Taga 606v3 vs. QQ5000 vs. ...

mario-1980

New member
Witam.
Dziś zamówiłem sobie amplituner Onkyo TX-NR 579. Teraz muszę kupić zestaw kolumn. Pisałem wcześniej na forum w sprawie niskobudżetowych kolumn do tego ampli, ale satysfakcjonującej odpowiedzi nie usłyszałem.Na zestaw ampli +kolumny miałem 3000zł. Ampli kupiłem za 1550zł. zostało niecałe 1500.
Moje typy to Taga 606v3, QQ5000 (żonie wizualnie się nie podobają), Jamo S506/S606. Nic innego w tych pieniądzach chyba nie dostanę (salon ok.20m. Muzyka/film 50/50).

PS. Nie mam za bardzo możliwości odsłuchu - mieszkam z 60 km od dużej aglomeracji.
Bardzo proszę o sugestię.
 

robson1975

New member
QQ5000 i Jamo w kinie dają radę,ale z muzyką to już różnie bywa .Tagi nie słuchałem ale w relacji jakość /cena wypadają b.dobrze. Może najpierw kup lepsze fronty i posłuchaj w stereo ,a potem dokup resztę.
 

mario-1980

New member
/blackninja/ a które z nich najlepiej zagrają z moim Onkyo 579 - właśnie rozpakowałem i słucham ze starymi Altusami 200. Druga kwestia to JBL i QQ6000 jest poza zasięgiem finansowym :-(
 

mario-1980

New member
Altusy podłączyłem "awaryjnie", żona nie chce ich widzieć (za duże skrzynie) - jest zgoda na smukłe podłogówki. Nie ma ciśnienia na bardzo wąskie bo na ścianie z frontami wisi tylko TV i półka na ampli, dvd i CP dekoder.
 

mario-1980

New member
Dziś miałem okazję posłuchać Jamo S606, i Taga 606v3. Jamo jest chyba nie do ustawienia w moim mieszkaniu. U znajomego po odstawieniu ok 60 cm z każdej strony i głośniki basowe do środka zagrały powiedzmy tak jak mi pasuje.
Teraz pytanie jaka jest różnica w stereo na Onkyo579 między QQ5000 a Taga606? Jeżeli niewielka biorę Taga.
Z góry dziękuję za zainteresowanie.
 
Do góry