Takie większe podpinanie.

shakindudi

New member
Cześć, mam naprawdę wielki dla mnie kłopot.
Może po kolei.

Mój sprzęt, który chcę "Spiąć" to
1.Panasonic 32cale LEDowy ten z małym input lagiem.
2. Logitechy Z5500
3. Xbox 360
4.PC (póki co coaxem ze standardowej dźwiękówki a potem analogami z SoundBlastera USB 5.1 Surround)
5. Dekoder HD multiroom C+ Philipsa.

Wszystko musi być w HD a dźwięk w 5.1 z Logitechów.
Co do dźwiekówki to wiem,że nie jest ona jakaś tam dobra ale tanio ją kupiłem i ma pilota co jest dla mnie wazne. Za jakiś czas rozważam kupno droższej wersji tego SB czyli HD bez pilota oraz jakiegoś oddzielnego dobrego pilota.

Do tej pory leciało to tak
1. PC do Logitechów za pomocą kabla COAX
2. XBOX 360 dźwięk wyprowadzony taką przejściówką z tyłu konsoli do Logitechów kablem optycznym

To był dźwięk, teraz obraz
1. PC do TV za pomocą kabla HDMI HDMI z tym,że przy kompie przejśćiówka z HDMI na DVI bo takie mam w PC
2. Xbox do TV kablem HDMI-HMDI

No i wszystko fajnie pięknie. Zostają mi wolne złącza w TV oraz analogowe w Logitechach.

I z tym dekoderem to jest taka sprawa.
Stoi on podpięty do mało używanego TV jakieś 7m od mojego Panasonica. Tam sobie wszystko prosto leci HDMI HDMI. Chciałbym to :
a) obraz puścić w HD na Panasonica
b) dźwięk Dolby na Logitechy
c) jakoś z pilotem może zasięg powiększyć...

Tak jest i tak musi być.

Dodam,że interesują mnie filmy w True HD i DTSHDMA więc po to audio poleci z Blastera do Logitechów analogiem. Bo ponoć to jest tak,że ta karta nie wspiera audio w HD ale jak użyjemy analogów i np. POWERDVD to pójdzie.

Przypominam :
1. Teraz Soundlbastera nie ma a później będzie
2. Zależy mi na nie wydawaniu kroci na np. transmiter HD za 2000zł
3 Zależy mi na wyciągnięciu maxymalnie dobrej jakości i audio i video

Filmy z PC oglądam w 1080p z dźwiękiem 5.1(w przyszłości True czyli HD)
Z Xboxa także robi mi się Dolby i mam HD
No i ten multiroom to najwyższy pakiet z wieloma kanałami HD i także chciałbym do tego dźwięk zrobić.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc. Nie długo święta więc może bym jakoś zdążył to połączyć.

Owdzięczyć się mogę pomocą z NLP, psychologii, audio(muzyka) trochę i trochę w biologii ;) Oraz w polskim :D
 
Do góry