Szukam 2 x TV do nowego mieszkania. 1) OLED? :) 65' , 2) 48-50' - już nie OLED ;)

LesBlues

New member
Witam,
Przeglądałem kilka tematów o podobnej tematyce na forum ale postanowiłem założyć nowy temat z racji, że każdy przypadek jest indywidualny.
Otóż szukam dwóch TV do swoich pierwszych własnych 4 kątów ;)

1) TV główny do salonu 65'
Jako, że to salon chciałbym żeby był to jakiś "lepszy" tv. Rodzajów matryc jest kilka (OLED, QLED itp.), a ja nie znam się aż tak, a chciałbym żeby to był najlepszy wybór zarówno jeśli chodzi o jakość jak i o cenę.
TV będzie służyło jak to w salonie: do oglądania codziennej tv, do netflixa, a także będzie podpięta do niego konsola PS5, więc 120hz must have ;)

Dotychczas w swoim domu rodzinnym miałem (i nadal mam) TV PHILIPS PUS8303 55' zakupionego zresztą tutaj za pośrednictwem @kiki z którego jestem bardzo zadowolony.
Dodatkowo do domu rodzinnego narzeczonej niedługo później dokupiłem starszy model PUS7303 55' i także super. No ale teraz jak wspomniałem chciałbym przejść półkę wyżej ;)

Co do budżetu to myślę o max 7 tys... nie wiem na ile to relany budżet? Wiadomo, że jeśli nie ma dużej różnicy i znajdzie się coś tańszego to po co przepłacać? ;) Jestem otwarty również na sugestie jeśli kilka groszy trzeba by było dopłacić.

2) TV do sypialni, który znajdzie się we wnęce szafy w zabudowie. Wielkość to 48-50' .
Tutaj TV może być z tych nazwijmy to bardziej przyziemnych ;) Nie ma sensu wystrzeliwać się z kasy. TV do wieczornego oglądania tv przed zaśnięciem i Netflixa. Nie podaję budżetu, bo informacje, które podałem powyżej chyba już wystarczająco nakreślają czego szukam ;)

Dodatkowo mógłbym pomyśleć o jakimś fajnym soundbarze do salonu, więc jeśli tematyka ta również nie jest Wam obca to chętnie wysłucham podpowiedzi :)
Pewnie zaraz pojawi się pytanie "co to znaczy fajny?" Nie podam znowu budżetu, bo nie jestem w temacie ale w skrócie: nie jestem jakimś melomanem czy audiofilem. Coś co fajnie współpracuje z tv, daje niezłe efekty dźwiękowe ale też ma super cenę jak na możliwości które oferuje.

Za wszelkie podpowiedzi i sugestie będę wdzięczny :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do salonu z Twoich podpowiedzi najlepiej się wyrywa na pierwsze miejsce Oled TV Czyli 65Oled707 za 7399
I masz jak zawsze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
W tej klasie masz mistrzowską jakość i mistrzowskie multimedia.
Nie musisz iść na kompromisy. W tej klasie masz najlepsze: - skalowanie, płynność ,kontrast, czerń , głębię obrazu, wyposażenie, multimedia, input Lag, wydajność .
wszystkie HDRy no i ambilight.
Po swoich doświadczeniach - po takim wyborze powinieneś być najbardziej zadowolony ze wszystkich modeli które miałeś w posiadaniu.

Do sypialni ambilight też się wykreują jeszcze lepiej jal w salonie. Bo wprowadza ciepło , spokój i ukojenie w ciemnym pokoju.
Oszczędzasz też zdrowe oczy. Nawet we wnęce ( tak często prezentują na targach) , wygląda świetnie.
Pytanie ile masz max kasy - bo 48Oled806 masz za 4599 zł
Ale masz też wszystko na maxa !

