Szukam LCD, LED, 4k, 47-50 cali.

marcin26pl

New member
Witam. Szukam telewizora lcd,led, 4K od 47 do maks 50 cali. Aktualnie posiadam Samsunga UE55JU6800 niestety z ta nieszczesna matryca (na czarnym tle widac biale punktowe plamy po rogach dodatkowo smuzenie) pierwszy tv z którym tak sie wkopałem. Doczytalem dopiero po kupnie tv ze w tym modelu jest taka szajska matryca. Wczesniej posiadalem SAMSUNG UE40H6400 byłem z niego bardzo zadowolony doszedłem tez do wniosku ze 3D to zbedny dodatek. Na tv bede najbardziej ogladał filmy z dysku w jakosci 720p, 1080p, rzadko cyfrowa telewizje, czasami tez posłuży do grania na PS3 ale to sporadycznie. Chciałbym odswieżanie tak minimum 100hz. Dodam ze wolałbym cos z samsunga ale co bedzie to bedzie.
Tv bedzie wisiał na scianie na wieszaku obrotowym ale i tak bedzie ogladane tv na wprost nie z zadnych katów.
Internet w tv potzrebnymi jest tylko do aktualizacji opragramowania do niczego wiecej nie korzystam z aplikacji dołanczanych razem z tv jak jest mozliwosc odrazu wyłączam!
Pytanie z innej bajki czy model UE50JU6800 posiada ta lepsza matryce i jakie jest w niej odświezanie?
Ekran prosty nie zakrzywiony.

1. Odległość od ekranu: 450-470cm
2. Jak słońce świeci w pokoju: popołudniu miedzy 15-16 (w oknach rolety mocno przyciemniajace)
3. Jak duży jest pokój: nie wiem
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung UE55JU6800 (od niedawna) a miałem UE40H6400
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: telewizja satelitarna, HD z PenDrive
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: bardziej wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne światło skierowane na sciane
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: przewaga ostrego
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 47-50 cali bardziej to 50 cali nie wiecej
12. Preferowana marka: Samsung (nie mam przekonania do LG)
13. częstotliwość odświeżania: od 100 Hz
16. Czego nie lubisz w telewizorach:
- nienaturalnych kolorów
- nierównego podświetlania matrycy
17. Jakie urządzenia będą podłączone: uniwersalny dekoder satelitarny, PenDrive, kino domowe
18. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% TV, 70 % PenDrive
19. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Zdecydwoanie na wprost
20. Czy ważne jest wifi: TAK
21. Czy będziesz korzystać z widgetów: NIE
22. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: ZDECYDOWANE NIE!!!
23. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: ZDECYDOWANIE NIE!!!
24. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Tak
25. Ma mieć 3D: NIE
26. Ma mieć slot na karty SD: NIE
27. Ma mieć tuner DVB-C: NIE
28. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PenDrive, dekoder satelitarny, minimum 3 HDMI, USB
29. Jaki masz sygnał: czego sygnał?
30. Ile programów HD: wszytkie dostepne na polskim rynku
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 2 h
32. Ma stać czy wisieć: wisiec wieszak obrotowy
33. DVB-T: TAK
34. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
35. Ile osób ogląda: 1
36. Telewizor klasyczny czy SMART TV ? moze byc smart ale nie musi
37. Jaka klasa cenowa: 4000-4500 zł w SKLEPIE INTERNETOWYM

Z góry dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Niestety ale cała seria 6 UHD jest na budżetówce, dopiero JU7000 ma teoretycznie lepsza matryce, ale to tylko teoria bo plamy nawet w tym modelu się zdarzają jak i w innych TV LCD, taki urok technologi i olewania sprawy przez producentów, niestety ale wszystkie dzisiejsze TV są na chińskich matrycach i dopóki producenci TV z przymrużeniem oka przyjmują je i montują do swoich sprzętów to dalej będzie to występowało.

Wracając do tematu to w tej klasie cenowej to Sony 49X8309C
Ale jak nie chcesz androida to 48 calowy JU7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisaliśmy o Tym Samsungu że ma nierówne podświetlenie. DO tego co napisałeś :
- Philips 48PUS7600
- Sony 50 W809
 
Do góry