Sztuka Science Fiction i Fantasy.

quasimodek

Member
Bez reklam
Takiego kotka by pogłaskał. Miau...

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Pranie mam już zrobione, dzięki. Śmieci też już wyrzuciłem. Zostanę jednak przy swojej kobiecie. Lepszy znajomy wróg niż nowy, niepoznany :p

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Caparzo

New member
Bez reklam
tentypeliius nie słuchaj kolegi wyżej, bo tutaj na tym forum każdy opgląda co innego co widać w temacie o filmach. Mnie film zaskoczył, zatarta granica pomiędzy komputerowymi efektami fajnie się ogląda, nie jest to wybitne dzieło, ale robocik sympatyczny i śmieszny. Blomkamp potrafi robić fajne sf, mam nadzieje że obcego nie spierniczy :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
tentypeliius nie słuchaj kolegi wyżej, bo tutaj na tym forum każdy opgląda co innego co widać w temacie o filmach. Mnie film zaskoczył, zatarta granica pomiędzy komputerowymi efektami fajnie się ogląda, nie jest to wybitne dzieło, ale robocik sympatyczny i śmieszny. Blomkamp potrafi robić fajne sf, mam nadzieje że obcego nie spierniczy :D

Podpinam się, też uważam, że niezły film, bez zbędnej napinki, z przymrużeniem oka. Dobrze się ogląda ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tylko napisałem to co wyczytałem w sieci :) (do tego film średniak to nie jest źle) osobiście nie mam zdania bo nie oglądałem jeszcze tego filmu gdyż w kinie nie byłem a w sklepach jeszcze go nie ma.. :) ale myślę że i tak poczekam aż będzie w C+ lub na HBO.
Piramida oglądał i to co stwierdził np. o bandziorach że bardziej chciało mu się z nich śmiać jak się ich przestraszył..... również o tym czytałem więc coś by się potwierdziło.. A każdy ma swój gust i każdy oceni po swojemu i nikomu nic do tego :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oni nie mieli być groźni, to specyficzny film i tak jak Kolega wcześniej napisał - z przymruźeniem oka i będzie ok.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może tak być jak piszesz - tak jak napisałem nie oglądałem a jedynie to co wyczytałem a to wiadomo że każdy ma swoje zdanie.. A jak faktycznie obejrzy się z przymrużeniem oka to będzie git.. tak jak np z filmem Strażniki galaktyki - myślałem że będzie kiszka a naprawdę świetny film tylko trzeba z przymrużeniem oka obejrzeń... podobnie piszą o Kingsmanie już niedługo się przekonam :)
 

eedviking

Banned
9_movie_photo_02.jpg
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To chyba stara animacja. Tytuł "9" czy jakoś tak. Chociaż może się mylę ;-)

Edit: tak, to właśnie ten film :)
 
Ostatnia edycja:

chrisk_89

New member
oglądał ktoś może chappie ?

Kiedyś, gdzieś popełniłem taki tekst Subiektywnie, z przestrogą dla tych, których kusiłby zakup tego filmu. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii po obejrzeniu - ale żeby nie było, że nie ostrzegałem.


Chappie.... Pięknie brzmi.
"Chappie, Chappie, Chappie...." - wołano w reklamie i podbiegał słodki psiak na żarcie...

Z filmem tak słodko nie jest :-(

Pamiętacie film "Spokojnie to tylko awaria" (Airplane II Sequel)? Tam wisiał taki plakat Rocky'ego ;-)

(vader.joemonster.org/upload/qmn/1271362bc346a88rocky.jpg)


Oglądając film "Chappie" czułem się jak Rocky z plakatu. Szkoda, że ten film nie otrzymał podobnego obrazka zachęcającego widzów do obejrzenia.

"Robot - policjant"? To jakaś nowość w kinie? Genialny pomysł? Po kapitalnym ROBOCOP z 1987 r. Paula Verhoevena zajechano ten film sequelami a na koniec dorżnięto serialem telewizyjnym.
Sorry - mam spaczony gust. Mnie to nie bawi!

Uwaga - jak nakręcą Robo-Chappie-Łapsa 2 - nawet nie spojrzę w tę stronę! Nie dam się nabrać!

Że co? Że to niby film nie tylko o robocie-policjancie? Ale o biednym robociku, co to pamięć stracił i został niecnie wykorzystany, przez niedobrych bandytów? Że symbole pop-kultury? Pop-pseudo-matka i macho-tata-bandzior? Signum temporum we filmie się pojawia?

Ło matko! A tego też nie było? Rok wcześniej od Robocopa - w 1986 - na ekrany wjechał zwinny robocik wojskowy, który polubił melodię z "Mostu na rzece Kwai", i po... "Krótkim spięciu" wertował dostępne źródła wiedzy (książki oraz kanały telewizyjne) powtarzając jak mantrę słowo "input, input, input". Swojego konstruktora traktował (a jakże!) - jak ojca i... też dał się podejść złym ludziom... Na dodatek po zebraniu danych - ktoś miał zamiar mu je wykasować!

A on potrafił się zachwycać nad kwiatkiem/roślinką (nieważne że w doniczce), motylkiem - a nawet kobiecym ciałem! (scena z kobietą w wannie - tekst robota na widok panny w kąpieli "Mmmmmm - nice construction" )....


Po reżyserze "Dystryktu 9" spodziewałem się więcej. Dlatego obejrzałem również "Elizjum", które okazało się dla mnie przereklamowanym gniotem. Wdepnąłem niestety też w... "Chappiego".

Chcecie się rozerwać? Lepiej obejrzyjcie sobie klasyki wymienione przeze mnie.

Po filmie "Wolverine" wiedziałem, że Jackman potrafi się sprzedać. S. Weaver wtapiała już wcześniej... Dwa legendarne nazwiska kinowe nie uczynią żadnego filmu dobrym.


Moja (SUBEKTYWNA!!!!) ocena: 2 - SŁABY, ODRADZAM
I naprawdę niewielka granica dzieliła mnie od wystawienia jedynki....

Jednak ktoś się napracował przy efektach specjalnych - i tego na szczęście nie zepsuli.
Żeby nie było - szczytem zepsucia efektów specjalnych jest dla mnie smok w "Wiedźminie"
Teraz zastanówcie się ile ten film dzieli od dna? ;-)


Wypociny wylewały się pod wpływem silnego wzburzenia, po wydaniu kasy na bilet, gdy mogłem kupić sobie jakiegoś porządnego klasyka na wyprzedaży! :-(
 
Do góry