Takie sobie małe media center :)

Koperfild

New member
Witam,
planuje sobie złożyć komputerek htpc. Będzie on miał zadanie odtwarzania filmów (głównie hd) na moim pioneerku pdp-508xd :rolleyes:
Nie chciał bym na ten cel przeznaczyć więcej jak 3000zł. W zasadzie im mniej tym lepiej, ale bez kompromisów.
Wymyśliłem coś takiego

Płytka - Asus P5E-V HDMI
Procesor - Core 2 Duo E4400 (planuje podkręcenie do około 3,2ghz)
+ Chłodziwo - Thermaltake Golden ORB II
Ram - 2 x 1gb OCZ 800mhz cl.4
HDD - Samsung 500gb sata
Obudowa - Thermaltake Mozart SX VC7001SNS
Napęd Optyczny - NEC DVD-RW Slim

Klawiatura - LuxeMate 810 media Cruiser
Pilot jest dołączony do obudowy.

I teraz pytania :) :
- Czy na tym sprzęcie będe mógł bezkompromisowo odtwarzać każde hd, łącznie z tymi z blu-ray 44gb, oraz x.264 w kontenerach mkv (po 20gb)?
- Jak najlepiej połączyć to z amplitunerem? Przez hdmi nie moge, bo mój amplituner ma już pare lat i nie ma takiego złączą. czy jeżeli podłącze to przez spdif elektryczne, to uzyskam normalny dźwięk 5.1? Tj. mam na myśli czy komputer będzie przekodowywał DTS-y albo Dolby TrueHD do formatu nieskompresowanego i przesyłał przez spdif, czy zaczną się jakieś fochy, jako że spdif nie obsługuje tych formatów, a powerdvd nie będzie chciał ich przekodowywać? A może wogóle lepiej połaczyć to przez mini-jacki, czyli "Front, Rear, Subwoofer"?
- Czy obsługa tego sprzętu, za pomocą dołączonego pilota od tej budy, oraz klawiaturki będzie wygodne, czy konieczne będzie dokupienie myszy np. mx air?

To są takie 3 pytania, które mnie nurtują najbardziej, jak sobie przypomne więcej to będe pytał :)

P.S. Przepraszam za treść, która była tu umieszczona od 18 do 23. Kopiowałem ją z innego forum i skopiowało się nie to co trzeba, a że akurat wychodziłem to nie zauważyłem...
 
Ostatnia edycja:
Do góry