szukam tv55 cali

gablon11

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5m x 4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m - 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej przodem do ekranu, czasami lekko bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojetnie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL 32ex720
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? na pewno smart TV , android ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: na pewno polsat cyfrowy, oraz od czasu do czasu PC moze konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? czasami dysk, pendrive moze soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-8h moze wiecej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa, nie chce lustra
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dziecko bajki, filmy, trochę sportu, idą mistrzostwa , to zapewne będzie dużo piłki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasami może podłącze PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości ? chyba 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak ostrosci, smużenie
19. Preferencje co do marki ? brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi, ten co mam, ma i skorzystałem z tego w ciągu 5 lat może z 3 razy
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-5tys
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV?

Chciałbym kupić coś sensownego, co by mi starczyło na kilka dobrych lat, póki co mój stary soniacz spisuje się bardzo dobrze, ale jest troszkę za mały i nie działa na nim YouTube.
 
Ostatnia edycja:

gablon11

New member
pójdę do jakiegoś salonu i zobaczę te cuda techniki :)
TCL U55X9006 X2 ten fajnie wygląda, ale w zadnym salonie go nie widać, także chyba mało popularny, on ma matryce 50hz ? to raczej będzie smużył ?
Ile dopłaty do tego Oleda Philipsa ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będzie smużył bo ma FRC.
Kosztuje 3699 zł z pakietem.
Wjadą w tygodniu bo są tylko na zapisy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pakiet gratis:
Kalibracja
Uchwyt
Dostawa

Pełna gwarancja
TCL Polska 2 lata door to door.
 

pastp

New member
A czy wiesz że TCL nie ma nagrywania a tym samym timeshiftu ! To w moim przypadku deklasuje sprzęt. Też zastanwiam się na 55".
Myślałem o Philipsie ale obrazek w modelach do 3600 porażka. Pozostalo tylko Sony pojawił się model KD-55XF7596. Na zdjęciach paskudne stopy i tyle. Nie ma go u nas w sklepach.
Dodam że interesują mnie tylko TV z Androidem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja korzystam wyłącznie ze streamingu, bo co tu nagrywać. Wszystko jest w sieci w dowolnej chwili. Chyba, że jak inżynier Mamoń ktoś woli słuchać tego co już zna. Modele Philipsa nowe od serii PUS7303 - na Va grają bardzo dobrze i kosztują 3099 zła 55".
Sony extra modele od 55XE8505 , Samsungi extra od MU7002.
Wkrótce zawita Toshiba z modelami.
 

gablon11

New member
jesli chodzi o nagrywanie i zatrzymanie obrazu to te funkcje ma dekoder z polsatu, bylem dzis w sklepie i nie było żadnego z wymienionych wczesniej modeli tv, TCL x2 tylko na zamówienie w neonet np. w sumie tak chodziłem i patrzylem i sobie wymyslilem ze do 4tys tv a reszta na monitor 27 cali:)
Chcialbym zeby tv mial fajny smart no i zeby android sie nie wieszal. pilot glosowy tez by sie przydal.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55X2 masz w cenie 3699 zł i ma wszystko co potrzebujesz a tuner z nagrywarką to super pomysł.
 

pastp

New member
W nagrywaniu ważny jest timeshift. Jeźeli to miałeś to już tv bez tej funkcji nie kupisz. Tak samo od 10lat nie mam funkcji PiP i dalej mi jej brakuje. Moźe teraz gdy w przewrwie między reklamami puszczają mecz lub film, bardziej. Płacenie za jakieš platformy, przy dzisiejszej ofercie DVBT i sieci to rozrzutność. Mnie nie stać
Tylko nie pisz, że reklamy pozwalają za darmo itd...
 
Do góry