Tak brzmi pożądanie - Harman Kardon Aura.

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Aura, jak urodziwa kobieta, nie musi się odzywać, aby przyciągnąć uwagę.

1s3w.png


Ale kiedy się już odezwie jest jeszcze lepsza – ZAWSZE wprawia w zachwyt.
Brzmienie tego bezprzewodowego systemu i jego wygląd to olśniewająca para, roztaczająca aurę niezwykłości, której nie uszczupla bynajmniej pełne obietnic, dyskretne oświetlenie LED. Przejrzysta powłoka pozwala na wycieczkę do wnętrza urządzenia i ukrywającego się tam subwoofera, ale … z rozmysłem nie pokazuje wszystkiego. Okazuje się bowiem, że dookoła niego jest jeszcze sześć przetworników średnio-wysokotonowych o średnicy 38 mm, których przez szklistą skorupę nie widać. Wspólnie ze 113 milimetrowym subwooferem tworzą orkiestrę, która rozlewa wokół siebie perfekcyjny, wypełniający wnętrze po brzegi, dookólny dźwięk o kopnięciu, którego nikt by się po tym, nie tak w końcu wielkim, sprzęcie, nie spodziewał. A przy tym AURA jest na wskroś nowoczesna – współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth, a dzięki Wifi łączy się z siecią domową przez AirPlay (Apple) lub DLNA (Windows, Android).

ofms.jpg


Kto by jednak lubił bardziej fizyczny kontakt z tym cackiem, na zewnętrznym pierścieniu znajdzie satysfakcjonujący zestaw czujników do dotykowego sterowania głośnością. Aura gra też na kablu – przewodowe źródła dźwięku oraz te starszego typu można podłączyć za pośrednictwem wtyczki mini jack lub USB. Właściciele smartfonów powinni koniecznie ściągnąć sobie bezpłatną aplikację Harman Kardon Remote. Dzięki niej będą mogli sterować systemem z każdego kąta swego mieszkania, a HK Aura będzie sobie spokojnie stać na szafce lub komodzie, zachwycać brzmieniem i... mile łaskotać próżność. Wszak jest dziełem sztuki – w ubiegłym roku otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Nawet jako bibelot stanowi obiekt pożądania.
HK AURA, cena – 1799 zł

Specyfikacja:
Pasmo: 50Hz – 20kHz
Max SPL: 93dB
Moc: 2 x 15W + 1 x 30W
 

cezary69

New member
Bez reklam
No nie wiem nie wiem przy tej cenie to można nie gorszy normalny zestaw kolumn kupić. Fakt, płaci się za wygląd, ale bez przesady.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cezary, ale Ty porownujesz dzwiek nagrywany z kamery, do bezposredniego dema Samsunga.
Rownie dobrze moge odpalic to demo u siebie na monitorze, nagrac ten monitor i wrzucic na YT. To nie ma sensu. Wszystko zalezy od kamery rejestrujacej, mikrofonu itp.
Akurat Harmany graja swietnie, mam Soundsticki i GLA55, gra to wybornie!!!
Jestem niemal pewien na 100% ze ten powyzszy gra super. Harman tutaj nigdy nie zawodzi.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Cezary, ale Ty porownujesz dzwiek nagrywany z kamery, do bezposredniego dema Samsunga.
Rownie dobrze moge odpalic to demo u siebie na monitorze, nagrac ten monitor i wrzucic na YT. To nie ma sensu. Wszystko zalezy od kamery rejestrujacej, mikrofonu itp.
Akurat Harmany graja swietnie, mam Soundsticki i GLA55, gra to wybornie!!!
Jestem niemal pewien na 100% ze ten powyzszy gra super. Harman tutaj nigdy nie zawodzi.

Pokazałem tylko, że są dobrej jakości na YT próbki, a czym to było nagrywane trudno wyczuć :) Mnie nigdy takie coś nie będzie fascynować bo to nijak ma się do dobrego pasma przenoszenia, dynamiki. To taki pseudo głośnik dla nowobogackich żeby się pochwalić czego to oni nie mają ;) To nawet nie ma do czego porównywać jak nie ma nic obok to tak ładnie gra i tylko dla tego.
Koła po raz drugi nie da się wynaleźć. Wszystkie takie wynalazki to tylko namiastki dobrego dźwięku. Ciekawe co się dzieje z jakością dźwięku i pasmem kiedy moc przekroczy 70%? Ech... jak ktoś się lubuje w takich gadżetach to jego spawa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz i zaczyna sie typowo Polskie wbijanie szpili. Jak cos jest NIECO drozsze (a to nie jest produkt za 30tys. wysadzany kamieniami), niekonwencjonalnie wyglada, to tylko dla szpanerow i nowobogackich. Nie trawie ani jednych, ani drugich, ale tez omijam takich co w kolko o tym wspominaja. Pomijaj juz fakt, ze porownywanie tych dwoch filmow nie ma nic ze soba wspolnego.

