Sztukowanie kabla beczką typu F - czy OK

conrdd

New member
Połączenie pomiędzy anteną satelitarną a tunerem Polsatu Cyfrowego:

Nowy odcinek kabla zarobiłem złączami typu F z obu stron po czym z jednej strony połączyłem ze starym kablem złączem "beczką" a z drugiej podłączyłem to tunera polsatu.

A teraz problem: jak rozumiem skoro mam obraz czytelny na ekranie to znaczy że dobrze zrobiłem połączenie? W sygnale cyfrowym nie ma możliwości powstania smug, rozmyć czy zakłóceń jak w analogowym przy niestarannie zrobionym złączu antenowym gdyż w cyfrze albo sygnał jest albo go nie ma i gdybym coś zamieszał wówczas po prostu byłby czarny ekran ew. pikseloza lub obraz by się zamrażał? Dobrze kombinuję?
 
Ostatnia edycja:

piotr.piorko

New member
Połączenie pomiędzy anteną satelitarną a tunerem Polsatu Cyfrowego:

Nowy odcinek kabla zarobiłem złączami typu F z obu stron po czym z jednej strony połączyłem ze starym kablem złączem "beczką" a z drugiej podłączyłem to tunera polsatu.

A teraz problem: jak rozumiem skoro mam obraz czytelny na ekranie to znaczy że dobrze zrobiłem połączenie? W sygnale cyfrowym nie ma możliwości powstania smug, rozmyć czy zakłóceń jak w analogowym przy niestarannie zrobionym złączu antenowym gdyż w cyfrze albo sygnał jest albo go nie ma i gdybym coś zamieszał wówczas po prostu byłby czarny ekran ew. pikseloza lub obraz by się zamrażał? Dobrze kombinuję?

Pamiętaj, że każde łączenie to strata w sygnale. Nawet jeżeli teraz jest dobrze, to przy większym zachmurzeniu możesz już nie mieć obrazu (mimo iż wcześniej mogłeś nie mieć z tym problemu). Duże też zależy też od długości i jakości kabli, od wielkości czaszy. Jeżeli odcinki nie są długie to raczej nie będziesz miał problemów, lecz jeżeli kable są długie (z tego co pamiętam nie zaleca się stosowania kabla dłuższego niż 30 m od czaszy do dekodera) to możesz mieć problemy z odbiorem.
Ja zawsze byłem zwolennikiem pprzeciągnięcia nowego kabla, no chyba, że nie ma takie możliwości.
 
Do góry