Szukam LEDa moich marzen..Pomozecie??

xxdeathstarx

New member
Witam wszystkich. Szukam już od dłuższego czasu - 2 miechy chyba bedzie już - Tv LED. Im bardziej draze temat, tym bardziej nie wiem co wybrać. Naczytalem sie testów, recenzji, opinii w jęz. pl jak i ang. więcej niż w ciągu mojego marnego żywota. Były też przechadzki do sklepów. I to one właśnie sprawiają ze zmieniam zdanie jak skarpetki. Nie to ze sklepowi pseudo-fachowcy coś mi doradzają (bo odpowiedzi w stylu ..samsung robi teraz najlepsze tv. Ja pytam a co w nim lepszego od pozostałych. A gosciu mi ze ludzie kupują to musi być dobry...już mnie nie śmiesza) tylko jakość wyswietlanego obrazu. Czasami wydaje mi sie ze specyfikacje nie idą w parze z jakością. Np. 300Mhz nie musi lepiej prezentować sie od tego z 100 mhz. Ok to tyle ode mnie. Oczywiście zalaczam wypełniony kwestionariusz. Dodam ze żyje w UK, gdzie na półkach królują Samsungi, soniacze, panasoniki i lg. Rzadko można spotkać wychwalane w PL Philipsy .Ale na szczęście jest online shopping : )

1. Odległość od ekranu? 2m-3.5m

2. Jak słońce świeci w pokoju?
Świeci z boku. Jako ze tv będzie w kącie, promienie słoneczne są mu niegrozne.

3. Jak duży jest pokój?
3.5 x 4.5 m

4. Preferowana technologia:
LED

5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 30" i Samsung 30" z dużymi dupami. Oddam za darmo.

6. Jakie programy najczęściej oglądasz?
Filmy, seriale, wiadomości, sport i popularno-naukowe

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:
Głównie wieczorem + godziny popołudniowe

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?:
Wolę ciemność.

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Nie za ostry...tak żeby nie było widać szumow i pikseli.

10. Matryca błyszcząca czy matowa?
Hmm...obojętnie aby jakość obrazu była git.

11. Preferowana wielkość telewizora?
Tylko 42". Tak jak mówiłem wcześniej odbiornik będzie stał w kącie + jest ograniczony kominkiem po lewej stronie więc nie może być większy bo będa na siebie nachodzic. Ani tez nie za maly z racji odległości miejsc siedzących. Jak to sie mowi "każdy inch na wagę złota".

12. Preferowana marka?
Jakoś LG i Sharpy mi sie nie widzą. Reszta wchodzi w grę.

13. Czego nie lubisz w telewizorach?
Wolne włączanie TV i przelaczanie kanałów, szumy, lagi w grach i animacjach.

14. Jakie urządzenia będą podłączone?
Virgin Media TiVo box -
Tv Dekoder, czasem lapek, aparat, PS3 (będzie służyć też jako blueray + DVD), pendrive ( do xvid, avi itd), możliwość podłączenia routera do tv + opcja sterowania smartphonem lub ipadem. Mysle również o jakis soundbarach czy innych wydawaczy dźwięku.

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
65% Virgin TiVo box, 15% pendrive, po 15% na plejke i 5% na serfowanie w necie

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?
Na wprost i również z kątów...sofa rogowka na prawie 2 sciany.

17. Czy ważne jest wifi?
Fajnie jakby było.

18. Czy będziesz korzystać z widgetów?
Zależy jaki...np. pogody ... To dlaczego by nie?

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak..głównie fejs + demoty + online tv.

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?
Raczej te serwisy działają tylko w PL. Mam w moim TiVo boxie VOD i ang odpowiedniki polskich serwisów. Interesuje mnie natomiast tv internetowa. Strony takie jak weeb.tv ( polska tv) czy firstrow.eu (streamowe oglądanie meczów) często będą w użyciu.

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?
Tak.

22. Ma mieć 3D?
Tak,q plus najlepiej z opcja konwertowania z 2D na 3D. Aha..pasywne.

23. Ma mieć slot na karty SD?
Nie musi

24. Ma mieć tuner DVB-T?
Tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? 3 HDMI (plejka, TiVo box + jeden na przyszłość), 2 porty na USB (pendrive, kamera), i jakieś wejscie na lapek - pc slot?? No i oczywiście slot na dodatkowe głośniki + ethernet. O czymś zapomniałem??

26. Jaki masz sygnał:
Cyfrowy

27. Ile programów HD?
6...jak na razie

28. Ma stać czy wisieć?
Stać

29. Rozdzielczość:
Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy:
Jakość obrazu przede wszystkim czyli : realistyczne odwzorowanie płynnosci ruchu + dobra ostrość + wyraziste kolory + bez szumow of course. Ważna rzeczą jest odtwarzanie weeb.tv/firstrow.eu oraz czytanie napisów PL.

31. Ile osób ogląda:
Ja i żona.

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:
Do 3-4 godzin dziennie. Chyba ze w weekend dorwie sie do Pe eS Trzy. To nie reczę za siebie.

