Tani, duży, dla dziadka

jarod12

New member
Jak w temacie. Nie będę wypisywał wszystkich pożądanych cech bo chodzi tylko o:
- do 2000 zł
- odległość 2-2,5 m od ekranu, lekki kąt patrzenia (ok 30 stopni)
- słaby wzrok oglądacza, więc TV im większy tym lepiej (40-50")
- obraz tylko z DVB T (okazjonalnie zdjęcia i filmy z aparatu)
- jakość obrazu musi być lepsza (na kanałach SD) niż w starym CRT (żeby nie było rozczarowania i wrażenia wyrzuconych pieniędzy), a więc dobre skalowanie programów sd z naziemnej to podstawa.

Upatrzyłem plazmy: panas p50x60 lub lg 50pn6500. Wiem, że polecacie x60, ale kurcze z 2 m ja widzę te cholerne piksele więc kiedy już byłem prawie zdecydowany na x60 to po konfrontacji w sklepie zacząłem szukać czegoś FullHD i stad ten LG (ale tu podobno słaba czerń). Może macie inne pomysły (LED również wchodzi w grę), jakoś nie mam przekonania do najtańszych modeli i podświadomie dążę do wyższych modeli (np ST) no ale to nie ja płacę...
Dzięki za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to w końcu dla Ciebie czy dla dziadka.
Dziadek będzie bardzo zadowolony z Panasonic 50X60 - zapewniam Cię.
Tym bardziej że napisałeś sam że - słaby wzrok.
 

lm648

Banned
A ile dziadek ma lat? ..... bo znam takich dziadków którzy jeszcze 5 dych nie przekroczyli:)
Polecam LG 50PN6500 mam taki, rewelacja jakość-cena, czerń to "pojękiwania zawistnych", że można tanio FullHD i dobrze, dziadkiem nie jestem :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak chcesz mieć dobrą jakość na kanałach SD, dodatkowo spory ekran za te 2k, to tylko plazma HD Ready. Można w dobrych cenach kupić nawet 50". Ja sam mam 42" i jak porównuję z LCD i LED w rodzinie, to jednak wolę moją starą plazmę. Koledzy bardziej obcykani z tematem pewnie lepiej coś dopowiedzą, ale takie jest moje zdanie:)
 

jarod12

New member
no więc 2 do 1 dla x60 :), a co jak za jakiś czas będą programy FullHD na dvb-t?
Załóżmy hipotetycznie, że mam możliwość kupić 42S30 lub 46gw20 (co to za model bo mało o nim w necie?) taniej niż kosztuje 42x60 - to co wtedy?
a dziadek przed 90... ale jary ;)
 

lm648

Banned
..........42S30 lub 46gw20 .....niż kosztuje 42x60 - to co wtedy?
a dziadek przed 90... ale jary ;)

To gratuluję dziadkowi wieku, no i niech trzyma co najmniej do setki i jeden dzień dłużej w "jarości" :)
Gdzie ty te TV znalazłeś u sąsiada na strychu?
Ty to chyba dziadka nie kochasz :), "knujesz obżenić" go z jakimiś "archaikami". Kup mu "funkiel nówkę, nie śmiganą" z tego rocznej produkcji, a mowa była o 50", no to PN6500 jest FullHD i problem masz rozwiązany. Dziadkowi trzeba duży TV, co najmniej od 50" i wyżeeeej a nie jakieś tam biurkowe TV :)
Jako dziadek to takie bym miał wymagania :)
Nie zbiedniejesz.
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Może zabierz dziadka do sklepu, niech sam poogląda, bo wcale bym się nie zdziwił jak 50 cali z dwóch metrów było dla niego za dużo. Poza tym jak dziadkowi się przyśnie na szkle kontaktowym to zostanie powidok na pół roku

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

jarod12

New member
Może zabierz dziadka do sklepu, niech sam poogląda

No co Ty, jakby dziadek zobaczył te wszystkie superświecące LEDy to by pomyślał, że chce go wpuścić w jakiś kanał proponując plazmę. Ciśnienie by mu wzrosło i... po co mi kolejny problem, już mam jeden z wyborem TV:)

Niestety w moim mieście nie ma sklepach ln6500 więc nawet nie wiem jak tam wyglądają programy SD, na X60 są całkiem dobre, no ale kurcze jakoś mam irracjonalne opory, że to nie FullHD, i że np za 2 lata będę żałował.
 

jarod12

New member
oglądałem 50pn6500, jakość programów z naziemnej nie powala, powiem nawet, że z 2-3 m jest nie do zaakceptowania. chyba będę szukał jednak czegoś mniejszego ok. 42" - tu powinno być lepiej.
i takie pytanie czy każda plazma lepiej skaluje obraz SD niż LCD? oczywiście w tej klasie cenowej. który LCD jest pod tym względem dobry? chce mieć jakiś wybór a nie ograniczać sie do 42X60 i paru samsungów.
 

lm648

Banned
Ty się człowieku spiesz :) ....jeszcze nie kupiłeś??? ..... pamiętasz ile dziadek ma lat ??? .... każdy dzień jest na wagę złota ............ a wdzięczność dziadka "do zgonna"
............... chyba chcesz jej o drobinę zaskarbić??? :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned

jarod12

New member
a czy ktoś może ocenić jakość skalowania programów z naziemnej w 42st60? niestety ale ze względu na odblaski szukam czegoś z filtrami. poprosiłem o prezentację w domu x60 i niestety średnio się sprawdził mimo że okno z boku. czy faktycznie na full hd kanały (programy) sd będą gorzej wyglądać? na x60 miałem możliwość dokładnie ocenić jakość sd w domu więc w zasadzie pytanie brzmi czy w st będzie lepiej, gorzej, czy tak samo jak w x60
i jeszcze jedno, czy odtwarzając zdjęcia/filmy z dysku są one posortowane na foldery (tak jak w komputerze)? niestety nie mam teraz możliwości sprawdzić st60 w sklepie stąd te pytania. dzieki
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Najlepsza jakosc obrazu sd uzyskasz w plazmie o rozdzielczosci 1024x768.Oczywiscie duzo tez zalezy od jakosci zarejestrowanego materialu.Jesli nie jestes zadowolony z jakosci obrazu to sprawdz plazme LG tez o rodzielczosci 1024x768.Kolega ma LG ,jakosc obrazu sd bardzo dobra.
W panasonciu jakosc obrazu sd jest na dobrym poziomie.Oczywiscie jakosc hd,bardzo dobry plus.
Jesli ekran musi swiecic jeszcze mocniej to tylko lcd ale jakosc sd bedzie gorsza.

Zdjecia
digitalus_nseexpe.jpg




DSCF4872d_nseeaae.jpg


DSCF3925d_nseepqx.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry