Szukam TV 4K 3D

Pakolo

Active member
Bez reklam
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3.6metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od zachodu, zasłony rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung UE46D8000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3D aktywne, 65 cali minimum 55, 4k jeśli uda się w cenie, IPLA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+ satelitarny
10 .Jakie urządzenia? NC+, PC, PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszelkiego rodzaju filmy i seriale, bardzo dużo piłki nożnej, gier PC, koncerty
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak PC, PS4/Xbox One
16. Preferencje co do marki? obojętne, ale sentyment do Samsunga!
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 z naciskiem ponad 60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno działający firmware, słaba czerń, problem z odtwarzaniem filmów z dysku
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 15:00 do 1:00
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8000zł z możliwym dołożeniem 1000 jeśli będzie coś godnego uwagi
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Witam, poszukuje TV dla taty, który jest fanem Samsunga, ale odstraszają go ceny nowych serii gdzie za 65 4k 3d trzeba dać 12tyś, a tv może się wywalić za 3 lata. Tata dużo gra w gierki typu Seria Assassins Creed, Wiedźmin. Na okrągło ogląda mecze na NC+. Podobają mu się tv z serii Curved. Pytanie kieruje do forumowiczów z naciskiem na Kikiego, który widziałem, że potrafił tutaj ludziom wyczarować ciekawe propozycje. Minimalna przekątna to 55 cali i wymóg konieczny to IPLA.

Pozdrawiam
 

astrajarek

New member
TV mam od 2 dni, wcześniej miałem plazme samsunga - zakup 2013 i 3x matryca wymieniona - na zlom, zastanawiałem się nad sony lub panasonic, ale systemy android i osis - nie są dopracowane i są zwiechy na necie , dlatego postawiłem jeszcze raz na samsunga, jest ok, obraz 3D ,4K, po USB czyta wszystko (bez obrazu ISO),fajna obsługa aplikacji i neta za pomocą tego nowego żyroskopowego pilota - dziecinnie prosta :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej odległości to raczej 65" :
- Philips 65PUS7600
- Sony 65X8505
- Sharp 60XUE8772
- Philips 65PUS7120
- Sharp 65XUE8772
- Philips 55PUS8601
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację gratis.

Dobrze wiedzieć:D Obecnie stanęło na tym, że musi być 65 cali 3D, Curved i oczywiście lepszy od Samsunga UE46D8000. Brana jest pod uwagę także opcja z projektorem i cały proces może się przeciągnąć do stycznia.

W każdym razie dziękuję Wam za pomoc i będę o Tobie Kiki pamiętał;)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dobrze wiedzieć:D Obecnie stanęło na tym, że musi być 65 cali 3D, Curved i oczywiście lepszy od Samsunga UE46D8000. Brana jest pod uwagę także opcja z projektorem i cały proces może się przeciągnąć do stycznia.

W każdym razie dziękuję Wam za pomoc i będę o Tobie Kiki pamiętał;)

Po przesiadce z D8000 który ma 200 Hz matrycę na obecne telewizory Samsunga 100 Hz możesz odczuć że obraz jest gorzej jakości. Nie wiem jak w tych najwyższych modelach SUHD może doświadczeni koledzy z forum pomogą ale czytałem już tutaj posty że ludzie narzekali na jakość obrazu po przesiadce z FHD H7000 na UHD JU7000
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Po przesiadce z D8000 który ma 200 Hz matrycę na obecne telewizory Samsunga 100 Hz możesz odczuć że obraz jest gorzej jakości. Nie wiem jak w tych najwyższych modelach SUHD może doświadczeni koledzy z forum pomogą ale czytałem już tutaj posty że ludzie narzekali na jakość obrazu po przesiadce z FHD H7000 na UHD JU7000

Z tym D8000 mój tata ma w ogóle problem bo tv się wysypał jakiś czas temu(na krótko przed gwarancją) i wrócił z serwisu z nową matrycą, która wydaje się być gorsza. Nie pamiętam dokładnie jak się zakończyła ta sprawa, ale wiem, że ojciec ich tam cisnął strasznie.

Ja mam Samsunga UE48H6400 i mam lepszy obraz niż on w tym D8000.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili tutaj swój czas pisząć propozycje telewizorów. Ojciec zaskoczył mnie w weekend i kupił Samsunga UE65JS9000.

JS9000 jest rewelacyjny i polecam go każdemu kto chce wydać jakieś 13k z gwarancją na 7 lat.

Nie będę się rozpisywał odnośnie samego TV, ponieważ Świetny test napisał tu na forum Kiki. Dorzucę tylko swoje grosze odnośnie funkcji 3D, która powaliła mnie na kolana. Na tym tv filmy w 3D ogląda się niemalże jak w Imaxie. W zasadzie efekt 3d jest 10x lepszy niż w moim H6400 czy D8000. Z tym TV można na nowo zaprzyjaźnić się z filmami nagranymi w tej technologii.

Niestety TV w czwartek będzie serwisowany, ponieważ występuje okropny Clouding prawie na całej powierzchni ekranu co przy tej cenie i klasie raczej nie powinno mieć miejsca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są niestety ułomności dużych ekranów.
Jeśli ktoś chce uniknąć cloudingu to są na rynku od kilkunastu dni najnowsze modele Philipsa z serii 65PUS8601 i one w tej klasie nie mają problemów z podświetleniem matrycy. Grają równie rewelacyjnie i mają ogromne możliwości. A poczwórny ambilight też potrafi zachwycać.
Oczywiście walcz z wymianą Samsunga i pamiętaj o kalibracji.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Namawiałem ojca na Philipsa, przeglądał Twoje propozycje, ale jak pisałem na początku jego faworytem zawsze był Samsung.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To są niestety ułomności dużych ekranów.
Jeśli ktoś chce uniknąć cloudingu to są na rynku od kilkunastu dni najnowsze modele Philipsa z serii 65PUS8601 i one w tej klasie nie mają problemów z podświetleniem matrycy. Grają równie rewelacyjnie i mają ogromne możliwości. A poczwórny ambilight też potrafi zachwycać.
Oczywiście walcz z wymianą Samsunga i pamiętaj o kalibracji.

Czy Philips w nowym modelu wreszcie uporał się ze stabilnością softu (brak zawiech)???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, nikt się nie skarży jak do tej pory.
To pierwszy model na nowej platformie.
Pozostałe które ukażą się też za miesiąc, mają być też na tej platformie.
 
Do góry