taga harmony 606se czy 806 czy JBL loft 5.0 ?

JustJack

New member
Heya,

Waham się między tymi budżetowymi zestawami, czy ktoś miał okazję je porównać ? Pokój 25-27 m.kw. czy taga 606 wystarczy czy 806 nie będą za mocne? JBL warty uwagi?
Ma grać z marantzem sr 5008. A może coś innego z tej półki?
 

piechu

Member
Bez reklam
Mój ojciec razem z ww. Marantzem zakupił budżetowe Wharfedale Obsidian 600. Metraż 27m. Bardzo fajny zestaw w pułapie cenowym ~1500 zł. Zresztą są tutaj na forum często polecane a w porównaniu do Taga 606 podobno znacznie lepsze (Tagi nie słuchałem). Pytanie czy szukasz zestawu do KD czy do stereo?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
No to Obsidiany będą bardzo fajnym wyborem, naprawę fajnie brzmią w KD z tym Marantzem:) Mimo, że basu trochę mają to jednak w KD konieczne z czasem będzie dokupienie suba... zresztą sub w KD to podstawa, niezależnie od tego jakie głośniki kupisz. Z tych zaproponowanych Lofty też są fajną opcją ale może być problem z ich dostepnością.
Najlepiej jednak udać się na odsłuch. Bo to co jednemu pasuje, drugiemu niekoniecznie musi :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Szkoda tego amplitunera, jak chcesz pod niego podpiąć TAV606...
To tak jakbyś kupił TV 4K do oglądania kiepskiej jakości dvdrip'ów czy materiałów 480p
 

Henry

Active member
Bez reklam
To nie lepiej zainwestować np w solidne kolumny podstawkowe + central, stworzysz sobie zestaw 5.0, do którego dokupisz fronty do kompletu, a później będziesz mógł jedną parę podstawkowych wykorzystać jako rozbudowę np. do 7.1 lub do drugiej strefy.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JustJack

New member
O rany, oczywiście , że lepiej i zdaję sobie z tego sprawę, ale mam akurat taki budżet i kwotę do 2k na głośniki, bo wtedy mam je za darmo. Firma płaci do 2k. Nie nie mam opcji dołożyć - po prostu w tej chwili muszę kupić "do firmy" głośniki do 2k.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To zobacz sobie Jamo 428, 506, 526, Wharfadale Obsidiany, może JBL LOFT (choć chyba juz ciężko z dostępnością).
Zagrają lepiej, a i w budżecie się spokojnie zmieszczą...
 

CzarnaPłyta

New member
606SE to dobre kolumny, ba w moim odczuciu dużo lepsze od Jamo 526. Wystarczy chociaż zerknąć do środka skrzyń, jak wyglądają zwrotnice, kosze, okablowanie - w tej cenie bardzo ok a u Jamo jest niestety bieda. Niedowiarkom proponuję udać się do salonu i odsłuchać na żywo.
 

piechu

Member
Bez reklam
Jesli masz możliwość udaj sięna odsłuch. Jak widzisz co człek to opinia. Jeden poleca Jamo, inny Tagi a jeszcze inny Obsidiany. Poza tym musisz posłuchać głośników z amplitunerem, który już masz lub chcesz kupić. Bo różne głośniki z różnymi ampli zagrają inaczej. Moze się okazać, ża Taga przy której tak mocno się upierasz będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątke a może się też okazać, że bez odsłuchu włączysz je w domu i będziesz sobie pluć w brodę. Poza tym na miejscu w sklepie możesz poprosić nawet o głośniki wykraczajace poza budżet bo gadając ze sprzedawcą twarzą w twarz można ugrać rabat. Ewentualnie po odsłuchaniu i otrzymaniu propozycji sklepu, zadac pytanie o ofertę black ninja.

Na odsłuchu sam się przekonałem jak zupełnie różnie mogą grać głośniki z tego samego przedziału cenowego, polecane tutaj na forum.
 
Ostatnia edycja:

King

New member
Zgadza się, ja mam 606 SE i jestem bardzo zadowolony. Nie jestem jakimś maniakiem audiofilskim i mi to w zupełności wystarcza. W muzyce ok i nieźle daje czadu w kinie. (sub TSW 200).
 
Do góry