TAGA TAV-606 + TSW-90 + *JAKI AMP* Ktoś wie?

ra-vau

New member
Witam,

przeglądając znany portal aukcyjny, plus uświadamiając sobie, że mam ograniczony budżet, doszedłem do wniosków, że w zestawie który mam zamiar kupić, muszą być głośniki TAGA TAV-606 v3 + ewentualnie sub TSW-90.

Pytanie następujące, jest takie: pod jaki amplituner to podpiąć, by do 'siebie pasowały' i jakością/mocą się pokrywały. Budżet jakiś tam jest, wiadomo im mniej wydam tym lepiej. Upatrzone 'zestawy' to:


Kod:
Pioneer VSX-322    +    TAGA TAV-606 v3    =                        za 1579zl
Pioneer VSX-322    +    TAGA TAV-606 v3  +   TSW-90 v.2  =  za 2099zl
YAMAHA RX-V373   +    TAGA TAV-606 v3    = za 2099
Yamaha RX-V 373    +    TAGA TAV-606 v3  +   TSW-90 v.2  =  za 2599zl
Yamaha RX-V 473    +    TAGA TAV-606 v3  +   TSW-90 v.2  =  za 2999zl
DENON AVR-1713  +    TAGA TAV-606 v3  +   TSW-90 + SŁUCHAWKI   =  za 3149
Reasumujac, mam pomieszczenie ok 21m kwadratowych. Wydaje mi sie, ze do takiego metrazu, potrzebny jest juz subwoofer, tym bardziej, ze duzo muzyki elektronicznej slucham.
Sluchac bede na tym glownie muzyki, nastepnie gry na xboxa, na koncu filmy.

Dylemat? Pod czym najlepiej zagra TAGA 606.

Istotnie, wydaje sie dla mnie, rozwiazanie z portem usb, (chcialbym podpiac pendrive z mp3...) ktorego to w najtanszym pioneerze brakuje... ale tu przychodzi mi do glowy pomysl, mianowicie dokupienie za 500zl blureaya ktory ma wyjscie sieciowe, usb ... i inne bajery.

czyli reasumujac, mialbym:
Pioneer VSX-322 + TAGA TAV-606 v3 + TSW-90 v.2 + PIONEER BDP-150 = ZA 2600 pln


Czy jest lepsze rozwiazanie niz to zaproponowane powyżej ? Uprzedzam, ze nie jestem audiofilem, a zarazem 400 zl roznicy, jest do przelkniecia, jesli powyższe propozycje, dzieli przepasc.

Ktos jest w stanie doradzic, co bedzie najlepsze do 3tys ?


Ps. Czy dzisiaj wszystkie ampli maja funkcje, ze z dzwieku stereo, robia 5.1 i zagra taka zwykla mp3 na wszystkich glosnikach?

Pozdrawiam8)
 
Ostatnia edycja:

supian

New member
W sumie to trafiłem na post w którym użytkownik wybrał zestaw
Taga Harmony TAV-606v3 + Yamaha RX-V373

natomiast chce sie pod ten temat podpiąć z pytaniem czemu akurat głośniki Taga? od 2 tygodni szukam na necie opinii i te głośniki wcale nie mają najlepszej oceny wg internautów.

Nie znam się ,ale ww zestaw b.mnie kusi i chciałbym aby rzeczowo ktoś mnie/nas przekonał do tego wyboru. podpowie ktoś jeszcze czy lepiej kupić v473? zauważyłem wejście na neta ale czy warto dokładać kase?:niewiem:
 

tom667

New member
Witam..rowniez podpinam sie pod temat...
pod jaki amplituner podpiąć, głośniki TAGA TAV-606 v3 + sub TSW-90


Taga Harmony TAV-606v3 + Yamaha RX-V373 jak ten zestaw sprawuje sie?:???:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ra-vau oczywiście w cenie ok 1500zł za komplet głośników nie oczekuj rewelacji w muzyce. Do KD coś prędzej się znajdzie. Ja bym proponował Jamo s606 i do tego ampli Denon 1713, Yamaha 673, Onkyo 579. Można trafić np. starszy model Denona (poprzednik 1713), model 1612, a cena sporo niższa.
 

ra-vau

New member
Denon - 1800pln. Yamaha - 1900pln. Onkyo - 1700pln.

