Szukam telewizora do gier i już wariuję

Artesal

New member
Witam. Powoli zaczyna mi odwalać w kwestii znalezienia odpowiedniego telewizora do gier.


Problem w tym, że zawsze znajdę jakiś problem - tutaj matryca IPS, tam wysoki input lag, a tamtejszy tylko z ekspozycji, a tamten ma 50 hz.


Proszę, niech ktoś mi pokaże "światło" i naprowadzi na jakiś dobry wybór.

A więc potrzebuję telewizora z dobrym input lagiem (nic powyżej 40), matryca 60 hz, 43-50 cali no i najlepsze - musi być dostępny!! :p

Budżetowo jak najtaniej, może koło 2500 max... Nie zależy mi aż tak bardzo na cudownym obrazie ani 4K, tylko to z poprzedniego akapitu.

Błagam o pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 43PUS6401 za 2050 zł
Thomson 43UC6406 - za 2150 zł
TCL 43P6046 za 1950 zł

Za dopłatą :
- Sony 43X8309 2999 zł
- Philips 43PUS6501 2699 zł
 

wilki_dwa

New member
Też interesuje mnie ten tv - Sony 43X8309 2999 zł
Znalazł ktoś może w jakimś wiarygodnym źródle ile ma input laga?


Kiki można go u Ciebie kupić?
 

FoX88

New member
Też interesuje mnie ten tv - Sony 43X8309 2999 zł
Znalazł ktoś może w jakimś wiarygodnym źródle ile ma input laga?


Kiki można go u Ciebie kupić?

https://www.avforums.com/review/sony-kd-43x8305c-x8305c-4k-tv-review.12081

"The X83C range actually comprises of the X8305C, the X8307C and the X8309C, with choices of 43- and 49-inch in each; there is no difference between the 8305 and 8307 in terms of specifications, other than that the former features black trim against the latter’s silver. The only difference with the X8309C (black only), as far as we can see, is a slightly better backlight scanning rate which may, or may not, improve perceived motion handling."

Na AVForums jest test 8305, podają, że specyfikacja dla 8305, 8307 i 8309 jest ta sama poza drobną różnicą pod koniec wypowiedzi.

Dla 8305 input lag wynosi 37.5ms, nie wydaje mi się, żeby dla 8309 był jakiś inny.
 

wilki_dwa

New member
Miejmy nadzieje, że tak.

Może jakiś posiadacz X8309C się wypowie odnośnie komfortu gry na konsoli w 4k. Byłbym bardzo wdzięczny.
 

Artesal

New member
Kiki, a co sądzisz o tym telewizorze do grania?

SONY KDL-43WD750

to ten o którym gadaliśmy w dziale Sony :) Ma matrycę VA, niezły IL bodajże...
 

FoX88

New member
Kiki, a co sądzisz o tym telewizorze do grania?

SONY KDL-43WD750

to ten o którym gadaliśmy w dziale Sony :) Ma matrycę VA, niezły IL bodajże...

Natrafiłem na taką opinię gracza:
"Dobra, wczoraj kupiłem tego sonego 43WD750.
Co mogę na szybko o nim napisać: wreszcie trafiłem na LCDka pozbawionego wad dręczących tą technologię. Nie ma na nim bandingów, cloudingów, DSE i całego tego badziewia odrzucającego na kilometr od telewizora.
Obraz ma bardzo ładny, bardziej stonowany i mniej przesycony sztucznymi kolorami jak to ma miejsce w Samsungach (porównuje do ubiegłorocznego J5600, którego miałem prawie miesiąc).

Jedyne co mi się nie podoba i pisaliście już o tym wcześniej, to fatalna jakość obrazu w trybie gry. Myślałem, że przesadzacie bo w Samsungach jakość obrazu w tym trybie w ogóle się nie zmienia, są jedynie niedostępne opcje z upłynniaczami ruchu itp., natomiast w Sony jest katastrofa - kontrast jest fatalny, nie ma ostrości, poziom czerni to dno i 2 metry mułu... no ogólnie nie da się na to patrzeć.
To chyba dzięki temu input lagi w Sony w tym trybie są tak niskie, bo obraz nie jest poddawany chyba żadnej obróbce.

Całe szczęście w normalnych trybach zupełnie nie wyczuwam opóźnień i mogę sobie pięknie ustawić parametry obrazu.

Także ogólnie jestem z tego telewizora zadowolony i chyba można go polecić jako wyświetlacz pod konsolke. Pieron wie jakiego to ma laga w trybie gry i poza nim, ale ja opóźnień nie wyczuwam. W Samsungu po wyłączeniu Game Mode lagi były spore i grać się nie dało."

Nie wiem jednak czy faktycznie tak źle jest na tym Sony w trybie 'Gra' jak to osoba wyżej opisuje.

Tutaj ten wpis:
Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE - strona 119 - HD - Forum PSX Extreme

Niżej kolejny wpis do tego tematu też:
"Sprawdzałem bardzo dużo tv Bravia i na każdym obraz w trybie gra był zeszmacony całkowicie.To tak jak patrzeć mniej więcej przez okulary przeciwsłoneczne. Nawet na moim starym CRT HD Philipsa gry wyglądają 100 razy lepiej niż w trybie gra na Bravii.

W nowych tv Sony 4khdr jest podobnie.
Tak więc radzę się z tym pogodzić, albo zmienić markę jeśli chcecie grać w trybie gra i podziwiać piękną grafikę."
 

Artesal

New member
lol! no to ładnie, kolego. Niezłego klina mi założyłeś. Trochę to martwiące.

Ciekawe w takim razie jaki jest Input Lag w trybie Standardowym!
 

FoX88

New member
lol! no to ładnie, kolego. Niezłego klina mi założyłeś. Trochę to martwiące.

Ciekawe w takim razie jaki jest Input Lag w trybie Standardowym!

Dla mnie to też było zaskoczenie jak na ten temat natrafiłem.

Tam osoba wyżej pisze, że w trybie 'NieGra', tj. pozostałych nie odczuwa input laga, może nie jest źle, ale fakt, że dobrze by było pogooglować czy jest gdzieś input lag dla tego modelu mierzony poza trybem 'Gra'.

Generalnie tryb 'Gra' ma tendencje do lekkiej degradacji obrazu, chociaż Samsung nieźle sobie z tym radzi zachowując niski input lag w ostatnich modelach, natomiast nie wiem czy tutaj w kontekście Sony te 2 osoby tak przesadzają, czy faktycznie jest tak źle. :/
 

Artesal

New member
No właśnie. Ale najgorsze, że ciężko znaleźć input lag do tego modelu w kwestii Gra, a co dopiero w innych trybach ;/
 
Do góry