Ja akurat kupowalem swoje Harmany okazyjnie, konsekwencją zadowolenia z Soundstickow byl zakup Harmana GLA55 Minitest głośników HK GLA-55 - Newsy sprzętowe jestem w nich zakochany i malo mnie interesuje co sadza na ten temat inni. Za kazdym razem jak je odpalam mam kupe radochy, do tego ciesza oko, moje oko!
Mam swiadomosc ograniczen takiego sprzetu, szczegolnie ze w drugim pokoju mam inny zestaw audio/video, ale co z tego? Przeciez tu nikt nie proponuje tego Harmana audiofilowi.
Tak jak innych ciesza podwieszane sufity, ciekawe aranzacje w mieszkaniu, meble, obrazy na scianie, wycieczki zagraniczne, buty, bizuteria czy fajna bielizna dla kobitek. Wszak mozna kupic dziewczynie gacie w Tesco, przeciez niczym sie nie roznia. Nigdy nie kupiles dziewczynie/kochance/zonie bielizny za 100,200zl? A jak kupiles, to jaki byl powod? Ze majtki nie beda sie "pruły", ze sa wytrzymale, czy ze zwyczajnie chciales nacieszyc oko? No wlasnie. Taki Harman, ma przyzwoicie grac i cieszyc oko (jeden i drugi warunek jest spelniony). Koniec :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Dobrze, że jest demokracja i każdy może mieć swój koniec ;) rozpisałeś się niepotrzebnie. Co kto i za ile kupuje to jego sprawa, ale najgorzej jest jak do tego wmiesza się marketing i reklama (czuć reklamą) ;) wszystko jest ok jeśli takie coś ma służyć do łączenia z tabletem, smartfonem no, ale kto przy zdrowych zmysłach wyda prawie 2 koła na plastikową doniczkę, żeby sobie muzy z tableta posłuchać no ludzie... Przerost formy nad treścią. Za tą kasę możesz na początek całe kino domowe zakupić i jest z tego jakiś pożytek, a z tego co? Można z drewna zrobić cały rower i będzie jeździł :D ale to sztuka dla sztuki mało użyteczne i niepraktyczne. Byle jaki zestaw kolumn za 1/4 tej ceny zje tego harmana i się obliże. I czym tu się podniecać? Jednemu się podoba drugiemu nie o gustach się nie dyskutuje tylko o zastosowaniu praktycznym to i owszem.
 

exekutor

New member
Chyba nie zrozumiałeś co kolega armanig pisze. Dla jednego to jest drożyzna i zbędna zabawka bo jak piszesz może sobie za te pieniądze kupić zestaw kina domowego (oczywiście gówniany ja za te pieniądze ale to jest tylko moja opinia) a dla drugiego fajny produkt który niestanowi zaporowej ceny a jeśli się podoba, fajnie gra i nie rujnuje kieszeni to dlaczego ma sobie odmówić przyjemności kupienia takich głośników.Mam nadzieję że zrozumiałeś co mam namyśli bo nie chciałbym pisać dosadnie jak krowie na rowie o co chodzi bo nie chcę być niekulturalny :razz:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cezary69

New member
Bez reklam
To sam przeczytaj moje posty jeszcze raz to może zrozumiesz o co chodzi w tym temacie! A mówiąc szczerze to za bardzo nie rozumiem o czym Ty do mnie ... :? i chyba nie wiesz nawet o czym sam piszesz. Tu jest mowa o jednym głośniku, a nie głośnikach ;) "...przyjemności kupienia takich głośników..." Ho ho jak dla Ciebie kino domowe za 2 koła to "gówniane" no no to musisz chyba jeszcze dorosnąć i pojąć wartość zapracowanych ciężko pieniędzy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