Jamo S 606 HCS3 - 1600pln.
Jamo S 606 HCS3 + sub - 2100 pln


krzysiek1980 - Najtaniej Onkyo + Jamo = 3300pln. Czyli 600zł więcej niż Pioneer i niema w tym "zestawie" sub'a oraz blureya. Gdybym chciał dokupić blureya to już się robi 4000, a gdybym zapragnął też niskotonowy to robi się 4500zł. Przepaść cenowa, pomiędzy tym co ja 'mam/miałem' zamiar kupić. Wiem, że na forum i w tematyce, to pewnie podstawowy sprzęt, ale mówiąc najprościej = pomimo, że mnie stać to nie wydam prawi 5k na taki zestaw. Szukałem alternatyw w 'podobnej' kwocie - tj. w okolicach 3tyś.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestw Onkyo TX-NR579 + Jamo S 606 HCS3 mozna mieć troche poniżej 3000zł, do tego kup sobie jakieś blu panasonica. Napisz do Blackninja ma dobre ceny.
 

ra-vau

New member
Ostatnie podrygi... w tym tyg dokonuję zakupu, żeby zdążył znaleźć się pod choinką ;)
Ostateczne 3 pomysły, od razu dodam, że jak to zawsze bywa, budżet maksymalnie naciągnięty, miało być do 3tyś, już przekroczyłem tą barierę, więc... ostatnia propozycja, w roli ciekawostki (pomiędzy szafą, a ścianą jest nie duża przestrzeń, nie wiem jak kolumny jamo z tymi bocznymi głośnikami, by się zachowywały), waham się pomiędzy tymi dwoma pierwszymi... Yamaha mniejsza moc, ale usb w ampli, w zestawie słabsze głośniki 606. Pionek niby 130w i głośniki 806 o większej mocy i teoretycznie większe/solidniejsze (choć jak dla mnie, 606 w sklepie prezentowały się świetnie).



YAMAHA RX-V373
YAMAHA BD-S473
TAGA HARMONY TAV-606 v.3, TSW-90 v.2
____________________________________
3150


Pioneer VSX-422
Pioneer BDP-150
TAGA HARMONY TAV-806, TSW-90 v.2
____________________________________
3090



Pioneer VSX-422
Pioneer BDP-150
JAMO S606 HCS3, SUB210
____________________________________
3510




Prawdopodobnie jutro, albo wtorek, robie sobie ostatnią wycieczkę do sklepy nie dla idiotów, potem euro, a potem wracam do tego tematu i zamawiam coś w końcu, bo powoli zaczyna mnie denerwować czytanie i próba 'poskładania' tego ;) Jak ktoś ma namiar na jakieś lepsze ceny, to chętnie linki/pw przyjmę ;) (ceny są z alledrogo od sklepów).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli masz faktycznie taką małą przestrzeń na kolumny, to Jamo s606 odpadają bo one są wymagające odnoście ilości miejsca po bokach i z tyłu. Te Tagi 806 powinny nieźle zagrać w tym budżecie. Jak byś nie kupował firmowego BD i suba można by było lepsze kolumny wstawić, a tak to cudów nie wymagajmy. Są jeszcze kolumny Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP, ale konstrukcja podobna jak w Jamo s606.
 

Penter13

New member
Napisz co wybrałeś i kupiłeś, ja też stoję pod podobnym wyborem,........ i nie chce wydawać pieniędzy na ten cel za dużo.....

maje propozycje:
HK 260 + TAGA 606 v3 + sub
 

ra-vau

New member
Jesli masz faktycznie taką małą przestrzeń na kolumny, to Jamo s606 odpadają bo one są wymagające odnoście ilości miejsca po bokach i z tyłu.
Meble zajmują prawie całą ścianę frontową, więc po bokach nie ma zbyt wiele miejsca, Jamo odbijały by się od ściany/mebli, w zależności od ustawienia (choć nie ukrywam, że w ostatniej fazie, prawie byłem na nie zdecydowany.


