Szukam tv do 3500zł i jestem w kropce:(:(:(

kita88

New member
Witam;) Szukam jakiegoś TV wielkość 40" - 42" chociaż nie ukrywam że marzy mi się 50" tylko czy to nie za dużo bo będę oglądać z odległości 2,5 - 2,7m czytam i czytam i nie ma idealnego tv widzę ehm.. chya idealne tylko były CRT heh.. mam już na oku takie to modele:

-Panasonic 42vt20 (+ 2 pary okularów, wifi, - problem z obrazem 50hz ale jeżeli zmienię na dekoderze na 60hz to będzie wszystko oki? buczenie, kiepski odtwarzacz USB )
-Panasonic 42gt30 ( + 5lat gwarancji . - brak okularów w komplecie, kiepski odtwarzasz USB buczy)
Samsung 40D6500 ( 2pary okularów)
Samsung 51D6900 ( 51" Cali :D:D Bardzo dobry odtwarzacz USB,)
Panasonic 42G30 ( 5lat gwarancji, tani, -buczy)

Który wybrać z Tych modeli? A może jakieś lepsze propozycje macie??

1. odległość od ekranu: 2,5 - 2,7m
2. jak słońce świeci w pokoju: okno od strony południowej, tv ma stac na scianie od strony zachodniej, są rolety więc słonce nie przeszkadza a zresztą CRT też odbija światło i jakoś żyje:p
3. Jak duży jest pokój: ok. 12 m2
4. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, dokumenty przyrodnicze, piłka nożna, informacje
5. więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień 30% 70% w nocy
6. preferowana wielkość telewizora: 40"-42" 51"? to chyba za duży na ok2,5m od ekranu
7. preferowana marka:Samsung, Panasonic, Sony, Sharp
8. jakie urządzenia będą podłączone: dvd, DM800
9. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: nie będę grał tylko oglądał ;)
10. siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: oglądanie na wprost, ewentualnie pod lekkim kątem
11. telewizor ma mieć wifi: nie musi
12. ma czytać przez USB filmy: tak, im wiecej formatów tym lepiej
13. jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi
14. jaki masz sygnał: Cyfra+ Full , Cyfrowy Polsat Full
15. ile programów HD: nie wiem nie liczyłem ale trochę jest;)
16. ile godzin dziennie ma grać telewizor: różnie ale średnio 4h
17. ile osób zasiada przed telewizorem: raczej 2 osoby
18. ma stać czy wisieć: WISIEĆ
19. jaka klasa cenowa: 3500zł +-200zł

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc:D
 

don111

Banned
jak przechodzisz z małego ekranu to i 40' będzie wydawał się duży, z biegiem czasu tv maleje aż w końcu uznasz że nawet 55' nie byłby zbyt duży (mam identyczną odległość)
oczywiście mowa o HD, choć dobre SD też można oglądać bez problemów na 50', za to wrażenia z HD są bez porównania lepsze i bardziej komfortowo się ogląda na większym ekranie
obecnie przy 47' ekranie najlepiej ogląda mi się filmy hd jak się przysunę do ekranu na ok 2m
 

kita88

New member
don111 czyli sugerujesz abym brał 51d6900? nie ukrywam że to mój faworyt zaraz po 42vt20 no i 42gt30 ale tylko dlatego że 5 lat gwarancji:p Czyli brać 51d6900? to dobry wybór?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przejście do dużych ekranów na pierwszy rzut oka jest ciężkie. Ale rzeczywiście wielkość Panasonica 50G30 byłaby odpowiednia.
 

kita88

New member
czyli na odległość 2,5 m 50" będzie oki tak? To mnie namówiliście na 50" :D:D Chodzi mi o jak najlepszy obraz i możesz mi powiedzieć kiki w czym jest lepszy g30 od 51d6900 poza tym że panasonic ma gwarancje na 5lat co kusi, buczy ,lepszą czerń od samsunga ale czytając forum to reszta argumentów stoi za d6900 ładniejszy, większy, multimedialny, 3D no chyba ze samsung wcale nie jest taki dobry proszę o doradzenie mi i wyjaśnienie:p
 

don111

Banned
szczerze to miałbym dylemat, bo z jednej strony 5 lat gwarancji i ciut lepszy obraz a z drugiej strony brak 3D, cal mniej
raczej wybrałbym Panasonica, łatwiej byłoby go sprzedać z gwarancją np za 2-3 lata, do tego czasu 3d będzie pewnie już bardziej dostępne i w standardzie w każdym tv :)
 

adriansan

New member
Hej. Mam GT30 42cale i nie polecam. Nie wiem jak w VT z czerniami ale w GT30 ma kiepskie według mnie, nie patrz na testy, do testów to te telewizory dają chyba jakieś wyśrubowane.... Ja wybrałem ta plazmę z powodu niby bardzo dobrych czerni,a to co dostałem to nędza.... Do tego dochodzą wąchania jasności co jest wkurzające gdy na białym ekranie się dużo dzieje. Po trzecie zamontowane wiatraki.... LCDki tego nie maja. Na twoim miejscu teraz wybrałbym jakiegoś LCDka.

PS. niby wyszedł firmware który poprawia "wachania jasnośc" tylko ze robi je bardziej płynne, bo wcześniej działo się to skokowo...
 

kita88

New member
Więc kupiłem już 51D6900 i powiem że wcale nie jest tak duży:p Jak na razie jestem bardzo zadowolony piękny obraz z dysku wszystkie pliki czyta filmy w 3D hmm... ja jakoś tego nie widze ale rodzinka tak i zachwycenia Avatar 3d Ogólnie jestem bardzo zadowolony a jeszcze bardziej był bym gdyby nie był tak prądożerny ale coż;p Możecie mi doradzić jakiś wieszak do tej plazmy 400x400 zależy mi aby był blisko ściany ale ni na lince:p
 

don111

Banned
Hej. Mam GT30 42cale i nie polecam. Nie wiem jak w VT z czerniami ale w GT30 ma kiepskie według mnie, nie patrz na testy, do testów to te telewizory dają chyba jakieś wyśrubowane.... Ja wybrałem ta plazmę z powodu niby bardzo dobrych czerni,a to co dostałem to nędza
a zgłaszałeś problem do serwisu ? bo albo masz skopany egzemplarz, ewentualnie źle ustawiony fabrycznie (elektronika) albo nie miałeś nigdy płaskiego telewizora wcześniej - każdy emituje jakieś światło przy czerni poza LED z local dimming
 

marektbg

New member
Ja mam 50" i oglądam programy z cyfrowej kablówki z 2-2,5m i jest dobrze. Też się bałem 50 dopóki nie kupiłem - ale ja wybrałem LG 50PW451 3D za znacznie mniejszą kasę niż Ty masz do wydania.
 
Do góry