szybkie przełańczanie kanałów. Jaki model la vs lb

mexik

New member
Szukam telewizora który szybko będzie przełączał pomiedzy kanalami telewizji cyfrowej. Mam obecnie kablowke i telewizor (monitor) 23md53 i na kanalach w starej naziemnej technologii przelacza bardzo szybko zas przy kanalach cyfrowych trwa to 2-4 sek średnio pewnie 3. Tak wiec moje pytanie do osób posiadających najlepiej serie LA (lg smart) i LB (WebOs) jak sprawdza przełączanie programów w tych modelach. A może ktoś ma porównanie do innych producentów. ps chodzi mi tu o subiektywne opinie a nie na papierze bo nie zawsze maja one odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 

lookerq

New member
Myślę że te z WebOsem będą szybciej działać. Jest bardziej przejrzyste menu i szybciej do wszystkiego dotrzesz. Brałbym LB :)
 

jrd

New member
Nie wiem jak LB ,ale mam LA i na pilocie jest pokretlo jak np. na myszce i można z 1 programu do 30 powiedzmy ( po kolei jadac 1-2-3-...-30 pokretlem ) w ok 3 sekund .
 

piotreek88

New member
Telewizja cyfrowa nigdy nie będzie przełączała kanałów tak szybko, bo najpierw musi zostać odebrany pewien pakiet danych, żeby zaczęło odtwarzać program, w analogu leci na bieżąco. (coś na zasadzie buforowania)
 

mexik

New member
wiem ze ta szybko nie będzie jak na analogu ale wiem tez ze rożnie to wygląda w telewizorach. np: W dekoderze ferguson jaki mam przełączenie jest całkowicie do zaakceptowania 1-2 sek wiec szukam takiego tv i nie wiem co wybrać aby się nie sparzyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież wówczas telewizor jest monitorem a czas przełączania zależy od dekodera zewnętrznego.
 

Andet

New member
@mexik
Na forum zapytać warto, żeby wiedzieć które TV obstawić.
Ale i tak na koniec to lepiej iść do sklepu i poprzełączać sobie programy.

Dla jednego dany czas przełączenia jest szybko, dla innego nie. A jak sam zobaczysz to ocenisz pod swoje wymagania.

@kiki
Ale mexik pisze, że szuka TV co będzie miał czasy nie gorsze od tunera DVB-T, który ma. Więc twoja wypowiedź aczkolwiek prawdziwa, to trochę nie na temat :)
 
Ostatnia edycja:

mexik

New member
i tak zrobiłem poszedłem wczoraj do sklepu i sobie protestowałem troszkę. I tak Lg nowy LB jak i stary bez szalu tak jak mój monitor-telewizor LG. Sony podobnie a najszybciej przelacza samsung. moze i tak nie jest to błyskawica ale na pewno szybciej. I różnica tez jest pomiędzy modelami z 2014 F i 2014 H bo H jeszcze troszkę szybciej możne bez dużej różnicy ale na pewno jakaś jest. A pewny jestem bo były dwa obok siebie ustawione samsungi i jak przełączałem to na obu i H szybciej lata. dla przykladu niech będzie ze samsung H - 2 sek F - 2.5 sek, Sony - 2.9 sek i LG LA i LB 3 sek. TO moje odczucia po przetestowaniu. Fajnie jakby inni tez się wypowiedzieli bo to temat nie o głupich liczbach jak np kontrast 100000:1 czy 200000:1 a o wykorzystującej funkcji przez nas wszystkich.
 
Do góry