Szumy w Onkyo 609, w trybach dźwięku przestrzennego

bonku5

New member
Ja na razie wstrzymałem się z wysyłką ze względu na częste delegacje jakie mam w ostatnim czasie. Ale dzwoniłem do Serwisu to gość zawzięcie mi tłumaczył, że jest "złe" źródło dźwięku.. Ale biorąc pod uwagę FLAC, DVD, Nka i na wszystkich szumi to myślę, że gość ściemnia ;)
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Nic nie powinno szumieć, co prawda posiadam 608, ale nawet dźwięk z kablówki puszczony analogowo z tv do ampli nie powodował szumów w każdym z trybów "uprzestrzeniania".
 

irnus

New member
Już miałem go dawać do serwisu ale sie mi uszkodził przy zdejmowaniu.

Nie wiecie jak to jest – usterka mechaniczna + ich wada? Mogę coś jeszcze działać z serwisem czy już nie?
 

TomaszZz

New member
Irnus - może z innej beczki ale myślę, że wiele Ci to pomoże.
Kupiłem mojej dziewczynie laptopa i po jakimś czasie (ok. 1rok) przestał działać napęd DVD. Kiedy go zobaczyłem po roku użytkowania... Brak słów.. porysowany, szybka od kamery "jej zginęła" tylna obudowa (obudowa monitora) była pęknięta... TRAGEDIA... Nie mogłem wyobrazić sobie co się stało temu sprzętowi... Wysłaliśmy go na serwis podając wadę - Uszkodzony napęd. Dodatkowo napisałem prośbę o wymianę chociaż tylnej części obudowy bo była pęknięta.
Po dwóch tygodniach przyszedł do nas naprawiony Laptop - wymieniony napęd, ramka dookoła monitora (problem z szybką kamery) tylna obudowa (pęknięta), klawiatura (nie wiem dlaczego).
Uważałem, że jeśli użytkownik uszkodził mechanicznie sprzęt trudno będzie coś "ugrać" w serwisie. Za to jeszcze bardziej byłem zaskoczony - takim podejściem serwisu.

Uważam, że powinieneś mimo wszystko reklamować sprzęt - moim zdaniem warto spróbować.


Dodam, że moja przygoda była z serwisem laptopów marki ACER.
 

nielot

Member
Szybkie pytanie - czy słyszycie szum cały czas czy też czasem jest a czasem go nie ma ? Bo właśnie oglądałem 2 odcinki serialu i szumiało mi momentami jak cholera w Dolby. Tylko już nie wiem czy dziwnym trafem mam akurat zawalone audio w obu odcinkach czy może jednak coś jest nie halo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego nie zastanawiaj sie tylko zawies sprzet do naprawy niech robia, nic nie powinno szumiec. Pozdro.
Lolek
 

nielot

Member
Na dialogach mam ciszę i jest ładnie ale przy efektach to już jest raczej lipa. Na początku było OK. Zauważyłem to dzisiaj. Serial był w Dolby ale teraz sprawdziłem jakieś pliki w DTSie i nawet żona usłyszała że szumi. I dokładnie jak piszesz - czasem jakby deszcz padał, zupełnie jak na starym amerykańskim filmie - oberwanie chmury.
No dramat się zaczyna. Najpierw nie chciał ruszyć a teraz te szumy..... Będzie problem


We wtorek podepnę 506 i sprawdzę na tych samych filmach. Jeśli będzie czysty dźwięk to 609 niestety albo poleci do serwisu albo wróci do blackninja
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Rozmawialem wlasnie s polskim serwisem. W/g nich z 609 nie na problemow. Nie wykonywano dotaz napraw zwiazanych z elektronika tego modelu. Zasadniczo nie bylo zadnych zgloszen dotyczacych problemow z 609.
Wiza za szumy obarczaja odtwarzany material.
 

