Szukam Bardzo dobry TV 55 Full LED

grzegorz1978

New member
poszukuję tv 55 cali do kwoty 5000zł-6000zł
zależy mi głównie na obrazie i moze byc bez 3D i tylko Full HD z Full LED
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2 z
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony ale są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 46cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bez większych wymagań
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DreamboxHD 800
10 .Jakie urządzenia? kino domowe 5.1
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie znam się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, wiadomości, sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeżeli będzie miał taką funkcję to tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000-6000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może być bez 3D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
Philips 55PFS8209 z poczwórnym ambilightem, ANdroidem, jedyny obecnie który ma wsparcie flasha, pełen PIP - bo ma dwa tunery,AMbivoox , dual play, kamera skype. Najważniejsze ma super czerń , bardzo dobra płynność i skalowanie.
Dla członków klubu hdtv - masz specjalną cenę z kalibracją .
http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/108...powiedzial-ze-tylko-anioly-nosza-aureole.html

Do porównania masz nowy Sony 55W809

Sharp 60 UQ 10 - jedyny na rynku Quatron made in Japan
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...trosci-wiecej-dokladnosci-wiecej-radosci.html

Panasonic 60 AS650
http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/111...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
 

BLACK_KNIGHT

New member
Obecnie podświetlenia full led praktycznie brak bo szarym masom lepiej się sprzedaje za cenę premium tv 60hz 4k(czytaj nieważne parametry byle był znaczek 4k)a nie takie zachcianki jak właśnie full led,matryce 240hz,czy locall dimming
Jak chcesz oglądać wieczorami i na wprost to bierz tv na matrycy typu va a omijaj szerokim lukiem ips z ich słabym kontrastem i czernią takie jak np as650
3d(3d pasywne jest w większości na matrycach ips a aktywne na va)też raczej nie unikniesz bo w 95 procentach tv bez 3d równa się tv na matrycy 60hz bez tzw upłynniacza czyli układu poprawiającego ostrość i płynność obrazu w ruchu
Co do direct leda to ma nim być w850c i tym się właśnie różnić od zwykłych w8xxc a full led to pewnie w tym roku tv 4k za 20.000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma modeli full led obecnie szczególnie w tej klasie.
Jeśli faktycznie chcesz pełne podświetlenie to idealne ma OLED LG 55".
Modele które podałem w klasie cenowej , plus Sony 55w809 Dostaniesz obecnie w specjalnej ofercie.
 

grzegorz1978

New member
Samsung H7000 VS Philips 55PFGS8209 kto wypowie sie w tej kwesti jeszcze....mi chodzi jak najbardziej o jakosc obrazu ? Elementy dodatkowe swietlne itp odchodza na bok
 

