Szukam tv do 4000 65 cali

Fan tv

New member
Witam szukam tv 65 cali?
Jaki tv wybrać ?
TCL 65C715 QLED TV
Philips 65PUS8535/12
Czy jakieś Sony LG?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale napisz proszę jakie masz warunki potrzeby i oczekiwania ?
No i ile masz max kasy ?

Inaczej będziemy tylko zgadywać .
 

Petru23

Banned
55xh80 sony. 60hz, x1
65un8500 lg 120hz, alpha 7 3hen

Oba ips na direct Led. Sony miałem 55", bardzo dobry TV, super kolory i kąty widzenia. Czerń jest czarna.
 

wysio

Member
Bez reklam
Tak się zastanawiam... Też myślę o zmianie TV na 65 cali w podobnej cenie, max 5100. Obecnie mam plazmę, więc cenię sobie poziom między innymi czerni. Widzę, że polecacie głównie TV z matrycami IPS, które mają gorszą czerń od matryc VA, którą np ma Samsung Q80. Ogólnie z tego, co widzę, Samsungi nie są przez Was polecane. Dlaczego? Przecież mają świetny system, super pilot, matryce która potrafi wyświetlić zaskakująco dobrą czerń... Gdzie ten diabeł, który tkwi w szczegółach?
 

Petru23

Banned
Mają gorszy kontrast a nie czerń, która ma ukazywać skryte w niej detale zamiast robić czarna plamę na ekranie.
Sony xh90 lub jak trafisz w promocji Xh95. Tesz wychodzę z plazmy.

A Samsungi są po prostu do dupy. Q80t jest badziewnie spasowane, ba przeciętny obraz, może poza 4k oraz zabija DSE.
 

wysio

Member
Bez reklam
Bardzo niepochlebnie piszesz o Samsungach, jakby to było straszne badziewie. A jednak w testach, które udało mi się znaleźć w sieci, Samsung zawsze był dobrze oceniany i nie spotkałem jakiegoś testu czy recenzji, w których wypowiadano by się podobnie do Twojego powyższego stwierdzenia. Sony... Lubię tą markę, ale jakoś nie w TV. A z resztą panele to skąd biorą? Pewnie od Samsunga czy LG.
 

Petru23

Banned
Samsung daje najwięcej kasy na reklamę. Recenzje dzieł przez 3, opinie na Ceneo przez 10.
Masz wątek o spasowaniu Samsunga, milion głosów o DSE masakrycznym oraz informacje od osób z branży, które nazywają go Szaj sung.
Miałem dwa egz z serii q70t i 10 innych konkurencyjnych matek (panas, sony i LG) . Samsungi najgorzej pod wieloma względami, głównie jakościowymi - masakrycznie spasowane, szczeliny w obudowie, wylewające się światło z krawędzi nawet w dzień na jasnej scenie, wyprane kolory do tego stopnia, że żadne czary nie pomagały.

Co z tego, że panele biorą od Samsunga lub LG. Panel to jeden z setek elementów TV i odpowiada tylko za jedno - wyświetla obraz. A o jakości tego obrazu w większej mierze stanowią pozostałe rozwiązania zależne od poszczególnego producenta jak procesor, zastosowane podświetlanie, rozwiązania typu kropki kwantowe i przede wszystkim oprogramowanie.
To tak, jakbyś wskazywał na jednorodność wszystkich samochodów, bo stal wykorzystywana do ich produkcji produkowana jest w jednej fabryce w Chinach i praktycznie każdy z niej korzysta.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Panasonic ma słaby system. Nie ma nawet HBO go. W rodzinie mają EZ1000, w którym po niespełna trzech latach wypaliło matrycę, drugi LCD w sumie ma niezły obraz, no ale znów ten ich system... Miałem kupować TV do ok 4 tyś, więc i tak dużo już dołożyłem. Nie szukam kozaka, tylko TV, w którym będzie można z przyjemnością obejrzeć film z Netflix czy z komputera i nie będą w nim razić poziome czarne pasy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele :
- LG 65nano 863 za 4199 zł + słuchawki gratis za 400 zł
- Philips 65PUS8535 za 3699 zł
- TCL 65 C815 za 4099 zł
- Sony 65 XH90 z 3999 zł
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.
 

wysio

Member
Bez reklam
W tym Philipsie nie przeszkadza ta matryca 50 Hz? Ramki też ma dość spore. Bardziej mi by pasował model wyższy, ale znów na soundbar, który zupełnie jest mi zbędny i nawet nie miałbym go gdzie postawić.
Dzięki za naprowadzenie mnie na konkretne modele.
 

Petru23

Banned
Panasonic ma słaby system. Nie ma nawet HBO go. W rodzinie mają EZ1000, w którym po niespełna trzech latach wypaliło matrycę, drugi LCD w sumie ma niezły obraz, no ale znów ten ich system... Miałem kupować TV do ok 4 tyś, więc i tak dużo już dołożyłem. Nie szukam kozaka, tylko TV, w którym będzie można z przyjemnością obejrzeć film z Netflix czy z komputera i nie będą w nim razić poziome czarne pasy...

Slaby bo nie ma wszystkich apek? Co najwyżej możesz powiedzieć, że brakuje mu potrzebnych Tobie aplikacji ale na pewno nie jest słaby. Słaby to jest android ze swoją stabilnością a nie My Home.
A to, że jakiś tam model kiedyś tam padł nie ma najmniejszego znaczenia.
 
Do góry