Szukam telewizora 47",46"

kmlxaska111

New member
Jak w temacie szukam telewizora LED 3D 46' lub 47'. Oczywiście FULL HD. Cena do ok.5.000 PLN
Mam na oku już LG 47LW570S, i gdyby nie miał tych swoich trzech wad to bym już go dawno kupił.
A oto te wady:
1. Źle odtwarza (albo wcale) filmy z nośników USB, które są w rozdzielczości 1920x1080 (full hd).
2. Nie ma opcji nagrywania na nośnik USB.
3. (najmniej ważne) Różnorakie wejścia są całkowicie z tyłu (mniej więcej pośrodku) i gdyby powiesić go na ścianie to za diabła nie podłączy pendrive'a.

Gdyby istniał taki telewizor jak LG 47LW570S i nie miał powyższych wad to proszę, napiszcie jaki lub doradzcie co można kupić z taką cene.

A, i bardzo ważna jest dlamnie technologia tzw. (w LG) Cinema 3D, czyli tanie okulary polaryzacyjne. (chyba tylko LG)
 

don111

Banned
a nie lepiej kupić zdecydowanie lepszy tv, tylko z aktywnym 3d ? bo w tej cenie takowy możesz mieć
zresztą 3d nie traktuj zbyt poważnie, mało jest materiałów tak nagranych a i tak nie wiem czy nie lepiej się ogląda normalnie w HD zamiast 3d...
 

kmlxaska111

New member
Hmm...
1. Jest coraz więcej filmów robionych w 3D, a i tak z każdego filmu mogę zrobić film 3D (konwersja 2d-3d) , oby tylko była dobra jakość.
2. Teraz to nowe telewizory prawie wszystkie 3D są i właśnie te mają już nowsze technologie.
3. Aktywne okulary - :/
-Są drogie
-BATERIA!
-Miganie
-Gorsza jakość 3D
-Ból oczu i głowy
...także naprawdę musi być z polaryzacyjnymi okularami :|

Proszę o pomoc.

...A tak przy okazji, fajny avatar? :)
 
Ostatnia edycja:

luk4sek

New member
Co do pierwszej kwestii to ja nie zauwazyłem w tej kwestii większych problemów
Pendriva powinieneś móc jakoś wcisnąć, miejsce jest dobrze wyprofilowane, ewentualnie kabelek przedłużeniowy USB, powinno działać...
 

don111

Banned
Hmm...
1. Jest coraz więcej filmów robionych w 3D, a i tak z każdego filmu mogę zrobić film 3D (konwersja 2d-3d) , oby tylko była dobra jakość.
2. Teraz to nowe telewizory prawie wszystkie 3D są i właśnie te mają już nowsze technologie.
3. Aktywne okulary - :/
-Są drogie
-BATERIA!
-Miganie
-Gorsza jakość 3D
-Ból oczu i głowy
...także naprawdę musi być z polaryzacyjnymi okularami :|

Proszę o pomoc.

...A tak przy okazji, fajny avatar? :)
wydaje mi się że trochę nie do końca orientujesz się jak to jest w praktyce, traktujesz 3d jako najważniejsze w tv, tymczasem to tylko dodatek... 3d w postaci takiej jakiej jest teraz to na razie żaden przełom i nie jakaś rewelacja (ok, może pojedyncze sceny robią wrażenie ale resztę lepiej tak naprawdę obejrzeć sobie normalnie w HD)
filmów w 3d jest bardzo mało a te które są, zrobione są tylko dla efektu z paroma wyjątkami
konwersja 2d do 3d bardzo rzadko się sprawdza, dalekie to od tego co prezentuje materiał już nagrany w 3d, jak myślisz że chociaż z połowy tego co oglądasz zrobisz 3d to się mylisz
odnośnie większości uwag to można je łatwo obalić...
drogie - większość modeli ma 2 pary gratis, LG ma tanie ale w więcej niż 2 osoby i tak nie pooglądasz bo kąty są ograniczeniem...
bateria - ładować co jakiś czas trzeba, ale wystarcza na długo bo ileż tego 3d do oglądania jest
Ból oczu i głowy, miganie - zależy od indywidualnych odczuć i od modeli tv, np ja nie widzę żadnego większego migotania ani nie boli mnie głowa czy oczy, ale to trzeba samemu sprawdzić
gorsza jakość 3d - nieprawda, jeśli punkt wyżej jest ok, to referencyjne 3d jak na razie jest w plazmach Panasonica i taki bym polecił, ale nie ze względu na 3d tylko na najlepszy obraz w tych granicach cenowych (46/50 GT30 lub najlepiej VT30)
 

kmlxaska111

New member
OK, dzięki za rady i uwagi, ale czy ktoś jeszcze wie co z tym odtwarzaniem filmów w full hd z pendrivea?

*A i jeszcze - odległość to mniej-więcej 3-6m, ale już przy tak wielkim telewizorze ( w porównaniu tego co mam teraz) to będzie się z tych 5-6m oglądało.
 
Ostatnia edycja:

Irek_wawa

New member
*A i jeszcze - odległość to mniej-więcej 3-6m, ale już przy tak wielkim telewizorze ( w porównaniu tego co mam teraz) to będzie się z tych 5-6m oglądało.

Szybko się przybliżysz :) Mam 52" i oglądam z niecałych 3 m. I przy oglądaniu HD z takiej odległości czasem myślę, że może większy trzeba było kupić...:)
 

kmlxaska111

New member
Szybko się przybliżysz :) Mam 52" i oglądam z niecałych 3 m. I przy oglądaniu HD z takiej odległości czasem myślę, że może większy trzeba było kupić...:)

:) Też już oglądam z tych 3 metrów xD.
Kupiłem już telewizor wczoraj. Miałem chrabkę na tego LG 47570S, ale kupiłem Samsunga serii 8 :krol:. Jestem zadowolony z zakupu jak narazie i polacam go.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę mały kupiłeś. Trzeba było ciut dołożyć do Sharpa 60LE 635 - bo taki model jest desygnowany do Twoich warunków.
 

Irek_wawa

New member
Tak jak napisałem wcześniej - ja przy niecałych 3 metrach mam 52" i wcale nie jest za duży :). Założyłem, że będzie coraz więcej źródeł HD i teraz właściwie "nie-HD" nie oglądam. I 55" też by było ok. Przed zakupem testowałem 46" i był dla mnie trochę za mały.
 
Do góry