Tani ekran do projektora - który wybrać

konradx

New member
Witam,

Poszukuję taniego ekranu o szerokości 200cm do sporadycznego wyświetlania filmów z projektora Epson EH TW 490. Obecnie wyświetlam obraz na białej ścianie, budżet ograniczyłem do 400-500zł, nisko, ale nie oczekuję rewelacji za tę kwotę.

Projektor wyświetla obraz w proporcjach 16:10, ekranów takich jest mało, czy lepiej wziąć 4:3 czy raczej 16:9 i pogodzić się z obcinaniem obrazu np w menu xbmc (a może da się to skonfigurować)?

Wstępnie znalazłem kilka poniżej założonego budżetu, niestety jestem tu nowy i nie mogę umieszczać linków, ale poniższe wpisy po wrzuceniu w google dostarczą więcej informacji:

  • BUENOscreen CINEMA HD format 16:9 200x113
  • BUENOscreen podwieszany format 4:3, 16:9 200x150
  • Taga Harmony AMBER AR11 16:10 203x127
  • AVTek Video 200 BT

Oczywiście przejrzałem forum, dwa pierwsze były raczej chwalone, Taga nie zebrała zbyt pochlebnych opinii. Co polecilibyście?
 

konradx

New member
Tak, przejrzałem dokładnie ten wątek już wcześniej. U mnie projekcja jest dolna więc efekt srebrzenia nie powinien występować, dlatego zostawiłem go na liście. Inne wady... cóż, budżet mały więc nie można być wybrednym.
 

konradx

New member
Dzięki. Rozumiem że piszecie o wersji HD Gray 16:9? A testował ktoś białą 4:3?

Bo testuję wyświetlanie obrazu w 16:9 oraz 16:10 i powiem że ta druga bardziej mi odpowiada. Różnica jest taka że gdy oglądam film z napisami to tekst praktycznie nigdy nie nachodzi na obraz, ładnie wpisuje się w czarną ramkę na dole. A to oznacza że musiałbym wziąć 4:3, możliwe że nawet 220, bo przy 200 muszę zjechać z zoomem do minimum.
 
Do góry