Szum wiatraków w seriach 6,7,8,9

Czy przeszkadza Ci szum wiatraków?


  • Total voters
    0
  • This poll will close: .

jtd

New member
Bez reklam
Moja znajoma kupila sobie Sama 786 na Ledach i skarzy sie na szum wiatraka, przegladajac zagraniczne fora tez natykam sie na takie skargi w roznych nowych seriach Samsunga. A jak to jest u was? Slyszycie go gdy cicho ogladacie tv?
 

jtd

New member
Bez reklam
Te osoby ktore glosuja ze im przeszkadza szum wiatrakow, moze niech tez napisza w tym watku jak bardzo jest to slyszalne, czy tylko na minimalnej glosnosci, czy zawsze? Czy ewentualna zmiana softu na nowszy cos w tej sprawie pomogla, czy tez nie?
 

mare37

Banned
W 40a656 po wgraniu softu sie poprawiło. Własciwie wczesniej tez nie bylo slychac przy wlaczonej glosnosci. Zauwazylem dopiero jak wyciszylem do zera bo puszczalem z kina domowego. Teraz ustawiajac na zero glosnosc tv praktycznie nie slychac. Ktos kiedys pisal ze te tv nie maja wiatraczkow wiec jak to jest?? ;)
 

ADAM12116

New member
mam 46 856 i szumi a raczej buczy bo tak naprawdę to nie wiatrak tylko jakieś elementy elektroniki wydają ten dźwięk, uzależniony jest on od jasności podświetlenia matrycy (jak ustawimy na obraz dynamiczny to tv całkowicie się wycisza) jak przyciemnimy podświetlenie to buczenie narasta, zależne jest też ono od ilości Hz wyświetlanego obrazu czy 50 czy 60Hz, na 50Hz ciszej na 60Hz głośniej sobie buczy, słychać ale można się przyzwyczaić, ma 100% tego odgłosu wiatraki nie wydają bo miałem okazje je zatrzymać a są 2 w tym modelu i odgłos nadal występuje a co go powoduje ? a no z tego co wiem to inwerter takie cuś co siedzi w LCD i steruje podświetleniem;)i w jednych jest cichsze w innych głośniejsze:mrgreen:
 

premek111

Active member
Bez reklam
mam 40 786,przez pierwsze 5 miesiecy nic nie zauwazylem,moze nie zwracalem uwagi.Teraz delikatnie slychac ale tylko w nocy w kompletnej ciszy,glosnosc TV ustawiona na 3.delikatny szum,mi to nie przeszkadza,mam nadzieje ze sie nie pogorszy
pozdrawiam
 

X@N

New member
Może to nie chodzi o wiatraki, a o sekcje zasilania i sam zasilacz?
Elektronika też piszczy/trzeszczy/skwierczy...

Teraz info z pewnego źródła, po wstępnej jego analizie.
Wiatraki występują tylko w wersji 40" w serii B6xx, jak i prawdopodobnie B5xx
 
Ostatnia edycja:
Do góry