exekutor

New member
Ho ho mam 40 lat i jestem na tyle dorosły że zdążyłem poznać wartość pieniądza. Są różne zawody i sposoby zarabiania pieniędzy, jedni są właścicielami firm lub pracują u kogoś w firmie ale na dorym stanowisku i zarabiają duże pieniądze i są ludzie którzy niestety muszą zapieprzać u kogoś jak wól za gówniane pieniądze (nie obrażający żadnej pracy czy zawodu) więc pisanie że coś jest drogie niewarte swojej ceny i braku zdrowych zmysłów jeśli "ktoś" wyda prawie 2 koła za plastikową doniczkę może mieć odmienne zdanie. Ja mam kolumny do stereo za prawie 7tyś. złotych (polskiej manufaktury), mogłem sobie kupić jak piszesz za 2tyś. i też by grały ale tak mnie oczarowały swoim dźwiękiem i wyglądem że byłem skłonny wydać tyle a nie mniej ale to wszystko zależy od zasobności portfela. Ale odbiegliśmy od wątku którym jest Harman Kardon Aura, ładnie się prezentuje, pewnie fanie gra, jak bym potrzebował dobrych głośników do kompa i miał luźną kasę to może bym się skusił.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak wlasnie do tego trzeba podchodzic. Jest luzna kasa, wolne miejsce na biurku, przyzwoita jakosc i tyle w temacie. Nie kazdy chce gracic "kinem" maly pokoj, czy wzmacniaczem i skrzynkami. Wystarczy ze bedzie przyjemnie grac, umili czas, a do tego bedzie cieszyc oko. Ja sobie wymarzylem GLA55 do PC, dlugo szukalem, a na kuriera czekalem jak maly dzieciak, a swoje lata tez juz mam. Nie ma tu drugiego dna, nie ma tu krzty szpanerstwa, wiec bardzo prosze nie dorabiajmy do tego ideologi, to jest niesmaczne i nie przystoi :)

Btw: Exekutor, widze ze masz takie same kabelki jak ja (Chord Odyssey), wybierales na bazie wlasnych testow, porownywales z innymi? Czy z polecenia?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cezary są tu ludzie co zarabiają 2 tysie i potrafią kupić sprzęt za 6 tysi, kwestia kto jak rządzi :D. Miałem do czynienia z plastikami za prawie 2 tysie i teraz wiem że ma się to nijak do tego co ma się teraz:). Nie mierz wszystkim swoją miarką:). Dla Ciebie bez sens dla kogoś jest to sens :). Mam wuja co ma ful kasy i jak usłyszał ile mnie kosztowało kino i TV to się przeżegnał. Ciężką pracą i oszczędnością cieszę się znacznie lepszym kinem niż takim co na moją kieszeń. Wuj się śmieje że wydałem tyle kasy a ja się śmieje że na tyle kasy co on ma posiada plastiki:). Wiadomo że człowiek zarabiający nie dużo nie kupi zestawu za 30 tysi ale jak się postara to może mieć za 7tysi a nie za 2:p. Kolega o de mnie z pracy, czyli ten sam status;) kupił auto za 40 tysi, a ja odkupiłem od wuja za 5 :). On nie posiada kina tylko stary tv 21 cali. Każdy inwestuje w to co lubi. Nie stać Cię nie kupujesz i nie komentujesz. Ale cel uświęca środki :D
 

exekutor

New member
Odnośnie głośnikowych Chord Odyssey 2 to bardziej z polecenia i z informacji oraz testów w necie. Niestety nie maiłem okazji porównać ich z innymi ale ogólnie to jestem z nich zadowolony, teraz bardziej interesuje mnie zmiana wzmacniacza stereo. Jeśli chodzi o wypowiedź kolegów armanig i FFooXX5 to zgadzam się z nią w 100 procentach.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Panowie, a o czym ta dyskusja kto ma większego? Nikt nikomu nie zagląda do portfela i nie ma co się podniecać, i licytować czego to ja nie mam i za ile, bo to na poziomie gimnazjum ;) Nikomu nie bronie kupować plastikowej doniczki ;) bo mi się to z tym kojarzy, a swojego zdania nie zmienię na temat takich rzeczy. Mało praktyczne, mało użyteczne i całkiem bez sensu, a jak ktoś ma za dużo wolnej kasy to może się podzielić z orkiestrą :)
 
Zabawne - owa plastikowa doniczka prezentuje się bardzo okazale i można ją postawić w salonie bez uszczerbku dla wyglądu - mała,niepozorna i z fajnym designem. Pewnie gra też dobrze. Oczywiście,że za 1,8k można wymodzić coś lepszego, ale czasem chodzi też o to,żeby pasowało do mieszkania. A co by nie powiedzieć - wygląda to o wiele nowocześniej niż zestaw kolumn. I zapewne dla takich ludzi jest skierowana owa doniczka. Więc po co wywody o tym,że za te pieniądze można kupić coś lepszego ? ;)
 
Do góry