Szok - Panasonic może porzucić produkcję telewizorów.

janusz

New member
Bez reklam
Wprost przeciwnie lubiłem Panasonica w latach 80-tych, nieco mniej w 90-tych, ale nadal oferował produkty konkurencyjne w konkurencyjnych cenach. Co więcej za dzisiejszy stan, czyli sprzedawanie tandety w niekonkurencyjnych cenach (uważam dzisiejsze produkty Panasonica, niezależnie od ceny, za zdecydowanie gorsze od koreańskiej konkurencji), jako konsekwencję sytuacji makroekonomicznej Japonii. Oczywiście są firmy które sobie z tym wszystkim radzą, najlepszym przykładem Apple, firma radziła sobie doskonale niezależnie od kryzysu w USA.

Dokładnie to samo napiszę za 10, czy 20 lat o Samsungu, jeżeli przestanie być konkurencyjny. Trzeba być strasznie zakłamanym by do producentów sprzętu podchodzić w sposób sentymaentalny, dodawać do tego ideologie. Ter firmy produkują sprzęt bo na tym zarabiają, a nie zmiłości do klientów.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Też nie za bardzo mi się wydaje że Panas ma problemy bo w Polsce kupują LG i Samsungi... Taki jest trend
Po prostu w pewnym momencie okazało się że Samsung i LG to taka sama porównywalna marka i klienci sami wybrali....
Oczywiście że każda dominacja kiedyś się kończy, wchodzą Chiny i zobaczymy zmierzch zarówno Samsunga jak i LG :)
 

kini0

New member
Bez reklam
Powiem tak...
Moi teście kupili sobie jakiś czas temu plazmę Panasa. Modelu nie podam, bo nawet nie znam- 46'' (dziwny rozmiar, jakiś nietypowy). Jak zobaczyłem go w akcji pierwszy raz, szczęka mi opadła. Widziałem kątem oka jak wpatrują się we mnie i czekają na opinie, ale swoje i tak wiedzieli bo widzieli moje pięcioletnie (wówczas) KURO...
Obraz jak dla mnie (i dla nich) masakryczny. Kolory w odcieniach zielonkawo- żółtawych i żadne regulacje nic nie dały... Przyzwyczaili się, ale i tak widzę że nie są zadowoleni z zakupu. A doradzałem im coś zupełnie innego... ;)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Konia z rzędem temu, kto znajdzie wśród ponad 100 milionów w Internecie na świecie choć jedną, która podaje dokładnie (w procentach) ile jaki koncern miał udziału w rynku sprzedaży TV (np. za ostatni pełny rok, czyli 2011).

Samsung zajmuje miejsce numer jeden w rankingu światowego rynku płaskich TV w 2011 roku . - Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT

W 2011 roku (pierwsza trójka na świecie) :

Samsung : 20 % udziału w rynku
LG : 13 % udziału w rynku
Sony : 9 % udziału w rynku

... ale mnie interesują dokładne statystyki, które powiedzą jak radzi sobie również pozostałych czterech "hegemonów" : Panasonic, Toshiba, Sharp, Philips.

Jest taki szpenio, który znajdzie info o tym czego dokonała (procentowo) pozostała "wielka czwórka", he he ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Janusz a wez napisz mi w jakich to Panstwach panasonic czy sony jest tanszy od samsunga czy tez lg? Bardzo jestem ciekaw bo ja dosyc duzo jezdze z tytulu wykonywanej pracy i jakos nie zdazylo mi sie zeby gdzies tv pansonica albo sonego byl tanszy jak samsung czy lg... Dopiero ten rok to zmienil bo faktycznie sa tansze o czym mowa bedzie pozniej.
Im 648 widzis zkolego roznimy sie bo mi nie potrzebne sa te wszystkie napisy w tv ,kodeki itp kupuje oryginalne filmy i cd i mam tego bardzo duzo i duze pieniadze na to wydalem ale szanuje pieniadze innych w zwiazku z powyzszym mam gdzies co taki tv obsluguje , dla mnie jest najwazniejszy obraz a ten jest lepszy czy to w sonym czy w panasonicu. Najlepiej popytac o tych te firmy ktore kalibruja tv i oni powiedza to i owo o samsungu czy tez lg i ich obrazie. Kolejna sprawa jak tak psioczysz na technica jakie to dziadostwo i w wogole to wez napisz jaki ty masz sprzet podziel sie z nami to zobaczymy jakie ty masz nowosci skoro technics to takie dziadostwo. Ja nie mowie ze to jakies arcydzielo ale bez przesady na tamte czasy byl to calkiem calkiem sprzet. A z tego jak Ty podchodzisz do tego to rozumiem ze ty masz sprzet z najwyzszej albo co najmniej sredniej polki. Teraz sprawa cen nie wiem czy zauwazyles np sony 850 jest najtanszym tv w swojej klasie :) wt 50 panasonica tez jest tanszy jak ES 8000 samsunga. Tylko ze sa ludzie ktorym zalezy na obrazie , a sa ludzie ktorym zalezy na ilosci czytania kodekow przez tv i ile posiadaja bajerow i jedni z drugimi sie nigdy nie zgodza.
Lolek
 

janusz

New member
Bez reklam
Sam sobie zaprzeczasz, raz piszesz, że Panasonic droższy raz tańszy, zdecyduj się. Moim zdaniem są modele tańsze i droższe zależy od konkretnego modelu, zresztą zawsze uważałem, że należy porównywać modele o tej samej cenie i wielkości, pozostałe kryteria nie koniecznie muszą być takie same. W takim porównaniui moim zdaniem Panasonic przedstawia się fatalnie wśród LED/LCD (obraz słaby szczególnie w najistotniejszym aspekcie HD, oraz bardzo dobrze wśród plasm (niestety to umierający gatunek, ale nie jest to tematem). Na dodatek Panasonic zupełnie sobie nie radzi w kategorii 3D i nic dziwnego, że ratuje się licencją LG, własne 3D to klapa.
Możesz mieć odmienne zdanie od mojego, co przedstawiłeś powyżej. Dyskusja, kto ma racje będzie jałowa, każdy znajdzie własne argumenty. Sam przyznałeś, że Panasonic przegrywa w dziedzinie kodeków, bo tu nie da się oszukać, ma albo nie ma. Obraz trudniej porównac, moim zdaniem w panasonicu słaby, według Ciebie dobry.Jedynym obiektywnym argumentem jest sprzedaż, która jest głównym celem wszystkich firm i tu Panasonic zaczyna umierać.

