TAGA HARMONY TAV-606 SE czy TAV-906

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam,
jak w temacie zastanawiam się nad zakupem kolumn 5.1.
Wbrałem te dwa modele tylko teraz co wybrać 606 czy 906.
Amplituner DENON AVR-1910. Pokój 25m2 w bloku.
Poprzednie kolumny to JAMO S606 dudniały niemiłosiernie.
Lubię szybki i dość głęboki basik oraz dużo góry.

Pozdrawiam
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
No nic zamówiłem KODA TAV-606SE plus TSW 120. No i sprzedawca przekonał mnie do zmiany ampli z AVR-1910 na X2000 zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie to zwracam sprzęt :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Sądzę, że masz teraz jakieś 3tysie to można zaatakować do takiego pomieszczenia Monitor Audio MR6 5.0 lub JBL Studio 270 5.0. Nowy ampli lepiej nie gra, ma tylko więcej bajerów.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Hmmm właśnie dziś słuchałem Taga Harmony TAV-606 SE + Denon AVR-X2000 oraz Jamo S606 + Denon AVR-2000. Muszę przyznać, że Denon poprawił się w stereo w porównaniu do AVR-1910.
TAGA Harmony zagrała lepiej niż Jamo, mniej buczenia, lepsza kontrola basu i jest on szybszy nie ciągnie się jak w Jamo. Wysokie tony też jakby wyrazistsze. Jedno co mnie martwi to przestrzeń, wydaje mi się, że Jamo jednak lepiej radził sobie w tej materii.
Zobacze co wyjedzie po jutrzejszym odsłuchu.
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ile maks możesz przeznaczyć na kolumny?
Jak masz możliwość, to zobacz sobie Eltax Monaco, ciekawa i też niedroga konstrukcja
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Zostanę przy TAGA HARMONY TAV-606SE odpowiadają mi te kolumny.
Jamo S606 nie nadają się do mieszkań w bloku one potrzebują powietrza w sumie męczyłem się z nimi 3 lata, a one ze mną :)
 

dawid_1986

New member
Witam. Też chce kupić zestaw 5.1 Taga 606 se z subem 120. Akwidzyński Powiedz mi jak one Ci się spisują? Dzisiaj sprzedałem soundbara Samsunga HW H430 bo dostałem go wraz z TV i nie wiem czy dobrze zrobiłem. Mieszkam w bloku i salon mam 20m2. Chodzi mi o to żeby nie były cichsze od soundbara. Ampli mam zamiar wziąć DENON X1000 bo mnie nie stać na lepszego.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz sobie głośniki Jamo S506; S426/428, Boston Acoustics CS260
a z amplitunerów jeszcze Pioneer 528/529; Yamaha 475/477; Onkyo 535, ewentualnie jakieś wyższe model używane
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, słyszałem, wg mnie bardzo kiepsko.
Porównywałem je z kolumnami w tej samej klasie cenowej - Jamo S506/ S428, Elatx Monaco, Wharfadale Vardus - i te Tagi były najgorsze, niestety....
Nie mam nic do tej firmy, bo z drugiej strony robią świetne kolumny serii Paltinum, a TAV jest dla mnie jakimś nieporozumieniem... ale to oczywiście moja opinia po odsłuchach, bo wiem, że znajdą się osoby, którym one podejdą.
 

dawid_1986

New member
Tak, słyszałem, wg mnie bardzo kiepsko.
Porównywałem je z kolumnami w tej samej klasie cenowej - Jamo S506/ S428, Elatx Monaco, Wharfadale Vardus - i te Tagi były najgorsze, niestety....
Nie mam nic do tej firmy, bo z drugiej strony robią świetne kolumny serii Paltinum, a TAV jest dla mnie jakimś nieporozumieniem... ale to oczywiście moja opinia po odsłuchach, bo wiem, że znajdą się osoby, którym one podejdą.
A Obsidian 600 HCP będą lepsze od TAGA 606 SE i dlaczego? Zastanawiam się też czy konieczny będzie sub do tych Obsidianów bo Tage dostane w tej cenie z TSW 120? Kurcze to dla mnie duży dylemat, a nie chciałbym popełnić błędu.
 

