Taga TAV-606 czy Sony DAV-S888?

GustaveH

New member
Witam wszystkich na forum!

Bez dłuższych wywodów, tj. jak w temacie, który zestaw kolumn lepiej sprawdzi się w warunkach:
- Pokój 16m^2
- Amplituner Marantz SR4400
- 90% czasu przy zestawie spędzę przu TV/Blu-ray, raz na ruski rok pyknę na konsolce
- Zestaw nie będzie używany do muzyki, mam do tego inne klocki

Dodam tylko że cena z przesyłką za Sony to 950 zł (używane, w niezłym stanie z subwooferem), Taga to koszt ok 1100 zł (nówka bez suba). Tak więc miło byłoby gdyby ktoś coś doradził, bo jestem na ostatniej prostej przed zakupem:blagam:
 

GustaveH

New member
Ale orientujesz się jak te sony gra? Bo właśnie aluminiowe obudowy powinny gwarantować coś lepszego niż "lecenie pudełkami". Poza tym bardzo mi się podobają, są ustawne, no i mają suba. Jedyne co chcę wiedzieć, to czy w kinie nie będzie jakichś ekstremalnych różnic?
 

CzarnaPłyta

New member
Dziwne porównanie, bo to kompletnie różne zestawy nie tyle pod względem dźwięku co budowy samych kolumn. W kinie te Sony zagrają lepiej, lepsza przestrzeń, precyzja dźwięku. Subwoofer taki sobie ale raczej dobrze zgrany z zestawem, solidna kolumna centralna godna przyzwoitego soundbara. TAGA zła nie jest ale jeśli to ma być głównie do kina/tv to bym wybrał Sony, nie byle jaki zestaw. Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do takich zestawów ale odsłuchałem kilka sztuk Bose i Sony w zbliżonych cenach i zmieniłem zdanie.
 

GustaveH

New member
No i właśnie o tą przestrzeń i precyzje w oddawaniu szczegółów mi chodzi. Podpinałem mojego Marantza do kolumn których używam w stereo, i powiem szczerze że i tak potęgi z tego nie wyciągnę. Kiedyś na wystawce w jakimś markecie słuchałem Tagi 406, i była to tragedia, toteż i tej 606 się trochę boję.
 

fred23

Member
pytanie pod co były podpięte , i jaka muza leciała , np do Rock-a te kolumny to porażka , ale w kinie i w muzyce elektronicznej są świetne
 

fred23

Member
a nie masz możliwości odsłuchu tych głosników i Sony i Tagi ??
Ja bym wybrał to co mi odpowiada brzmieniowo , a nie w ciemno
 

GustaveH

New member
Jak już mówiłem, słuchałem tagi ale 406, w moim mieście ok 30 tyś nie mam za bardzo możliwości wyboru. Sony natomiast wypatrzyłem w internecie więc...
 
Do góry