Tani amplituner

marcinaldo

New member
Witam Forumowiczów!

Wiem, że post ten pewnie zabrzmi jak bluźnierstwo, ale szukam taniego amplitunera, który nieźle poradzi sobie (póki co) w stereo. Zastosowanie to głównie PS3 (jednak do tego celu dokupiłbym jakieś fajne słuchawki) a pozostałe to właściwie po połowie filmy i muzyka. Zestaw będzie kiedyś z pewnością rozbudowany. Jednak póki co, ze względu na pieniądze i miejsce (a właściwie brak obu tych czynników) zmuszony jestem zdecydować się na 2 kolumny.
Aha, wzmacniacz stereo raczej odpada, bo chciałbym przy okazji wykorzystać wejścia hdmi w amplitunerze (mam 3 urządzenia, tv ma 2 wejścia).

Mam w związku z tym prośbę do Was o pomoc. Który z poniższych amplitunerów byłby najlepszy do moich zastosowań?

HARMAN KARDON AVR 147
ONKYO TX-SR506E
SONY STR-DG820
DENON AVR-1509
YAMAHA RX-V463
coś z zupełnie innej beczki.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
 

PopaY

New member
Bez reklam
Mogę jedynie napisać o apmlitunerze Sony. Wczoraj go słuchałem i jak na tak tani (najtańszy z listy przez Ciebie pokazanej) gra naprawdę bardzo ładnie (odsłuch na kolumnach Sony SS FCR 6000 w Salonie Sony Centre), aż się zdziwiłem i faktycznie, jak ktoś gdzieś na forum napisał, amplitunery Sony są niedoceniane. Jestem przekonany, że amplitunery takich firm jak HK, Denon, Onkyo i Yamaha potrafią zagrać lepiej, ale czy do małego pokoju potrzebujesz aż tak super wypasionego sprzętu? Sony gra naprawdę bardzo ładnie i myślę, że na Twoje (i moje potrzeby) w zupełności wystarczy. Kupiłem wczoraj ten apmlituner w sklepie ELECTRO SHARKS za 1070zł (w Sony Centre był za 1350zł). Jedyna wada jakiej się dopatrzyłem to impedancja 8 ohm więc trzeba kupić głośniki również w tej impedancji, ale zważywszy na to, że jest to amplituner o połowę tańszy niż pozostałe z listy, i jako jedyny dysponuje już dekoderami dźwięku HD to myślę, że warto tego tysiaka zainwestować.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
marcinaldo przejrzyj oferte używanych sprzetów na allegro. Czasem można trafic niezłą okazje.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja powiem tak Sony zawsze wkładało dużo nowoczesnej elektroniki do swoich pudełek, upychało to w pudełka że później jaki kolwiek serwis pogwarancyjny u jakiegoś elektronika był prawie niemożliwy trzeba było posiadac specjalne przedużki dostępne tylko u autoryzowanym serwisie, a dostać schemat do ich sprzętu jest niemal niemożliwy. Miałem 1 wierze i jeden systm kina domowego oba leża na szrocie, nie naprawialne, niestety. A ich naprawy seriwsowe to śmiech na sali, moje kino wruciło 2 razy z serwisu nie naprawione wogule. Na temat elektorniki Sony mam już swoje słowo, swoje przeszedłem z ich sprzętem, jak działa jest git ale jak padnie to ......eh.
 

byku80

New member
Sony..

U mnie na strychu też leży sprzęt AV maki Sony. Po kilku wycieczkach do serwisu tej firmy można się naprawdę zniechęcić...
 
Do góry