Te Tagi 806 powinny nieźle zagrać w tym budżecie. Jak byś nie kupował firmowego BD i suba można by było lepsze kolumny wstawić, a tak to cudów nie wymagajmy. Są jeszcze kolumny Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP, ale konstrukcja podobna jak w Jamo s606.
Widziałem te obsidian - odpadły z tego samego powodu (nie chce, by meble przenosiły dźwięk...).
O tagach mało co można znaleźć opinii, w miarę nowe... będę 'królikiem doświadczalnym'.


Napisz co wybrałeś i kupiłeś, ja też stoję pod podobnym wyborem,........ i nie chce wydawać pieniędzy na ten cel za dużo.....
Ok, jak tylko zestaw dotrze, zakupię kable i stojaki, to opiszę co i jak + może jakieś foto/filmik dodam. :)



Tak czy owak, potrzebuję jeszcze pomocy, mam nadzieję że tu ktoś odpowie...

Jakie kable do tych TAV-806 mam zakupić? Uprzedzam, że mają być budżetowe, nie żadne audioHIfilskie. Tak, by to grało jak ma grać, przy tym zestawieni cenowym... bo patrzę na ceny i widzę METR za 4, 7, 10, 20, 40, ... XXX zł ... więc troszkę wariuję, tym bardziej, że o ile do frontów potrzebuję gdzieś 2x4m ... o tyle tył, to już gdzieś 7+11 m. ;/ oraz jakie wtyki będą mi potrzebne?

Np z tąd:
EasyWWW.pl - hosting, domeny. pl/index.php?d=katalog&k_id=11&gclid=CNfKkJ6Zp7QCFURY3godRxsAbA
 

ra-vau

New member
Jesli masz faktycznie taką małą przestrzeń na kolumny, to Jamo s606 odpadają bo one są wymagające odnoście ilości miejsca po bokach i z tyłu.
Meble zajmują prawie całą ścianę frontową, więc po bokach nie ma zbyt wiele miejsca, Jamo odbijały by się od ściany/mebli, w zależności od ustawienia (choć nie ukrywam, że w ostatniej fazie, prawie byłem na nie zdecydowany.


Te Tagi 806 powinny nieźle zagrać w tym budżecie. Jak byś nie kupował firmowego BD i suba można by było lepsze kolumny wstawić, a tak to cudów nie wymagajmy. Są jeszcze kolumny Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP, ale konstrukcja podobna jak w Jamo s606.
Widziałem te obsidian - odpadły z tego samego powodu (nie chce, by meble przenosiły dźwięk...).
O tagach mało co można znaleźć opinii, w miarę nowe... będę 'królikiem doświadczalnym'.


Napisz co wybrałeś i kupiłeś, ja też stoję pod podobnym wyborem,........ i nie chce wydawać pieniędzy na ten cel za dużo.....
Ok, jak tylko zestaw dotrze, zakupię kable i stojaki, to opiszę co i jak + może jakieś foto/filmik dodam. :)



Tak czy owak, potrzebuję jeszcze pomocy, mam nadzieję że tu ktoś odpowie...

Jakie kable do tych TAV-806 mam zakupić? Uprzedzam, że mają być budżetowe, nie żadne audioHIfilskie. Tak, by to grało jak ma grać, przy tym zestawieni cenowym... bo patrzę na ceny i widzę METR za 4, 7, 10, 20, 40, ... XXX zł ... więc troszkę wariuję, tym bardziej, że o ile do frontów potrzebuję gdzieś 2x4m ... o tyle tył, to już gdzieś 7+11 m. ;/ oraz jakie wtyki będą mi potrzebne?

Np z tąd:
sklep.rms. pl/index.php?d=katalog&k_id=11&gclid=CNfKkJ6Zp7QCFURY3godRxsAbA


oraz czy to się nada na tyły... bo do kupna 'na miejscu' (przed świętami pewnie kalbe nie dojdą)
euro.com. pl/kable-glosnikowe/jamo-glosnikowy-2x1-5mm-20m.bhtml
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najtańszy sensowny kabel uznanego producenta jaki przychodzi mi do głowy to Qed Strand 42 kosztuje 6zł /metr ,albo Techlink serii wires NX 9zl/metr .Z kablami Jamo daj sobie spokój
 

