Tak wygląda porównanie trzech technologii : plazmy, lcd, i tv oled.(video)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak wygląda porównanie trzech technologii : plazmy, lcd, i tv oled.
Niby wszystko ma świadczyć na korzyść TV OLed - ale dla mnie wcale nie jest to oczywista oczywistość. Wystarczy sprawdzić, że na OLED TV wszystko jest tak przejaskrawione że nie widać połowy szczegółów, to zupełne nieporozumienie.
014__MG_2100.jpg



Dodatkowo na pierwszym telewizorze mocno odbija się inny , co wcale go nie zabija.
Zresztą proszę popatrzeć:


[youtube]r1T5QIhDm88&feature[/youtube]
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Recenzent Oled LG 15cali na flatpanelsHD też wspomniał o tym że obraz na stocku jest przejaskrawiony, jednak jest to oczywiste, taka specyfika obrazu po prostu przykuwa oko większości ludzi. Po ustawieniu kalibracyjnym był jednak zachwycony, w każdym punkcie jaki oceniał.

ale dla mnie wcale nie jest to oczywista oczywistość. Wystarczy sprawdzić, że na OLED TV wszystko jest tak przejaskrawione że nie widać połowy szczegółów, to zupełne nieporozumienie.
To zaraz, wpierw chwalimy OLED przy okazji obserwacji na targach a teraz gonimy po filmie na yt i szerokim kącie widzenia ? Skąd się wzięła taka rozbieżność opinii.
Na pewno trudno ocenić obraz z oled na kamerze, bo czy to zdj czy film to i tak te OLED świecą z takim kontrastem że sam aparat przedstawi to z ukrywaniem szczegółów, zresztą ekspozycja na tym oledzie jest za duża i to widać doskonale, jedynie ludzkie oko na żywo mogło by to prawidłowo ocenić.
Jednak już widać ze jaskrawość będzie dobra, lepsza jak w CRT, to mi się podoba. Lepiej mieć jaskrawy obraz który można skalibrować i stonować, niż PDP który będzie świecił za słabo np w dzień... a o lcd to już nawet szkoda wspominać.
 
Ostatnia edycja:

Ruter19

New member
Ja tam zawsze wierzyłem że LCD to potęga dlatego wciąż mam Samsunga A656 100Hz kontrast 55 tys. czas PIXELA 4ms. Pewnie sobie pomyślicie co on pisze za głupoty :) ale ja to sprawdziłem z nowszymi modelami np takimi jak Samsung C7005, Panasonic PDP 50"30GT. Jak pisze głupoty to pokażcie mi Tv ktory ma prawdziwy czas 4ms bo to co pisza na kartonach od tych nowych Samsungów te 800Hz to to jest Motion Rate gówno a nie Hz !
 
Do góry