziawkach wielkości budzika, to powinien wybrać się do laryngologa. Napisz z jakim sprzętem miałeś porównanie jeśli planujesz dalszą dyskusję na ten temat. Nie chciałem nikogo urazić, ale argumenty z cyklu "z5500 jest najlepszy bo ja go mam" są więcej niż irytujące.

kasztan nie goraczkuj sie tak czy ja napisalem ze z5500 sa najlepsze ?? bo je mam hmm dla mnie sa ok:) ,poczytaj w necie opinie ,i wypadalo by ich posłuchac ? no pewnie ze wolalbym amplituner za 2 tys i kolumny za 3 tys ,ale narazie to musi mi wystarczyc ,z czasem sobie napewno sprawie . znajomy ma pionka i jamo i byl zaskoczony na plus po puszczeniu filmu i zagrania w gre na ps3 co do muzyki to melomanem nie jestem ,nigdy nie twierdzilem ze z-5500 sa lepsze od jakiegos amplitunera 5.1.... mialem kiedys technicsa + tonsile tak ze pierwszej łapanki nie jestem... moze autorowi tematu wystarcza? jesli nie to polec mu cos moze i ja zkorzystam:)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Luvczenko napisał:
no pewnie ze wolalbym amplituner za 2 tys i kolumny za 3 tys ,ale narazie to musi mi wystarczyc ,z czasem sobie napewno sprawie .

no wiec wlasnie... logitechy sa wlasciwie najtanszym rozwiazaniem ,dla niektorych wystarczajacym. jednak jak sam stwierdzasz - pomimo ,ze ci odpowiadaja ,jestes przekonany ,ze napewno je wymienisz.... po co wiec innych narazac na ewentualny podwojny wydatek ?!
nie lepiej wydac pieniadze raz a dobrze ?!
 

Gohan111

Member
Masz już PS3 , jeśli zamierzasz ją wykorzystywać do oglądania filmów blu-ray w 100% nowe dekodery itd , daruj sobie Logitechy , naprawdę nic do nich nie mam - (bardzo fajny, kompaktowy, do kompa, z niezłym - jak na jego rozmiary subem ) jednak nic nie zastąpi ci pełno wymiarowych (nawet tych tańszych np. coś pokroju Jamo 606) zestawów .

Dzięki amplitunerowi podłączysz wszystko jednym kablem HDMI (konsola --> AMPLI --> TV)

Amplitunery które ja polecam :

Yamaha RX-V465
lub
Onkyo TX-SR507
- cena poniżej 1300zł

może Denon AVR-1610 choć nie miałem z nim bliższego kontaktu

wszystkie mają komplet najnowszych dekoderów, po 3 lub więcej wejść hdmi (podłączysz również dekoder .itd) , wcale nie małą moc (onkyo ma ponad 400W poboru z sieci )

pozdro!!
 
Do góry