Szukam zestawu glosników 5.1

Domo19m

New member
Witam, szukam zestawu glosnikow 5.1 prosze o propozycje ktore sa warte uwagi (oczywiscie odsluch wchodzi w gre jako priorytet, ale chcialem sie zorientowac o co pytac sprzedawcow :)) bo modeli takich zastawow jest od groma... a jestem zielony (wolalbym nie polegac na sprzedawcach, tak jak sie wkopalem z denon'em 2808 a mogl byc 3808 no ale posluchalem sprzedawcy... :/ dlatego teraz wolalbym zobaczyc co doswiadczeni prawdziwi eksperci maja do powidzenia :)

Opcja 1. "Droga"

5.1 (badz 7.1, ale szczerze nie wiem czy warto? ) mialo by to grac z Ampli DENON 2808 + PS3 + tv SAM LE47A768. Budzet przewidziany to ok 6000-6500 zl (ok 1100 funtow +/- 200f) ? Fajnie byloby zeby taki zestaw "wyrwal mnie z laci" hehe a tak na powaznie to nie jestem 100% audiofillem ale cenie dobra jakosc (glowne przeznacznie to filmy [BluRay] i muzyczka w nocy (taka z przyjemnoscia wsluchiwania sie w glebie dzwiekow na night mode :p)

Opcja 2. "Tania"

wersja alternatywna do dobrego i drogiego zestawu 5.1, rowniez graloby to z tym samym denonem i ps3 ale chodzi mi juz tylko o jakis fajny tani, "dobry" zestawik 5.1 zeby tylko miec na czym poogladac film i zagrac w gierke (bo denon lezy juz 3 miesiace bezczynnie hehe) cos w okolicach 2000-2500 zl +/- (okolo 500 funtow) dobrego dla ucha, takiego zwyklego "oook" :) "zeby byl i gral".


Pokoj narazie nieduzy (4m x 4m), ale w przyszlosci bedzie wiekszy (6m x 5m badz 7m x 7m) nie jakis tam ogromy "hall" ale zwykly pokoj goscinny. Prosze o propozycje zestawow wartych uwagi. Dzieki I pozdrawiam
 

Domo19m

New member
Dzieki za odpowiedz, nabardziej podobaja mi sie te kefy ze sklepu co trzeba dzwonic. Problem w tym ze boje sie zeby nie byly one zbyt duze bo zona mnie prześwięci hehe.
Na samym poczatku mojego szukania wszyscy doradzali mi Dali Ikon 6 (duze :/) i tu moje pytanie jak one sie maja do tych kef'ow bo cenowo dali sa drozsze ale czy jesli zaplace wiecej dostane duzo wiecej niz te kef'y ?
W ogole bralem tez pod uwage te KEF KHT-5005.2 5.1 Speaker Package z racji tego ze tyły maja bez kabli na wireless, cena to tez okolo 1100 f no i sa mniejsze, jakies opinie jak graja w porowaniu do innych ?

No i moja ostania propozycja to B&W MT-30 co wy na to?

P.S Jesli chodzi o moj AMP denen 2808 da sobie rade z tymi glosnikami ?
P.S Masz moze jeszcze jakies propozycje tansze od tych za 700f tak za okolo 400f. Nie znam sie na tym zbytnio i prosze o pomoc dzieki :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ponizej tych za 700 £ to raczej nie schodz ;)
te kef iq tak samo jak monitor audio "na zywo" prezentuja sie lepiej wizualnie niz na fotkach
b&w tez mozesz odsluchac , co do reszty - oczywiscie mozesz sprobowac tylko ,ze najlepsze relacje cenowe sa oczywiscie przy kolumnach angielskich (teoretycznie angielskich ;)...)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do Dali Ikon 6 - absolutnie nie kupuj ich bez odsłuchu. Grają bardzo detalicznym, wyrównanym dźwiękiem i kontrolowanym, chociaż niezbyt "dużym" basem, co nie każdemu może się podobać (mnie się podoba). Mają raczej zgrabną budowę, ale są typowymi podłogówkami, których nie powinno się stawiać na półce. A - prawdę mówiąc - szkoda ich podłączać do przeciętnego ampli (tak do 4kPLN), bo dźwięk traci detaliczność...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Domo19m - powiem ci z praktyki jak ma sie sprawa...
biorac pod uwage "miejscowe" budownictwo :mrgreen: i fakt ,ze z filmami na DVD raczej bedziesz sie zadko meczyl (dostep do BD jest za grosze ,wiec jaki sens ?!) to ten pierwszy zestaw (MA) ewentualnie przezbrojony na br6 z przodu i mozesz odpuscic suba- i tak go nie wykorzystasz bo zatluka cie sasiedzi lub zona... przy dobrej jakosci dzwieku (a takowy jest z reguly na BD) wbije cie w sofe przy wykorzystaniu powiedzmy 60 max 65% mocy...- sprawdzone ;)
przy koncertach tez radzi sobie niezle , moze nie jest to detalicznosc kef iq , ale muzyki symfonicznej raczej nie slucham ,za to napewno ma lepsza od kef dynamike, wedlug mnie dobry kompromis
 

Domo19m

New member
Zatem miotam sie teraz pomiedzy zestawem Kef KHT 5005.2 a skladakiem z KEF: iQ10; iQ50; iQ60 Central; HTB 2 SUB kef "..." (w miejsce kropek pytanie o innego SUB'a ktory wspolgralby z tym zestawem) No i z innej firmy to B&W MT-30 Wszystko jest prawie w tej samie cenie wszystkie maja ladny design (no moze te B&W takie maciupkie (ale za to sub gra miodnie) Wolalbym sie skupic na tych modelach. Niestety (MA) nie podszedl mi ich wyglad zbytnio (a raczej mojej zonie ehe) Napiszcie co wecie na temat tych zestawow i co po kolei o nich sadzicie. Jeszcze pytanko jak to zagra z denonem 2808 (czy on jest az tak bardzo przecietny :( ) niech mnie ktos pocieszy hehe :p
 

Audioman

New member
Jezeli chodzi o KEFa to z Denonem zagra bardzo dobrze . Oczywiscie musisz wszystko poustawiac w ampli pod wlasne ucho :) ale bedzie git :)
 
Do góry