szybki wybor suba ?

hubuss1

New member
witam
Zamierzam jak najszybciej dokupić subwoofer do zestawu kd, a mianowicie posiadam już onkyo tx-sr 577 i do tego kolumny jamo c405 hcs3. Główne zastosowanie to filmy 60% oraz muzyka 40 %<house,techno>, pokój o powierzchni 16.5 mk2 w kształcie prostokąta. Kwota jaka mam do przeznaczenia to 800 zl. Co w tej cenie wybrać proszę o jakieś sugestie oraz propozycje.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
myslę ze warto, raz ze wieksza średnica głośnika w Klipschu, dwa wieksza waga, trzy Klipsch jako firma znacznie wieksze ma pojecie o budowaniu subów niz Jamo.
Warto dodatkowo odsłuchać
 

armi

New member
Bez reklam
ja mam sub300 i jestem mocno zadowolony
w kinie sprawuje się lepiej niż dobrze

klipsha nie słyszałem więc się nie wypowiem
 

marecki6

New member
Bez reklam
najlepiej bedzie wybrac sie do sklepu i odluchac oba ale myslec ze czy bedzie to jamo czy klipsch i tak bedziesz zadowolony ... ewentualnie gdybys chcial dolozyc do budzetu to mozesz poszukac JBL ES150 ... ja ostatnio wyrwalem ES250pw w saturnie za 1000zl :)
 

hubuss1

New member
jak by mi się udało wyrwać jbl es250p za 1000zl kopił bym bez zastanowienia a tak na raziem mam max 800 zl,kupie jamo sub250 lub poczekam trochę i zakupi sie coś lepszego
 

hubuss1

New member
jak by mi się udało wyrwać jbl es250p za 1000zl kopił bym bez zastanowienia a tak mam max 800 zl,kupie jamo sub250 lub poczekam trochę i zakupi sie coś lepszego
 

marecki6

New member
Bez reklam
przejedz sie do sklepu ale wydaje mi sie ze skoro masz kolumny jamo t osub250 spokojnie uzupelni ci zestaw i przy takiej powierzchni jaka masz do naglosnienia spelni swoje zadanie
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja sma chcialem go kupic ale skoro trafila sie okazja na es250 to sie nawet nie zastanwialem a mam wieksza powierzchnie od ciebie
 

hawk11

New member
Poszukaj w firmie BK
Sub Woofers. Don111 ma takiego. DIY-owcy używają Peerless-ów do swoich konstrukcji. Osobiście wybrałem inny głośnik do suba. Nie schodzi może tak nisko jak ten sub od BK ale do muzyki nadaje się idealnie. W tej cenie nie ma chyba lepszego jak XXLS400 więc zapytaj Don111 on Ci odpowie.
Pozdrawiam.
 

lysy25

New member
myslę ze warto, raz ze wieksza średnica głośnika w Klipschu, dwa wieksza waga, trzy Klipsch jako firma znacznie wieksze ma pojecie o budowaniu subów niz Jamo.
Warto dodatkowo odsłuchać

Ha ha dobre klipsch ma wieksze pojecie w budowaniu glosnikow usmialem sie do lez
dzieki kolego za swietny kawal
klipsch to po pierwsze made in china po drugie sprzedaja we wloszech a po trzecie troche w polsce
pozdrawiam
 

Kaszan

New member
... a po czwarte od ponad 5 lat Jamo jest subbrandem Klipscha, który go wykupił. Także widzę, że z Ciebie lysy25 też niezły dowcipniś:)
 

lysy25

New member
... a po czwarte od ponad 5 lat Jamo jest subbrandem Klipscha, który go wykupił. Także widzę, że z Ciebie lysy25 też niezły dowcipniś:)

Mozliwe choc przypuszczam ze watpie natomiast po piate to to ze jesli ktos kogos kupuje to wcale nie oznacza ze jest w czyms dobry wrecz przeciwnie jest to ostatnia deska ratunku dla swego kiepskiej jakosci wyrobu jakim jest klipsh chodzi mi tu o stosunek wygorowanej ceny do niezbyt udanych wyrobow
a po jeszcze jedno to odrobina humoru nikomu jeszcze nie zaszkodzila
pozdro z uk
 