irnus

New member
Ciekawe jak wyjaśnią, że przełączając wejście audio pomiędzy hdmi a optykiem (mam tak z mediabox UPC podłączone) losowo pojawia się szum i znika. Trudno będzie im to wyjaśnić, bo źródło sygnału nie bierze tutaj aktywnego udziału. Może spróbuj uzyskać to samo. Opcja Audio Selector o ile pamiętam.
 

nielot

Member
Tak jak pisalem. Jutro bede mial chwile czasu żeby potestowac. Podepne 506, puszcze ten sam material i dodatkowo poklikam trybami 609. Resetowales swojego od czasu zauwazenia szumow?.
Na razie nie stwierdzilem szumow jesli zaden material nie jest odtwarzany. Ale ze bylo pozno to ampli byl raczej cicho ustawiony.
 

bonku5

New member
Tak jak pisalem. Jutro bede mial chwile czasu żeby potestowac. Podepne 506, puszcze ten sam material i dodatkowo poklikam trybami 609. Resetowales swojego od czasu zauwazenia szumow?.
Na razie nie stwierdzilem szumow jesli zaden material nie jest odtwarzany. Ale ze bylo pozno to ampli byl raczej cicho ustawiony.


Potestuj kolego i daj znać :)
 

prodigy

New member
Na dialogach mam ciszę i jest ładnie ale przy efektach to już jest raczej lipa. Na początku było OK. Zauważyłem to dzisiaj. Serial był w Dolby ale teraz sprawdziłem jakieś pliki w DTSie i nawet żona usłyszała że szumi. I dokładnie jak piszesz - czasem jakby deszcz padał, zupełnie jak na starym amerykańskim filmie - oberwanie chmury.
No dramat się zaczyna. Najpierw nie chciał ruszyć a teraz te szumy..... Będzie problem


We wtorek podepnę 506 i sprawdzę na tych samych filmach. Jeśli będzie czysty dźwięk to 609 niestety albo poleci do serwisu albo wróci do blackninja

Spróbuj najpierw przetestować troszkę bardziej a później stwierdzaj, że masz usterkę. Zwykle tak to działa. Jeżeli jest to usterka to przecież gwarancję masz europejską i możesz załatwić to u siebie na miejscu.
 

nielot

Member
Potestuje ale nie spodziewam sie ze bede usatysfakcjonowany. Dla mnie to raczej proste - problem nie pojawia sie znikad i nie naprawia sie sam. Jesli juz to wylapalem a przez 10 dni tego nie bylo, to nie jest to wina ustawien (ktore nie byly zmieniane) czy odtwarzanego materialu (bo mimo ze odtwarzanie z PC po SPDiF sa pliki .mkv to do wczoraj dzwiekowi nie moglem nic zarzucic) tylko jest to wina ampli.

A nie zamierzam rezygnowac z Audyssey czy innych udogodnien bo nie to kupiem sprzet ktory to ma żeby to wylaczyc. Mijaloby sie to celem

Dodam tylko ze na Pure też slychac szumy.
 

nielot

Member
Coś mnie podkusiło i podpiąłem słuchawki pod kompa... szumi. Czyli wychodzi na to że ampli niby OK. Wygląda na to że dziwnym zbiegiem okoliczności sypnęło się audio w kompie....
 

nielot

Member
Zintegrowane ALC 892 8-Channel High Definition Audio
Zasiłka to BeQuiet 600W modułowy więc nie zgadłeś :)

Znalazłem film na DVD i odpalam z kompa i z xboxa. I nie umiem wyciągnąć wniosków :( :( Xbox niestety nie odtworzy plików .mkv na których szumi ewidentnie więc nie mam możliwości porównania


EDYTA - godzinę później. 506 też zaszumiało także 609 wydaje się być OK. Albo pliki albo karta w kompie się uwaliła.

EDYTA numer 2 - zauważyłem że słyszę w głośnikach trzaski jak np otwieram jakieś nowe okna w Firefoxie...... Chyba będzie trzeba jakąś kartę Asusa kupić


EDYTA numer 3 - posprawdzałem trochę filmów w .mkv i avi szumi na każdym także to nie jest wina plików
 
Ostatnia edycja:
Do góry