tablet i telewizor

dziks007

New member
Witam wszystkich!

Czy myśleliście nad połączeniem pracy na tablecie z obrazem na TV? Stoję właśnie przed decyzja jaki TV i jakie ewentualne akcesoria kupić żeby współpracowały z tabletem.
Zależy mi na tym aby tablet (np. ASUS Transformer TFxxx) podłączyć bezprzewodowo do TV (poważnie rozważam TX-P50U30) i móc oglądać zdjęcia i video na dużym ekranie w fullHD. Technologii jest mnóstwo i już trochę za tym nie nadążam.
Z tego co rozumiem to telewizor z WiFi można sparować z takim tabletem i przesyłać na niego obraz i dźwięk - prawda to to?? Jak w praktyce to funkcjonuje? Jakieś opóźnienia, utrata jakości?
Co jeśli TV nie posiada wbudowanego wifi? Jakie gadżety można dokupić tak żeby nie zagracić salonu i mieć sprawnie i prosto (żona musi dać radę to uruchomić ;) działający zestaw?
Natknąłem się też na taki bajer: MK803 Android Mini PC. Za rozsądną cenę robi z prostego TV zestaw multimedialny. Minusik taki, że wymaga dodatkowej klawiatury itp. Plus taki, że jest niezależny i samowystarczalny.
Zostańmy jednak przy połączeniu tablet-TV. Jak już wspomniałem chciałbym kupić Asusa Transformer i Panasonic TX-P50U30. Jak myślicie byłoby najlepiej sprawić, żebym mógł oglądać na TV filmy z tableta? Po kablu pójdzie chyba bez problemu, ale może jest wygodna opcja wifi?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Z tego co rozumiem to telewizor z WiFi można sparować z takim tabletem i przesyłać na niego obraz i dźwięk - prawda to to?? Jak w praktyce to funkcjonuje? Jakieś opóźnienia, utrata jakości?
Na tablecie masz możliwość uruchomienia serwera DLNA i udostępniać z niego zasoby np. https://www.youtube.com/watch?v=CwjVoIBZoZk

Co jeśli TV nie posiada wbudowanego wifi? Jakie gadżety można dokupić tak żeby nie zagracić salonu
Podpinasz telewizor z routerem przez przewód ethernet lub kupujesz acces point z opcją client ap i podpinasz go do portu LAN telewizora, a z routerem łączysz bezprzewodowo.

Natknąłem się też na taki bajer: MK803 Android Mini PC. Za rozsądną cenę robi z prostego TV zestaw multimedialny. Minusik taki, że wymaga dodatkowej klawiatury itp. Plus taki, że jest niezależny i samowystarczalny.
MK808 (RK3066 2x1,2 GHz, Mali-400, 1GB RAM, Android Jelly Bean) ~80 USD i do tego np. Lenovo N5901 ewentualnie NAS np. Synology DS112J DS112 Specyfikacje produktów - Rozwiązania NAS Synology Inc. - Nowe oblicze NAS żeby z niego udostępniać zasoby lub komputer złożyć m-itx i postawić na nim xbmc https://www.youtube.com/watch?v=6pNCCk21Cv4
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Natknąłem się też na taki bajer: MK803 Android Mini PC. Za rozsądną cenę robi z prostego TV zestaw multimedialny. Minusik taki, że wymaga dodatkowej klawiatury itp. Plus taki, że jest niezależny i samowystarczalny.
Do tego typu urządzeń dobrze mieć tzw. Fly Mouse. Czyli coś co jest połączeniem klawiatury i myszki. Wygląda to jak zwykły pilot do TV. Ma wbudowany żyroskop. Siedząc na kanapie poruszając urządzeniem można w intuicyjny sposób przesuwać wskaźnik myszy na ekranie TV.
 

dziks007

New member
dzięki Tsubasa i TvWidget za podpowiedzi.
DLNA, to chyba to o co mi chodziło :) Dla tego chyba poszukam telewizora kompatybilnego z tym standardem.

MK808 robi wrażenie. Ciekawe, czy można połączyć tablet z tym mini komputerkiem podpiętym do TV i też wyświetlać obraz.
Przy okazji znalazłem też inne podobne dongle: UG007 i iMito MX1.

Do obsługi chyba wygodniejsza byłaby klawiatura Logitech Wireless Touch Keyboard K400.

NAS, to już zbyt wiele. Mam już PC, do tego tablet, smartphone i wystarczy ;)
 

dziks007

New member
czyli kupuje obojętnie jaki TV z hdmi przez który podłączam dongla typu MK808, UG007 czy iMito MX1 i mam funkcojanlność, o którą mi chodzi. Znaczy się, przerzucam obraz z tabletu lub PC na telewizor i cieszę się kinem leżąc na kanapie. Też dobre rozwiązanie.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
czyli kupuje obojętnie jaki TV z hdmi przez który podłączam dongla typu MK808, UG007 czy iMito MX1 i mam funkcojanlność, o którą mi chodzi. Znaczy się, przerzucam obraz z tabletu lub PC na telewizor i cieszę się kinem leżąc na kanapie. Też dobre rozwiązanie.
Nie wiem co się kryje pod określeniem "przerzucam obraz z tabletu lub PC na telewizor".
Wymienione urządzenia są takim tabletem bez ekranu. Za ekran służy telewizor. Mają zwykła przeglądarkę (bardzo dobrą), odtwarzacz filmów (nie jest idealny) oraz możliwość instalacji różnych aplikacji i gier jak każdy tablet.
UG802 ma tylko jedno gniazdo USB a pozostałe urządzenia mają po 2 złącza. MX1 ma dodatkowo Bluetooth. Pozostałe różnice są już niewielkie.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
przerzucam obraz z tabletu lub PC na telewizor i cieszę się kinem leżąc na kanapie.
Tak, możesz udostępnić filmy, muzykę, obrazki z w.w urządzeń na MK808 który wyświetli obraz na TV. Tylko musisz pamiętać ze udostępnianie po wifi do najlepszych nie należy i nie wszystkie filmy mogą płynnie iść. Często tablety mają wifi 72Mbit/s, do tego trzeba wziąć pod uwagę zagęszczenie sieci wifi na 2,4GHz, przeszkody itp. co da w rezultacie niewielki transfer. Zawsze można na karcie pamięci przenosić materiały do oglądania.

TvWidget, pod USB powinno dać się udać podpiąć HUB USB.
 

dziks007

New member
już chyba rozumiem co i jak :)
dzięki za wasze uwagi, bo do tej pory spotkałem się tylko z urywkami informacji i nie byłem pewien jak to hula w rzeczywistości.

z zakupem sprzętu muszę się wstrzymać do styczniowej wypłaty, bo święta nie pozwalaja oszczędzić na takie ekstrasy. Do tego czasu pojawi się pewnie cos nowszego, ale zasady te same. Ważne, że już wiem czego szukać.
Odezwę się jak coś mi jeszcze wpadnie w oko lub kupię zabawki.

pzdr
 
Do góry