szybkie sceny na sd nieradzi sobie

tom0987

New member
mam pytanie odnosnie samsung 46f86bd czy jesli nie radzi sobie z szybkimi scenami i obraz jest rozmazany w sygnale sd czy tak samo bedzie na hd czy nie
 

prosper5250

New member
częste pytanie klientów... ja odpowiadam że to z powodu odświeżania matrycy która to u samsunga jest przeciętna oraz że aby cieszyć się jakością tego telewizora (całkiem nienajgorszą) to najpierw trzeba zapodać sygnał z blue-raya... bo przeca to 1920/1080 odbiornik... oczywistym jest przecież że tv FULL HD będzie chodził gorzej na SD niż HD ready na SD... konkludując: skoro zapodałeś sobie telewizornię FULL HD to teraz musisz skombinować mu taki sygnał... w przeciwnym razie będzie chodził cienko... no chyba że na FILMBOXIE HD i EUROSPORCIE HD z n-ki po dobrym kablu HDMI (najmarniej VIVANCO) ew. po THOMSONOWSKIM componencie-bo jak wiadomo samsung cudownie spisuje się po tym złączu...
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
ja z kolei odpowiadam że to z powodu niedoskonałęj technologi, aby cieszyć się jakością tego telewizora (całkiem nienajgorszą) to najpierw trzeba zapodać sygnał z blue-raya...i oglądac najlepiej nieruchome sceny, pokazy slajdów, zdjęcia, dema producentów, kreskówki szczena opada. W przypadku oglądania normalnego sygnału sportu, filmów akcji ,niestety nie będzie już tak dobrze - wyjdą wszystkie wady technologi LCD.
Szybki ruch kamery, piłka nożna, filmy akcji obnażą wady telewizora. Ale pociesz się niektórzy tego nie widzą.
 
Do góry