Tak brzmi demokracja

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL Studio 270

2jdf.jpg


Elita konsumenckich kolumn głośnikowych JBL doczekała się godnego następcy. To linia Studio 2, która gromadzi 10 modeli kolumn – podłogowych, regałowych, centralnych, surround i subwooferów –zgarniających laury za wizjonerskie rozwiązania. Dzięki nim muzyka, a także dźwięk filmów i gier oraz przenośnych urządzeń audio, odsłaniają swe prawdziwe, nieokiełznane oblicze. I nie ważne, czy zbudujemy z nich nieduży, 2-kanałowy system audio, czy potężne, 9.2 kanałowe kino domowe z dźwiękiem dookólnym – efekt akustyczny wbija w fotel.
Studio 270 to jeden z trzech modeli podłogowych tej linii. Minimalistyczny design i niezwykle staranne wykonanie sprawiają, że do złudzenia przypomina czworościenny słup z wypolerowanego antracytu, o miękko zaoblonych krawędziach, a i masa (ponad 16 kg!) tego złudzenia nie rozwiewa. Któż nie chciałby mieć tak szykownego bibelotu w zasięgu wzroku? I w zasięgu słuchu, bo ta trójdrożna kolumna potrafi z rozmachem otworzyć drzwi do świata, w którym dźwięk kształtowany jest o niebo misterniej niż kamień.
We wnętrzu zagnieżdżono jeden nad drugim dwa przetworniki z membraną poliplasową (100 mm średniotonowiec i 165-milimetrowy głośnik niskotonowy) oraz 25-milimetrowy, kopułowy tweeter CMMD umieszczony w falowodzie High Definition Imaging (HDI), znanym już z okrytych sławą, profesjonalnych monitorów JBL M2 Master Reference. Pierwsze dwa budują czystość, precyzję i realizm wokali oraz basy tak gęste, że prawie namacalne – podstawę dobrego, kinowego dźwięku. Wysiłki przetwornika tonów niskich wydatnie wspomaga zamontowany na tylnej ścianie port Slipstream, ograniczający wibracje i zakłócenia sygnału niskich częstotliwości, i w ten sposób finalnie cyzelujący brzmienie dołu pasma. Natomiast driver wysokich częstotliwości to specjalista od kształtowania kryształowo czystej, niezakłóconej i nie mniej potężnej górki pasma przenoszenia. Jego otoczenie gwarantuje dźwiękowi naturalną równowagę i sprawia, że wysokie tony odtwarzanie są jednakowo dobrze w całym pomieszczeniu. Każdym pomieszczeniu – małym i dużym. Tak, ta kolumna należy do rodziny w pełni demokratycznej, która doskonale zagra nie tylko w przestronnym salonie ale i w kawalerce. Cena też jej w tym nie przeszkodzi.
JBL Studio 270, cena 1499 zł
 

Rafal7

Banned
Raczej ból głowy związany z dochodami potencjalnego nabywcy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko ładnie się prezentuje. Jak zniknie choinka możesz trochę wysunąć kolumny do przodu:) Na zdjęciu się wydaje jakby były przy samej ścianie. Odsuń z 25-30cm na pewno będzie lepiej. Myślę, że nowy design serii Studio lepiej się przyjmie. Poprzednik był trochę kontrowersyjny.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no mi ten design zdecydowanie lepiej podchodzi od poprzedniego:). Wysunąć ale i rozsunąć jeszcze trochę na pewno scena i przestrzeń się poprawi:). No i zdjąć te koce:D. No chyba że skrzat bądź jakiś kiciak na to nie pozwala:). Jakiś gruby dywanik dla akustyki, no chyba że jest ale nie uchwycony na fotce:)
 

WojtekF30

New member
Dziękuje za bardzo cenne uwagi. Zastosuje się do nich. Właśnie wczoraj odsunałem od ściany około 20cm i róznica jest słyszalna. Tak, rozsunę jeszcze o około pół metra każda do zewnętrznej strony.

Czekamy jeszcze na satelity, suba i centralny głośnik... z tym będzie problem, bo będę musiał od nowa wiercić pod uchwyt TV dziury bo jest za mało miejsca między szafką a TV :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no i jeszcze kwestia wygrzania kolumn, bo to co teraz grają to nie jest ich 100% jak powinny grać, Ampli masz dobry w stereo ale i tak w muzyce nie da ci tego co wzmak stereo:). Przy dłuższym słuchaniu i głośniejszym nie jest tam gorąco? strasznie ciasno tam ma a te ampli do najchłodniejszych nie należą :)
 

WojtekF30

New member
Tak pewnie i jest, ale do muzy i tak planuje prędzej czy później kupić wzmacniacz. Poza tym jedna ważna sprawa :) Mieszkam w mieszkaniu i przy 1/3 skali już jest głośno :)

P.S.
Czy jeśli dźwięk rozjeżdża się z obrazem to kwestia ustawień? Chodzi o minimalny poślizg - albo mi się wydaje :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w mojej yamaszce jest taka opcja że można sobie to korygować, ale nie musiałem z tego korzystać. poczytaj instrukcje na pewno też jest taka możliwość:). Jakiś obraz by się tam u Ciebie przydał :D, antyrama z fajnym motywem, ładnie upiększy i poprawi akustykę, bo bynajmniej z tego zdjęcia widać że masz dużo gołej przestrzeni:D
 

WojtekF30

New member
Hehe, no tak, to fakt, wszystko buduje od dołu i tą ścianę zarezerwowałem pod siebie :) Jak podniosę lekko TV to wtedy coś do góry zapodam - jakiś smaczek. :) A co do kolumn... To jest dokładnie to czego szukałem... Dźwięk jest bardzo realistyczny. Nie jestem melomanem, ale też co nieco słyszę i wydaje mi się, że w tych pieniądzach to był dobry wybór :)
 
Do góry