PS Na chwilę obecną korzystam z dość tanich marek Yamaha, LG, Ferguson, samsung wcześniej Pioneer, Panasonic, Technics, Sanyo. Mam też sporo doświadczenia z markami audiofilskimi w stereo, ale to zupełnie nie w tym temacie. Z tego grona najgorzej sprawdzały mi się produkty japońskie z uwagi na małą uniwersalność i dużą awaryjność. Jednak z uwagi na pojedyńcze egzemplarze nie wyciągam z tego jakichś daleko idących wniosków.

O ile 20-lat temu Panasonic był dobrą taniochą, teraz jego miejsce zajęły firmy typu LG i Samsung, bo Panasonic ani dobry ani też aż tak tani.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Janusz napisalem ze ten rok to zmienil szczegolnie jesli chodzi o sony ale i panasonic rowniez z cenami szedl w dol. Wiec trzeba czytac bardziej ze zrozumieniem i oczywiscie bez urazy. A na pewno zgodze sie ze dla jednych bedzie jedno ok a dla innego drugie ok i po to jest forum zeby kazdy mogl swoje zdanie napisac. Mnie tylko wpienia jak sie pisze cos bardzo zlego bo to nie jest fer w stosunku do tego co faktycznie jest. Bo np piszesz o awaryjnosci wiec np w 99 roku kupilem wieze technicsa za 3 tys sprzedalem ja w rodzinie po kilku latach i do tej pory gra bez awaryjnie nawet jeden raz nie zawiodla... ( 13 lat ) rok potem kupilem odtwarzacz dvd panasonica z dekoderami za kolejne 3 tys i rowniez zostal sprzedany tej samej osobie ( 12 lat ) i rowniez gra do tej pory bezawaryjnie. Dla przykladu kupilem dvd samsunga do sypialni - gralo 4 lata i sie rozpadlo ( koszt naprawy drozszy od nowego dvd ) Wiec nie mozna pisac ze to dziadostwo a cos innego jest pikne bo tansze i porownywalne. Jak rowniez z tego powodu ze u mnei dvd wytrwalo tylko 4 lata i do tego malo uzytkowane nie oznacza ze bym pisal ze samsung to dziadostwo , bo tak nie uwazam. Kolejny przyklad w mojej firmie jest 7 tv sonego w roznych rozmiarach ( wszytskie maja juz od trzech do 4 lat ) i dzialaja bez zarzutow. Wczesnie byly samsungi i lg podobno psuly sie jeden po drugim tak mowil mi kumpel ktory jest odpowiedzialny za tv i podjeto decyzje wlasnie o zakupie soniakow i jak na razie wszystko jest ok. Teraz twoje uwagi jesli chodzi o 3d to ja nie wiem na czym ty to sprawdzales ja sprawdzalem 3d na wt i dt na 55 calach i jak dla mnie lepsze albo porownywalne 3d ma tylko sony, samsung dla mnie ma gorsze, philips jeszcze gorsze ( aczkolwiek z tego roku philipsa nie uswiadczylem zeby zobaczyc go w 3d ) natomiast lg to kwestia gusstu bo jest bardziej komfortowe ale obraz jest gorszy dla mnie. A eise odnosnie 3d dostal sony 850 ( choc ja do Eisy to tak podchodze z doza ostroznosci ) ale lepiej ja miec jak nie miec. Do tego testy rozne wykazywaly rozne rzeczy ale jesli chodzi o 3d to w kazdym tescie pisano bardzo dobrze o 3d w panasonicu .....
A najlepiej tak jak napisalem zadzwonic do firm ktore kalibruja tv i oni wszystko powiedza tak jak oni to widza i uwierz na slowo ze nie znajdziesz firmy ktora takie rzeczy robi i powie ze tv samsunga jest lepszy od powiedzmy sonego czy panasonica. Oczywiscie ludzie kupia samsunga bo ma wiele modeli ktorych cena jest tansza a wiekszosc ludzi ktorzy kupuja w Polsce tv interesuje wylacznie cena. Drugi typ ludzi to ile tv posiada gadzetow a ta najmkneijsza grupa taka do ktorej ja sie zaliczam to grupa ktorej zalezy wylacznei na obrazie bo mi kodeki i inne bzdury nie potrzebne gdyz na szczescie stac mnie na oryginalne filmy. Reasumujac kazdy ma prawo do swojego myslenia na temat danej firmy tylko trzeba miec do tego dystans i jesli pisac to faktycznie cos co jest potwierdzone i czego ty np doswiadczyles, a nawet jesli tobie cos sie tam popsulo tej czy innej firmy to nie oznacza zeby pisac o niej ze to jedno wielkie dziadostwo oczywiscie w duzym uproszczeniu.
Lolek
 

peki

New member
no ja mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie :) no ale jeśli, no to przecież Panasonic ma jeszcze lodówki, pralki, blu ray, aparaty itd...
 
Do góry