Szumy w Onkyo 609, w trybach dźwięku przestrzennego

lubomirt

New member
A to moje dotychczasowe spostrzeżenia:
Z racji ze nie mam suba nie brałem tego pod uwagę wcześniej ale w opcjach ustawiłem sub na ON i szumy spadły o połowę, dziwne?
druga sprawa to już była opisywana, czyli reset do fabrycznych i niekorzystanie z Audyssey skutkuje zmniejszeniem szumów do poziomu Pure A (aczkolwiek nadal są i niemożność korzystania z bajerów -dyskwalifikacja sprzętu)
 

nielot

Member
Poniewaz nadal nie mam skad wytrzasnas alternatywnego dla PC odtwarzacza mkv sproboje na 100% wyeliminowac kwestie jakosci plikow i kwestie PC. Przetestuje nowa karte dzwiekowa lub plyte glowna z dzwiekiem on-board. Zrobie zlepek z kilki mkv ktore u mnie szumia i wrzuce do siebie na ftp do pobrania. Jak sie z tym uporam (braki czasowe) to podrzuce tu linka i mozecie zassac i zdac relacje czy u Was szumi czy nie.

Tylko musze jeszcze znalezc jakis soft to ciecia i sklejania mkv
 

rafal11998

New member
witam
przepraszam,że nie w temacie ale mam straszny problem, ponieważ w żaden sposób nie moge uruchomić w modelu onkyo 309 tylnych głośników oraz centralnego. próbowałem wszystkich możliwych wejść czyli: usb, dvd, itd. i nic nie chce zaskoczyć. Chodzi o to jak uruchomić satelity i centralny. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Rafał11998
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A próbowałeś tonu testowego? Czy wogóle wykrywa kolumny? Przy prawidłowym podłączeniu i puszczeniu tonu testowego powinny grać i nie ma znaczenia kalibracja czy program DSP.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ton testowy masz w każdym ampli w ustawieniach głośników. Generowany jest szum żeby można było wyrególować głośność każdej z kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafal11998

New member
Wszystko sie zgadza ale ale nie w tym konkretnym przypadku dodam ze ten ampli to u kolegi u mnie w dużo starszym modelu (674)jest oczywiście taka możliwość a w 309 u kolegi nie da sie wogóle uruchomić tylnich i centralnego, w menu na 10 pozycji (czyli wszystkie ustawienia i przypisywania odpowiednich wejść i wyjść) nie wyświetla w ogóle pozycji nr. 3,4,5 w których właśnie są wszelakie ustawienia głośników. cały wczorajszy wieczór się męczyłem bo myślałem że bedzie podobnie jak w moim ale nic z tego
 

TomaszZz

New member
Witam, powiedzcie czy nowa aktualizacja 609 z 20 gru 2011 daje poprawę szumów?? Bo ja mam jakieś stare firmware i szumy są minimalne podczas słuchania przez Dynamic EQ i to nie zawsze (zależy od materiału audio).
Zastanawiam się więc czy aktualizować, żeby sobie nie "poprawić" ;)
 

nielot

Member
Nie sprawdzalem aktualizacji za to odkrylem ze przy filmach szumnosc :) faktycznie zalezy od materialu. Gorzej ze odkrylem rozniez ze mam sporo moemntow kiedy szumi przy graniu z Forze na xboxie
 

nielot

Member
Nie wiem czy tylko bo wsio mam wlaczone. Przeciez po to to jest :) ale moze w olnej chili sprawdze i bez. Tylko musze znalezc gdzie to cudo wylacza :)
 

radeqs

New member
Jak wam szumi to na wyświetlaczu macie podświetlone na czerwono logo Dolby albo DTS? Bo jeśli nie to obawiam się, że amplituner nie otrzymuje dźwięku przestrzennego tylko próbuje go zasymulować na podstawie stereo, co daje delikatnie mówiąc średni efekt...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spróbujcie podbić IntelliVolume do 10dB i potestujcie..

Ja bym się nie bawił tylko do serwisu oddał. Nie ma prawa nic szumieć. W mojej 608 taki problem nie wystepuje, niezależnie co bym nie poprzestawiał, więc wydaje mi się że w 609 też nie powinno go być. Z początku myślałem że to problem jednostkowy, ale jak czytam te posty to już parę osób ma z szumami problem.
 

radeqs

New member
Mnie teraz nic nie szumi. Wcześniej jak w dekoderze z Vectry i w TV Samsung'a (przy odtwarzaniu z jego pomocą MKV) nie ustawiłem wyjścia dźwięku w Dolby (Onkyo wyświetlał chyba PCM) i wymuszałem dźwięk przestrzenny na amplitunerze to szumiały satelity. Odkąd poustawiałem wszystko odpowiednio szum pojawia się wtedy, gdy przy odtwarzaniu filmów przekraczam próg bulu uszu i zapauzuje film - wtedy jestem w stanie usłyszeć bardzo delikatny szum. Jak słucham głośno, ale nie przeginam ekstremalnie to żadnego szumu nie słychać.
 

nielot

Member
Nie o taki rodzaj szumu tu chodzi. Przynajmniej u mnie. Mialem te moje szumiace mkv pociac i poskladac w jeden pliczek ale zassalem jakis program do tego i nie ogarniam go niestety. Moze zna ktos cos prostego albo moze ktos wie czy da sie to zrobic Pinnacle'm 15 ?
 

bonku5

New member
Odkąd poustawiałem wszystko odpowiednio szum pojawia się wtedy, gdy przy odtwarzaniu filmów przekraczam próg bulu uszu i zapauzuje film - wtedy jestem w stanie usłyszeć bardzo delikatny szum. Jak słucham głośno, ale nie przeginam ekstremalnie to żadnego szumu nie słychać.

Co konkretnie poustawiałeś?
 
Do góry