taga harmony tav-606 v3

mervel

New member
generalnie zdecydowałem się nabyć te kolumny i do tego Denon x1000 albo jakieś onkyo w granicach 1.5k., ale zastanawiam się czy faktycznie będzie duża różnica niż np. zainwestowałbym w Logitecha z906 ?
ma super opinie, sam ich słuchałem i grają fajnie.

pokój mam dość mały: ok. 4x3.5 m kanapa będzie po środku więc głośniki będą wokół.
warto jednak zainwestować w ampli + kolumny 5.0 ?
odczuje brak suba ? z tego co wiem te TAGI dają nieźle radę bez niego.
głównie oglądam filmy HD, mecz z nc+, czasem jakaś muza poleci i konsola...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz 14 mkw, więc pomijając kwestię akustyki, jak najbardziej możesz instalować system 5.1. Najlepiej jak byś wstawił jakąś fotkę pomieszczenia lub schemat. Co do kolumn, to zawsze odsłuchuj, żebyś później nie płakał. Napisz ile chcesz wydać na same kolumny 5.0, to może się dopisze kilka propozycji? Co do subwoofera, to jego brak najbardziej jest odczuć w kinie i dobrych efekciarskich filmach. Sub gra innym basem niż kolumny, więc osobiście uważam że nawet najlepsze kolumny nie wykonają takiej pracy w kinie jak dopasowany do zestawu subwoofer. Jasne, że na tym metrażu biedy nie będzie na kolumnach, ale w przyszłości możesz o subie pomysleć.
 

Henry

Active member
Bez reklam
generalnie zdecydowałem się nabyć te kolumny i do tego Denon x1000 albo jakieś onkyo w granicach 1.5k., ale zastanawiam się czy...
warto jednak zainwestować w ampli + kolumny 5.0 ?
odczuje brak suba ? z tego co wiem te TAGI dają nieźle radę bez niego.
głównie oglądam filmy HD, mecz z nc+, czasem jakaś muza poleci i konsola...
Warto zainwestować w ampli +kolumny, pytanie tylko czy podłogowe nie spowodują, że nie będziesz do końca zadowolony z efektu. Jak radzą koledzy wrzuć jakąś fotkę/rysunek pokoju.
Z tego co piszesz, to zależy ci głównie na nagłośnieniu do filmów/TV/konsoli i dopiero na końcu muzyki, w tej sytuacji proponuję ci zwrócić uwagę na zestawy Harmana np. HKTS 16, które mimo niewielkich rozmiarów bardzo fajnie grają, a do tego są to zestawy 5.1.
Co do tej tagi to najpierw gdzieś posłuchaj i porównaj choćby z Jamo, które uważam, że lepiej się sprawują ;)
Popatrz jeszcze na ampli Pioneera 528 czy HK 161
 

mervel

New member
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - e2d66f6c75f95.jpg

Picasso naszkicował pokój :D
wpisałem wymiary całego pomieszczenia, ale jak widać po prawej stronie od 'kącika audio-rtv' ;) będzie przestrzeń do innego użytkowania...także mając taki mały prostokąt przestrzeni i tak umiejscowioną kanapę i wiszący TV co radzicie nabyć ?
kolumny wolałbym podłogowe- chociaż te tylnie
ps. gwiazdki to oczywiście planowane miejsce na kolumny (nie licząc centralnego głośnika i ewentualnie suba)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ile jesteś w stanie przeznaczyć na ampli + kolumny?
W takim pokoju mógłbyś stworzyć sobie fajne KD...
 

mervel

New member
z uwagi na to, że kończę remont i muszę jeszcze nabyć TV za 4koła to na audio dużo nie zostało... ;/

myślałem o ok 2.5k na całość- kolumny + ampli

do tej pory miałem zestawy komputerowe 2+1 lub 5+1 więc na pewno nie jestem audiofilem :D
więc zakładam, że nie mam wymagań dużych, bo po prostu nie miałem do czynienia z dobrym sprzętem ;)
czy w tej kwocie coś się znajdzie godnego polecenia ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
sub jak najbardziej sie przyda do filmów, ale przy oglądaniu bez suba też tragedii nie ma, możesz dokupić do zestawu coś z JAMO, ale jeśli nie starczy ci kasy od razu, to lepiej trochę zaczekać i kupić coś lepszego jak dozbierasz trochę grosza. Ja na chwilę obecną też bez suba jestem;), zdecydowałem kupić za jakiś czas coś lepszego niż teraz kupować na sztukę;)
 

mervel

New member
ok, dzięki za rady :)
a ten sub jamo jakiś konkretny ?
bo może nagnę trochę budżet ;)
a jak kwestia okablowania ? samemu trzeba skompletować czy w zestawie do kolumn są odpowiednie ?

edit:
a może Jamo 426 hc3 i do tego sub w zestawie ??
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
to też w miarę ok opcja i w zakładanym budżecie
najlepiej gdzieś posłuchaj i sam wtedy ocenisz czy ci pasuje
Co do okablowania, to już we własnym zakresie. Przy tego typu sprzęcie na fronty trochę lepsze kable, powiedzmy za jakieś kilkanaście zł za metr, chyba, że będziesz chciał coś lepszego to za 20-30 zł za metr w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o central+surroundy to zwykłe kable 2x1,5 za kilka zł za metr.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja bym wybrał zdecydowanie bardziej 506, sub do filmów to jest obowiązek.
Jeżeli nie chcesz kupować na sztukę to warto poczekać ale musi być.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
kapusta, jestem tego samego zdania ;) , zwłaszcza, że i brzmienie i design lepszy, ale niech kolega sam odsłucha i oceni. Dodatkowym atutem jest chyba cena, mi proponowali za cały zestaw5.0 równy 1000 zł, więc chyba warto:)
a znasz suby Jamo? napisz koledze czy warto, bo ja osobiście celowałem w Rel'a więc o subach Jamo się nie wypowiadam ;)
 

mervel

New member
kapusta, jestem tego samego zdania ;) , zwłaszcza, że i brzmienie i design lepszy, ale niech kolega sam odsłucha i oceni. Dodatkowym atutem jest chyba cena, mi proponowali za cały zestaw5.0 równy 1000 zł, więc chyba warto:)
a znasz suby Jamo? napisz koledze czy warto, bo ja osobiście celowałem w Rel'a więc o subach Jamo się nie wypowiadam ;)


gdzie taką cenę dostałeś za Jamo ? :)
bo póki co to znalazłem 426 z subem za `1200 lub 506 bez suba za 1300...
 

mervel

New member
jesteś pewien że nie był to zestaw stereo ? takowe chodzą po 999zł
nigdzie nie znalazłem poniżej 1300 za jamo 506.
w każdym razie na tę chwilę chyba bardziej skłaniam się na 426 + sub.
muszę gdzieś je odsłuchać :)
 
Do góry