Jeśli bariera finansowa jednak Cię trzyma to :
  • Philips 50PUS8506 za 2799 zł
  • Sharp 50EQ7 za 2499 zł
  • TCL 50C725 za 2200 zł
  • Philips 50PUS8807 za 3299 zł Matryca 120 Hz
  • Sharp 50EQ6 za 2399 zł
  • Philips 50pUS7956 za 2100 zł
  • TCL 50C715 za 2100 zł
  • LG 50UP8003 za 1850 zł

TCL 50P725 za 1599 zł

==========================================
Soundbary musi mieć "uderzenie", że w kinie masz gęsią skórkę.
Albo w nocy słuchając oglądasz się , czy naprawdę ktoś nie stoi za tobą.
Wówczas efekt wart każdych pieniędzy.

  • LG G1 za 1999 zł z DA
  • Philips 8805 za 1699 zł
 

LesBlues

New member
Do salonu z Twoich podpowiedzi najlepiej się wyrywa na pierwsze miejsce Oled TV Czyli 65Oled707 za 7399
I masz jak zawsze dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
W tej klasie masz mistrzowską jakość i mistrzowskie multimedia.
Nie musisz iść na kompromisy. W tej klasie masz najlepsze: - skalowanie, płynność ,kontrast, czerń , głębię obrazu, wyposażenie, multimedia, input Lag, wydajność .
wszystkie HDRy no i ambilight.
Po swoich doświadczeniach - po takim wyborze powinieneś być najbardziej zadowolony ze wszystkich modeli które miałeś w posiadaniu.

Do sypialni ambilight też się wykreują jeszcze lepiej jal w salonie. Bo wprowadza ciepło , spokój i ukojenie w ciemnym pokoju.
Oszczędzasz też zdrowe oczy. Nawet we wnęce ( tak często prezentują na targach) , wygląda świetnie.
Pytanie ile masz max kasy - bo 48Oled806 masz za 4599 zł
Ale masz też wszystko na maxa !

Jeśli bariera finansowa jednak Cię trzyma to :
  • Philips 50PUS8506 za 2799 zł
  • Sharp 50EQ7 za 2499 zł
  • TCL 50C725 za 2200 zł
  • Philips 50PUS8807 za 3299 zł Matryca 120 Hz
  • Sharp 50EQ6 za 2399 zł
  • Philips 50pUS7956 za 2100 zł
  • TCL 50C715 za 2100 zł
  • LG 50UP8003 za 1850 zł

TCL 50P725 za 1599 zł

==========================================
Soundbary musi mieć "uderzenie", że w kinie masz gęsią skórkę.
Albo w nocy słuchając oglądasz się , czy naprawdę ktoś nie stoi za tobą.
Wówczas efekt wart każdych pieniędzy.

  • LG G1 za 1999 zł z DA
  • Philips 8805 za 1699 zł
Kurczę jestem na tej grupie od wielkiego dzwona, zawsze wtedy kiedy planuję jakiś zakup lub chcę pomóc komuś bliskiemu w zakupie ale na Ciebie @kiki zawsze można liczyć ;) Zawsze podpowiedzi są bardzo konkret! :)
Jeśli chodzi o salon to myślę, że mnie przekonałeś ;) Co do sypialni muszę się chwilkę zastanowić, bo akurat tu TV nie będzie używane z taką częstotliwością, więc mimo tego, że na pewno oled robiłby niesamowitą robotę zwłaszcza, że szafa z wnęką na TV jest na całą ścianę, to chyba jednak zdecyduję się na jakiś tańszy model ze względu na oszczędności ;) Jednak przy wykończeniu mieszkania w tych chorych czasach jest bardzo dużo wydatków i trzeba ucinać koszty tam gdzie jest taka możliwość.

Przedyskutuję temat dziś z drugą połówką;) Jesteśmy w kontakcie.
Pozdro ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam ból kosztów.
Ale możecie wykorzystać dodatkowo oferty bo nowe model są naprawdę dużo droższe.
A radość w sypialni - to pdwójna prywatna radość. A tych mamy nigdy za wiele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Osobiście sięgałbym po G1 - produkuje je dla LG firma Meridian.
Warto o niej poczytać.
 
Do góry