tom667

New member
Wczoraj zakupilem KD 5.1 sherwood 705i+Taga sv606 + Sw 120 ...na stronie KODA PL. za cene 2830...jestem ciekaw jak to bedzie gralo...tym bardziej ze ten ampli.jest malo znany u nas...
Kable zakupilem w Avansie 20m 1.5(3zl/m) na tyl i central...a przednie 4 m 2.5 (4zl/m) nie wiem jeszcze jaki kabel do suba?.moze dostane do zestawu...poczekamy zobaczymy...
pozdrawiam
 

tom667

New member
Witam...właśnie otrzymałem ten zestaw... i powiem ze głośniczki jak i same kolumny robią wrażenie a nie wspomnę jaki duży jest TSW 120..bardzo wielki w porównaniu do mojego poprzedniego sub. philipsa,Taboret do siedzenia(tak go nazwałem)....ładnie się prezentują w kolorze Wenge-polecam..jeśli chodzi o ampli..to również mały wy-pasik,jest trochę tych bajerów..ciężko się połapać....co mnie zdziwiło to ze firma dorzuciła do ampli.. antenę usb wi -fi.,niby szczegół alee....,,nie muszę szukać i kombinować z kablami żeby podłączyć się do routera....duży plus.
jak to wszystko pracuje...? jeszcze nie wiem..jestem na etapie podłączania i troszkę mi zajmie zanim się połapie w tym wszystkim....pozdrawiam
 

ra-vau

New member
W domu :)

Udało się. Zestaw na święta w domu. Jak to bywa przy takich zakupach w szale świątecznym, z przeznaczonych 2100zł na "kino" zrobiło się 3450pln. :cry: Ostatecznie poprzeczka podniesiona została w górę, ... i z tytułowego zestawu tematu, został tylko subwoofer. ;)

Pioneer VSX-527
Pioneer BDP-150
TAGA HARMONY TAV-806, TSW-90 v.2


Kable do frontów 4mm, tył 2,5mm.


Całość wygląda tak:
ravau0.jpg


ravau1.jpg


ravau5.jpg


ravau2.jpg


ravau4.jpg


ravau2.jpg



* kable na ampli, bo tak sobie pomierzyłem długości i powkręcałem już ... więc zostały do sweet foci ;) ... zdjęcia zrobione celowo, bo mało na necie jest fot TAV-806, a sprzęt jest wykonany znakomicie. Kolor orzech (na zdjęciach producenta i sprzedawców dużo jaśniejszy niż w rzeczywistości - stąd też te fotki dla ewentualnych przyszłych nabywców).
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Koniecznie opisz swoje wrażenia jak to gra.Jeszcze fajnie by by było jak byś mógł od kogoś pożyczyć jakiś wzmacniacz stereo i jak grają kolumny pod samym wzmakiem.
 

ra-vau

New member
Koniecznie opisz swoje wrażenia jak to gra.Jeszcze fajnie by by było jak byś mógł od kogoś pożyczyć jakiś wzmacniacz stereo i jak grają kolumny pod samym wzmakiem.
... wrażenia? Hm, w innym pomieszczeniu mam LG kino, takie za 1,5tyś, to marne porównanie. U znajomego miałem okazje yamahe 473 porównać tylko z prismam'i? to jak dla mnie, tagi nie wygrzane grają ciekawiej dużo. W sklepie yam 373 z jamo słuchałem, ale to trudno porównać, bo tam otwarta przestrzeń... ja tu jestem na 22m ... i rozkręcenie ampli na 55/77 sieje zniszczenie. Możliwe, że bez suba bym się obszedł. ;)

Co do opcji, ze sprawdzeniem jak to gra na stereo - to zapraszam do siebie ze sprzętem, udostępnię głośników jak ktoś już zdecydowany prawie na kupno ;)


Witam. A czym się różnią TAGA HARMONY TAV-606 v.3 od TAV-806?
606vs806ravau.jpg

Patrz laki2000 na wymiary i wagę. ... ;) ... mi się udało obejrzeć na żywo oba zestawy, przypadł mi bardziej 806 toteż dopłaciłem do niego. Klasyczne kolumny, wygląd do mnie trafia. Plus teorytycznie mocniejsze, ale to papier - on przyjmie wszystko, a słuchałem tav-506 więc to nie jest zestaw nadający się do porównania.
 
Do góry