Szyba w Amoi(cu) czyli lustro czy nie lustro?

ein

New member
no wlasnie - niby ma to poprawiac kontrast (niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle) ale jaki ma ta szybka wplyw na komfort uzytkowania gdy z boku moze padac przez wiekszosc dnia swiatlo (pokoj solidnie nasloneczniony). Sama matryca kontrast ma na poziomie 800 (modele tegoroczne to juz 1000/1200) - czy kontrast jest problemem dla tej serii?
Czy lacze DVI-D (cyfrowe) ma takie same parametry co VGA (czyli rozdzielczosc 1920x1080) oraz czy ma HDCP (producenci kart graficznych wlasnie sie obudzili i dodaja obsluge zabezpieczen via DVI wlasnie)?
Czy obraz ze zrodla baaardzo standardowego (kablowka, dach) wogole ma sens przy matrycy fullHD (zeby nie uogolniac - tej matrycy)?
Czy naprawde ten model obsluguje 1080p po komponencie?!?! Przeciez to bylaby fenomenalna sprawa (hmmm - Xklocek 360 w roli HD playera z napedem HDDVD, nawet gdy zabraknie HDMI). W instrukcji tak jest napisane.
Jezeli dodali tryb fullHD dla PC to czy w nowym fw jest takoz 1280x720, czy tez pozostalo 1280x960?
Jaki format napisow obsluguje wbudowany player divx-ow i jakie filmy skopresowane sa obslugiwane (czy (po)radzi sobie z divx6 i odtwarza xvid)?
Wreszcie - ma jeden tuner analogowy czy dwa (niby tak to wygląda z opisu spec na stonie producenta)?
 

tuptus55

New member
ein napisał:
no wlasnie - niby ma to poprawiac kontrast (niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle) ale jaki ma ta szybka wplyw na komfort uzytkowania gdy z boku moze padac przez wiekszosc dnia swiatlo (pokoj solidnie nasloneczniony).
Jak nie patrzysz pod kątem do tego światła to nie ma problemu. Ja patrzę na wprost, a słońce mam z boku i nie ma problemów.
ein napisał:
Sama matryca kontrast ma na poziomie 800 (modele tegoroczne to juz 1000/1200) - czy kontrast jest problemem dla tej serii?
Kontrast jest aż za duży i trzeba zmniejszyć bo nie da się oglądać takiego kontrastowego obrazu.
ein napisał:
Czy lacze DVI-D (cyfrowe) ma takie same parametry co VGA (czyli rozdzielczosc 1920x1080)
NIE. Na HDMI (bo takie jest w Amoi) jest obsługa 1080p. Jak podasz z komputera po kablu DVI-HDMI obraz jest idealny. Po VGA "tylko" 1600x1280
ein napisał:
oraz czy ma HDCP (producenci kart graficznych wlasnie sie obudzili i dodaja obsluge zabezpieczen via DVI wlasnie)?
Amoi ma obsługę HDCP. Czy Twoja karta ma obsługę HDCP? Nie wiem. Jak to jest Nvidia serii 7xxx to ma obsługę.
ein napisał:
Czy obraz ze zrodla baaardzo standardowego (kablowka, dach) wogole ma sens przy matrycy fullHD (zeby nie uogolniac - tej matrycy)?
Ma sens ale tylko jak masz DOBRY sygnał. Jak jest słaby to pojawia się solaryzacja na ekranie i wygląda to fatalnie.
ein napisał:
Czy naprawde ten model obsluguje 1080p po komponencie?!?!
Tak na 100% obsługuje.
ein napisał:
Przeciez to bylaby fenomenalna sprawa (hmmm - Xklocek 360 w roli HD playera z napedem HDDVD, nawet gdy zabraknie HDMI). W instrukcji tak jest napisane.
Jezeli dodali tryb fullHD dla PC to czy w nowym fw jest takoz 1280x720, czy tez pozostalo 1280x960?
W nowym firmware niestety nie ma obsługi 1920x1080 na złaczu VGA ale za to jest obsługa 1600x1280
ein napisał:
Jaki format napisow obsluguje wbudowany player divx-ow i jakie filmy skopresowane sa obslugiwane (czy (po)radzi sobie z divx6 i odtwarza xvid)?
nie wiem nie testowałem tego. To znaczy odtwarza divixy ale nie sprawdzałem jaką wersja
ein napisał:
Wreszcie - ma jeden tuner analogowy czy dwa (niby tak to wygląda z opisu spec na stonie producenta)?
Ma dwa tunery analogowe i w związku z tym fajną funkcję POP. W środku jest jeden obraz ruchomy z dźwiękiem, a w koło 12 programów co chwilę aktualizowanych i po kilka sekund ruchomych.
 

arsenal

Moderator
VIP
ein napisał:
Czy naprawde ten model obsluguje 1080p po komponencie?!?! Przeciez to bylaby fenomenalna sprawa (hmmm - Xklocek 360 w roli HD playera z napedem HDDVD, nawet gdy zabraknie HDMI). W instrukcji tak jest napisane.
Były takie czasy, dawno dawno temu gdy jedynie component obsługiwał 1080p. Nawet HDMI nie dawało rady.
 

ArturKania

New member
Akurat ja lubię jak jest szyba na telewizorze. Może to dziwaczne bo korzyści z tego nie ma a coś tam się może odbijać i trudno mi to wytłumaczyć ale po prostu lubię.

Zamiast aksamitu lubię połysk szybki.Lubię i tyle. :)


Oglądałem sobie Amoi w Electro World i podoba mi się. Ale wolałbym 42'' i advent.
 
Do góry