Szybkie pytanie: RX-V475 vs TX-NR525 vs AVR-X1000 vs VSX-528-K

TheTester

New member
Witam.
Potrzebuję szybkiej porady odnośnie wyboru amplitunera. To ma być budżetowe rozwiązanie, ale ze wsparciem dla wszystkie co potrzebne do odtwarzania muzyki (głównie) i oglądania filmów z BD. Na tej podstawie wybrałem:
Yamaha RX-V475, Onkyo TX-NR525, Denon AVR-X1000 i Pioneer VSX-528-K.
Ich dodatkowym atutem jest wsparcie dla Spotify. Głośniki to w tej chwili połączenie bardzo starych czterodrożnych...których nazwy nikt nie zna i nawet ich mocy nie pamięta ;) (do tej pory był podłączone do starej wieży Diora) oraz jakichś resztek z zestawu 5.1 Logitecha. A docelowo jeszcze nie wiem. Także nie jest to żadne kryterium - kiedyś pewnie będą dokupione pod wybrany amplituner.

Czy możecie napisać co w tym przypadku byłoby najlepsze? Przy czym od razu zaznaczę - nie ma dokładania kasy. Te cztery modele i tak przekroczyły budżet. Można je dostać na szczęście okazyjnie w różnych miejscach.

Mam od razu pytanie, bo nie mogę znaleźć tej informacji. Czy któryś z nich wspiera odtwarzanie z zasobów sieciowych? Ale nie chodzi mi o DLNA tylko np. przeglądanie dysków sieciowych (Samba itp) i odtwarzanie w tej sposób?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Amplitunery nie odtwarzają video, jeśli o to pytasz.
Możesz też rozszerzyć listę o Harmany z Bluetooth i odtwarzać w ten sposób spotify ze smartfona.
 

TheTester

New member
Hm...nie wiem na podstawie czego stwierdzasz, że chodzi o odtwarzanie wideo przez amplituner...chodziło mi przecież o współuczestniczenie w procesie dekodowania danych zawartych na płycie Bluray, gdzie odtwarzacz weźmie na siebie zdekodowanie części będącej obrazem, a amplituner podejmie się zdekodowania dźwięku.

Czyli Harman ma wsparcie na Spotify? Bo chyba nie wystarczy sparować telefonu z amplitunerem, żeby aplikacja Spotify przesłała tam co trzeba?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Pisałeś o dyskach sieciowych Samba więc powiązałem to z video.
Spotify nie obsługuje sam. Jeśli jednak Spotify leci na tablecie, smartfonie to można puścić dzwięk po bluetooth na AVR161 np.
 

TheTester

New member
A bo chodziło mi akurat o muzykę :) Ten amplituner jest nie dla mnie. Sam mam RX-V673 i osobiście brakuje mi możliwości bezpośredniego otwierania plików z zasobów sieciowych. Obszedłem to co prawda dzięki serwerowi multimediów, ale nie jest to zbyt wygodne...

Dzięki za info o Harmanach. :)
 
Do góry