33. Jaka klasa cenowa?
700 funtów jestem w stanie wydac czyli okolo 3500 zlociszy.

Na oku mam:
1. Philipsa 5008 (usłyszanego tylko z legend, bo na żywca nie widzialem)
2. Panas et60
3. Sony W6

Proszę zakończcie mój koszmar z szukaniem i pozwolcie mi powrócić do normalnego życia. Z góry dziękować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zamówić w Polsce, wysyłka nie jest droga. Będziesz miał wszystkie polskie aplikacje, a jak skorzystasz z VPN to będą Ci działać.
W tej klasie cenowej wystarczy na wyższy model 47PFL66008 z matrycą natywną 100 hz. A ambilight będzie dopełnieniem tego co napisałeś w tytule wątku. W sprawie cen napisz na PW.
 

xxdeathstarx

New member
Dzieki Kiki za szybka odpowiedz. Na polskich aplikacjach mi nie zalezy..Musze byc pewien, ze ten telewizorek odczyta weeb.tv i firstrow.eu i polskie napisy do avi. Co do 5008: Na jednym z ang. forum wyczytalem, ze klient narzekal na brak "natural motion" i "Pixel Precise HD". Philips posluguje sie inna (bardzo podobna) terminologia w swoich reklamach: "Perfect Motion Rate" i "Pixel plus HD", ktore tak naprawde nic nie znacza. Prawdopodobnie sa po to by wprowadzic klienta w zmylke. Tak jak wspominalem wczesniej nie mialem szansy zobaczyc jak wygladaja powyzsze funkcje w Philipsie 5008. O ile sie nie myle Kiki ty miales do czynienia z tym LEDem w kwietniu bodajze??
Druga sprawa: Czyli definitywnie Philips, jesli mowa o tym przedziale cennowym?? Zastanawia mnie tylko to dlaczego ta marka nie podbila tu rynku skoro ma takie dobre parametry :/ ??
I ostatnia rzecz 42PFL6008S telewizor supppperrr. Tak jak mowisz spelnienie moich marzen. Ale z lekka nad wyreza moj budzet. Na szybkiego szukalem - jako zem w pracy - gdzie mozna go kupic ( i za ile) i znalazlem tylko 1 dystrybutora. JOHN LEWIS (Buy Philips 42PFL6008S LED HD 1080p 3D Smart TV, 42" with Freeview HD & 4x 3D Glasses with FREE Bluetooth Sound Bar online at John Lewis). Kwota £849.95. Dochodzi do tego SoundBar. Nie sprawdzalem ceny za niego i czy jest dobry? A wiec co myslicie o tym dealu???
 

Lemil

Banned
Ciekawy temat. Ja też mam taki telewizor, oczywiście lcd, który spełniłby moje marzenia, ale takiego telewizora nie ma. Gdyby był, to powinien:
a) mieć czerń gdy jest włączony dokładnie taką, jak ma, gdy jest wyłączony
b) czas reakcji przy przejściu od bieli do czerni (lub od czerni do bieli) 4ms, bo o ile dobrze pamiętam tyle potrzeba, żeby telewizor w ogóle nie smużył
c) żeby przy przekątnej obrazu 47" zużywał mniej niż 50W
d) żeby w ogóle nie miał głośników, ani wzmacniaczy,ewentualnie mógłby mieć wzmacniacz słuchawkowy
Ostatni punkt jest dość dyskusyjny, więc się nie będę upierał;-)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ciekawy temat. Ja też mam taki telewizor, oczywiście lcd, który spełniłby moje marzenia, ale takiego telewizora nie ma. Gdyby był, to powinien:
a) mieć czerń gdy jest włączony dokładnie taką, jak ma, gdy jest wyłączony
b) czas reakcji przy przejściu od bieli do czerni (lub od czerni do bieli) 4ms, bo o ile dobrze pamiętam tyle potrzeba, żeby telewizor w ogóle nie smużył
c) żeby przy przekątnej obrazu 47" zużywał mniej niż 50W
d) żeby w ogóle nie miał głośników, ani wzmacniaczy,ewentualnie mógłby mieć wzmacniacz słuchawkowy
Ostatni punkt jest dość dyskusyjny, więc się nie będę upierał;-)

1. Full LED, ew najwyższe modele Samsunga, Philipsa czy Sonego też daja radę.
2. Niewykonalne, technologia LCD będzie smużyć przy takich ekranach.
3. No już jesteśmy blisko, gdzie realne zużycie telewizora w tej wielkości to jakieś 55-65W.
4. A kto Ci każe włączać je w ogóle, możesz przecież po prostu na stałe podłączyć głośniki zewnętrzne.
 

xxdeathstarx

New member
Koledzy...zle mnie zrozumieliscie. Wiem ze trudno znaleźć LEDa w takiej klasie cenowej, który na dana chwile będzie spełniał - co jak co - moje ogromne wymagania. Chce po prostu uniknąć przyslowiowego "plucia sobie w brodę" , gdy zobaczę jakieś inne cudenko z lepszym obrazem i co najgorsze z niska cena. Miesiące na czytaniu recenzji, testów, opinii, powiekszanie mojej wiedzy na temat technologii w owczesnych TV, nieprzespane noce, lazenie po sklepach czy nawet rejestracja na tym forum i założenie tego topica, sprawiają Ze póki co zrobiłem niemal wszystko, aby znaleźć ten jeden, ten jedyny. Więc proszę oszczedzcie mnie i bez żadnych sarkazmow i oszczerstw.
Tak Kiki. Do telewizora dodają za darmo Philips 5.1 Bluetooth soundbar wartego ok 1000 zł. (Philips HTL3120/12 Soundbar with Integrated 120W Subwoofer and Bluetooth) Ale czy to szajs? Ja nie mam o tym żadnego pojęcia . Liczę znowu na wasza pomoc.
Chciałbym jeszcze raz ponowic moje pytanie na temat firstrowus.eu i weeb.tv? Czy ten odbiornik ( 6000 seria) odtwarza flash player? I jak sie ma sprawa z polskimi napisami na pendrivu..
P.S. Lemil...wystarczy wierzyć w marzenia, to napewno sie spełnia nawet te twoje "z czarna czernia". Pamiętaj wiara, cierpliwość......i Karpaj. Te rzeczy czynią cuda :)
 
Do góry