Kaszan

New member
To nie "przypuszczaj, że wątpisz" tylko poczytaj na przyszłość zanim zaczniesz pisać takie pierdoły bo niewiedza jest zabawna ale do czasu. Klipsch jest na tyle potężną firmą, że mógł sobie pozwolić na wykupienie duńskiego Jamo i nie jest to bynajmniej oznaka słabości, tylko ekspansji Klipscha. No i posłuchaj kolumn Klipscha bo widzę, że nigdy ich nie słuchałeś- poza designem, który mi nie podchodzi (ale to kwestia gustu), są to jedne z najlepiej grających kolumn w "budżetowej" klasie cenowej.
Również pozdrawiam.
 

pkomp

New member
połowa firm produkuje w chinach - i to sprzęt najwyższej klasy......

przy okazji łysy opis z aukcji
"Klipsch jest Amerykańską legendą HI-ENDu, producent z 60 letnią tradycją."
tego nikt z palca nie wyssał

ja bym brał klipsza - w subie dwie najwazniejsze rzeczy to wielkośc głosnika(im wiekszy tym lepiej) i masa(to bardzo wazna kwestia)

szkoda że obydwie bassrefleks....wole zamkniete
 

killpit

New member
Wystarczy zobaczyć w Indianapolis w głównej siedzibie Klipscha ich pomieszczenia bez echowe do testowania subów.
KiKi wstawiał zdjęcia i był tam osobiście więc może co nie co napisać.
Też brałbym suba Klipscha w porównaniu z Jamo to inna bajka wystarczy posłuchać.
 

lysy25

New member
To nie "przypuszczaj, że wątpisz" tylko poczytaj na przyszłość zanim zaczniesz pisać takie pierdoły bo niewiedza jest zabawna ale do czasu. Klipsch jest na tyle potężną firmą, że mógł sobie pozwolić na wykupienie duńskiego Jamo i nie jest to bynajmniej oznaka słabości, tylko ekspansji Klipscha. No i posłuchaj kolumn Klipscha bo widzę, że nigdy ich nie słuchałeś- poza designem, który mi nie podchodzi (ale to kwestia gustu), są to jedne z najlepiej grających kolumn w "budżetowej" klasie cenowej.
Również pozdrawiam.

Sluchalem sluchalem jakims cudem udalo mi sie znalezc u znajomego anglika. Tutaj niestety ten budzetowy badziew jest niesprzedawalny. A musisz wiedziec drogi kolego ze brytyjczycy to bogaty i co za tym idzie wymagajacy narod ( pomijam czesc imigracji ) i niestety byle czego nie kupia.
I tez sporo cztalem zwlaszcza na tym forum przed kupnem dla siebie. Nie neguje tego forum ani wiedzy ich czlonkow ale w niemalze kazdym poscie jest ta sama spiewka i calosc dyskusji i porad zamyka sie w kregu paru takich sobie firm produkujacych glosniki czy tez inny sprzet.
No ale coz jezeli taki meloman jak ty kolego adsluchal wspomnianego klipscha no I moze jeszcze cos tam I do tego na kiepskim sprzecie to czego mozna sie spodziewac ?
Takze nie pisz kolego wiecej takich pierdol bo ludziom faktycznie szukajacym dobrej rady mieszasz w glowie I kupuja budzetowy badziew made in china pod nazwa klipsch.
Produkujac glosniki wysokiej jakosci trudno konkurowac z masowka jaka jest klipsch I stad czesto dziwne przejecia firm. Zdecydowania wiekszosc klientow zadawala sie taka budzetowka stad firmy pokroju klipscha maja troche kapitalu I zeby podreperowac watpliwej jakosci marke wykupuja te z najwyzszej polki. Posiadanie jakiejstam komory do czegos wcale nie swiadczy o jakosci. Aston Martin nie jest produkowany na skale masowa i bylby szalencem ten ktory chcialby porownac go z jakas skodzianka. Takich przykladow mozna mnozyc wiele.
Takze drogi kolego forumowiczu potega w produkcji i jakies tam smieszne komory swiadcza tylko I jedynie o masowce a masowka niestety oznacza badziew I tania tandete.
Wiec prosze nie pisz juz wiecej tego typu postow
pozdro
lysy
 
Do góry