dawid_1986

New member
Tak, słyszałem, wg mnie bardzo kiepsko.
Porównywałem je z kolumnami w tej samej klasie cenowej - Jamo S506/ S428, Elatx Monaco, Wharfadale Vardus - i te Tagi były najgorsze, niestety....
Nie mam nic do tej firmy, bo z drugiej strony robią świetne kolumny serii Paltinum, a TAV jest dla mnie jakimś nieporozumieniem... ale to oczywiście moja opinia po odsłuchach, bo wiem, że znajdą się osoby, którym one podejdą.
Aha i co rozumiesz pod pojęciem bardzo kiepsko i dlaczego taka opinia?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Po prostu to jest moja opinia po odsłuchu/odsłuchach, bo kilka razy je słyszałem, te kolumny nie grały, a wydobywał się z nich jakiś dźwięk kiepskiej jakości, jakby ktoś płachtą kolumny przykrył.
Takie mam na ich temat własne zdanie, dlatego napisałem, żebyś sam posłuchał i porównał je z czymś innym.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
taga

Witam,
Nie mam porównania do tych kolumn zaproponowanych przez henry1979 mogę jedynie odnieść się do Jamo S606.
Jak już pisałem S606 nie nadają się do słuchania muzyki zasilanych przez amplitunery z niskiej i średniej półki w małych pomieszczeniach. Dźwięk jak dla mnie był strasznie męczący przez ten boczny bas i tylny BR. Natomiast w KD czuły się wyśmienicie do tego właśnie zostały stworzone.
Przyszła pora na sprzedaż i wybrałem 606SE z możliwością zwrotu. Może nie jestem jakoś mega wymagający, ale dźwięk z tych kolumn jest przyzwoity. Zresztą dużo osób ma podobne opinie.
Nawet mój znajomy mówi, że gra to lepiej niż poprzednie.
Myślę, że za tą cenę to dobry wybór jak nie bardzo dobry, acha i jeżeli zamierzasz w większości słuchać muzyki to nie kupuj subwoofera zbędny wydatek ja go wyłączyłem.
Pozdrawiam
 

laki2000

Member
A ja powiem tak. Też byłem zdecydowany na Tagi 606 i Amplituner Denon X1100. Już prawie kliknąłem kup teraz ale się powstrzymałem. Czytałem mnóstwo opinii ( o tagach także - same plusy). Jednak posłuchałem kolegów z forum. Odsłuch to podstawa. Wydawało mi się, że ja nie jestem tam jakimś audiofilem. Mogę sobie kupić jakieś fajne kolumny budżetowe, a one na pewno lepiej zagrają niż mój stary 20 letni technics. Niestety pomyłka. Słuchałem Taga 606, Taga Platinium, Jamo 626, Wharfedale Obsidian, Wharfedale Vardus, Klipsch F10, jakieś Yamachy za 2 tys itp. Po odsłuchach stwierdziłem, że to mi nie pasuje. Dopiero jak w MM w pomieszczeniu odsłuchowym posłuchałem koncertu Dire Straits pomyślałem to jest to. Niestety. Cena jak dla mnie nieosiągalna. Grało to na zestawie Onkyo ampli + blu ray ( nie pamiętam symbolu) cena 6 tys. Kolumny Canton ( też nie pamiętam symbolu) 1700 zł za szt. front. do tego sub JBL za 1600zł.
Za całość musiałbym wydać ok 13 tys. zł. a ja miałem 3000zł. Więc zrezygnowałem. Po co mam się męczyć i wydać przy okazji ciężko zarobione 3000 zł.

Może troszkę namieszałem, ale przypominam najważniejszy jest odsłuch. Każdy z nas ma inny gust, preferencje, słuchamy różnego typu muzyki itp.

A tu macie coś na temat opinii w internecie http://demotywatory.pl/4454024/Myslicie-ze-z-opiniami-i-glosami-w-Polsce-jest-inaczej
 
Ostatnia edycja:

dawid_1986

New member
A Obsidian 600 HCP będą lepsze od TAGA 606 SE i dlaczego? Zastanawiam się też czy konieczny będzie sub do tych Obsidianów?
 
Do góry