piteron

Active member
Bez reklam
Mialem okazje porównywać h7000 i model bliźniaczy czyli 8109 i powiem szczerze że jakość obrazu z Philipsa jest genialna nawet bez ambilighta.Jest tylko mały problem Philips ma tak masakrycznie skopany soft ze nie da sie godziny wytrzymać . Chodzą słuchy ze 8209 jest poprawiony jednak nikt nawet sam Philips tego nie potwierdza oprócz Kikiego który twierdzi że jest lepiej
Ja na Twoim miejscu pocelowal bym albo w 55ju7000 albo 55 hu 7500 chyba ze znajdziesz gdzieś kogoś kto potwierdzi ze w 8209 wszystkie problemy sa usunięte
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam obydwa więc łatwo jest sprawdzić.
Nowe up date - o czym piszą Ci co kupili - usuwa wszystkie problemy.
Dodatkowo tylko z nowych Philips wspiera flasha i sam ściąga sobie jeszcze napisy do filmów i czyta wszystko z polskimi napisami.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
W takim razie nie rozumiem czemu na infolinii Philipsa stwierdzili ze hardware w obu modelach jest identyczne . różnica to kolor obudowy
Nie sprawdzalem tego ale slyszalem ze nawet firmware jest do ubu modeli takie samo.Wiec skoro w jednym jest cos poprawione to czemu w 8109 problemy nadal występują?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zadzwoń i zapytaj czy wspierają flasha - dostaniesz odpowiedź że nie - bo nie mają wiedzy że tak.
Nic na to nie poradzę. Trzymaj się tych co uważasz.
Ale nowy update jest też do serii 8109 - tyle, że nikt nas o niego nie prosił do tej pory.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie spokojnie
Ja tylko drążę temat bo bardzo podoba mi sie ten TV
a dzwoniłem na infolinie ....ba rozmawiałem nawet z serwisantem i bardzo ale to bardzo mi odradzał ten model,nie ze względu na obraz czy wartość i użytkowe tylko dlatego że większość usług gwarancyjnych wiążę się ze skopanym softem.Nie wiem co jest na rzeczy bo nie mam tego telewizora w domu ale wiem jedno że dziwnie jest to ze nawet przedstawiciele producenta zaczynają sie rakiem wycofywać z tych modeli.Rozmowa jest krótka android w tych modelach był na wyrost a na pewno na wyrost było nie przygotowanie firmware
Powtarzam nie neguje tego telewizora bo powtarzam to jeszcze raz obraz jest naprawdę bardzo dobry ale meczące jest wyciąganie wtyczki z gniazda przy większości wizyt w menu o sklepie Google nie wspominam
I ostatnia sprawa dzwoniłem już naprawdę kilka razy z pytaniem o różnice między tymi modelami,rozmawiałem z serwisem i zawsze otrzymuje informacje że to sa dokładnie te same telewizory,nawet serwice manuale sa takie same.a różnią sie tylko i wyłącznie kolorem obudowy
Więc do cholery jeśli Krzyśku masz jakieś jasne dowody na to ze telewizory jednak czymś się różnią to bardzo ale to bardzo Cie proszę o jakieś jasne i precyzyjne informacje ,nie do końca mnie przekonuje mniejszy input lag w 8209 bo to można podciągnąć softwarowo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja zrobiłem badania Input Lagu na życzenie.
I w serii PFSS8209 jest dużo niższy bo 59 ms.
Wynik nie bierze się z czapki. Zapytaj owego speca czy telewizor wspiera flasha - to się okaże jaki to spec !
Natomiast "softwareowo" działa w tej chwili i PFS 8109 i PFS 8209 - bez problemów. Ale po nowym update.
 

grzegorz1978

New member
a z czego wynika lepsza jakosc obrazu w PFSS8209 niz w Samsungu 55 hu 7000.
philips.jpg

a serwis potwierdza ze nie wspieraja FLASH.

Chodzi mi o dobry tv bez jakosci 4k bo siedze w odleglosci 4m od TV .
 

piteron

Active member
Bez reklam
Takich pisemek dostałem 2 sztuki
I teraz co jest grane czy philips ma tak dobra obsługę klienta że nie wiedza co oferują ich produkty,czy firmware powstaje w jakiś tajemniczych okolicznościach że w jednym TV flash jest a w innym nie
Nie neguję słów Kikiego bo w końcu chyba wie co pisze ale do cholery skoro sam producent mówi co innego to ja już naprawdę mam coraz mniejsze zaufanie do firmy która produkuje coś co sama nie ogarnia
Przypomina mi sie sytuacja z przed kilku lat gdzie w blurayach firmy Pioneer sam serwis wgrywał nieoficjalne oprogramowanie ponieważ oryginał powodował blokowanie płyt .Nie wiem nie będe tu rozpisywał teorii spiskowych ale wydaje mi sie że tu może byc podobnie no bo jak inaczej wytłumaczyć tą sytuację że producent mówi co innego a sprzedawca co innego
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z czego wynika ? z subiektywnych ocen poszczególnych klientów...Moja rada sprawdź sam...
 

grzegorz1978

New member
czesto czytam opinie na innych forach i waszym i mam dziwne uczucie ze czeto pisane sa opinie jak RELAMA i nie prawdziwa opinnia.

Sä tu jeszcze szczesliwi posiadacze tv Philips ? Moze oni cos powiedza jak to naprawde z nim jest.
 
Do góry