Szok - Panasonic może porzucić produkcję telewizorów.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szok - Panasonic może porzucić produkcję telewizorów.

Bombshell donosi z Japonii: Panasonic może przestać w przyszłym roku produkcji telewizorów LCD i plazm. Aplikacji nowych brak a zyski coraz mniejsze.
Panasonic_apertura_b_80883.jpg

Reuters i Nikkei : ostatnią serię modeli telewizorów Panasonica możemy zobaczyć w 2013 roku ?

Agencja donosi że w następnym roku japońska firma może rozważyć pomysł zatrzymywania produkcji paneli LCD i PLASM. Poświęci zaś dużo czasu i energii na produkcję paneli dla smartfonów i tabletów.Reuters twierdzi wręcz że decyzja została już podjęta.
Panasonic daje też nadzieję na powrót do produkcji telewizorów ale po wypracowaniu oczekiwanych zysków w tym roku.
News, jednak nadaje się do wielu interpretacji:jedna uważa, że firma Panasonic zdecydowała się wyciągnąć wtyczkę w całej dywizji TV podobnie "jak zrobiła to firma Pioneer"
Wg innej interpretacji Panasonic będzie wystarczająco zaradny aby zatrzymać produkcję paneli LCD i IPS paneli plazmowych do telewizorów od osób trzecich.
dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No niezle by bylo to by oznaczalo ze jakby sie chcialo kupic tv pansonica to koniecznie gwarancja by musiala byc na 5 lat bo inaczej to jak np w trzecim roku si epopsuje to moze sie okazac a nawet na 100% by bylo ze nie bedzie ktoi mial nareperowac tv gdyz juz nigdzie nie bedzie czesci. Lipa ale moze to tylko tak dla podpuchy ale taka wiadomosc nie przynosi zbytnio popularnosci firmie.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
CO RACJA TO RACJA I FAKTYCZNIE TAK JAK POPRZEDNIK PISZE ZEBYL KOMUNIKAT O JAKIEJS FUZJI PANAS I SONY A TU TERAZ TAKI NEWS . MYSLE ZE PANASONIC LEPIEJ STOI JAK PHILIPS WIEC JAKBY NIE PATRZEC JAKBY CO TO NAJWYZEJ KTOS ICH KUPI. ALE TAK JAK KOLEGA PISZE ZE FAKTYCZNIE PANASONIC TO TV A NEI JAKIES SAMRTFONY TABLETY ITP Z TYM NA PEWNO PRZEGRAJA Z SAMSUNGIEM BO TO SAMSUNG W TEJ DZIEDZIENIE PRZEGANIA WSZYTSKICH I TO O GALAKTYKE.CHODZI MI OCZYWISCIE O SPRZEWDAZ.
lOLEK
PS SORY ZA DUZE LITERY.
 

bluray

Banned
Ogarnij sie kolego odpowiedzialny za ten artykul i przestan siac zamet
CO RACJA TO RACJA I FAKTYCZNIE TAK JAK POPRZEDNIK PISZE ZEBYL KOMUNIKAT O JAKIEJS FUZJI PANAS I SONY A TU TERAZ TAKI NEWS . MYSLE ZE PANASONIC LEPIEJ STOI JAK PHILIPS WIEC JAKBY NIE PATRZEC
Wy niczego nie kumacie.
Text to news cytowany za DDay.
Chcecie aby cenzurowano newsy światowe ?

Co do Philipsa;
super mądra decyzja wsparcia się na kapitale chińskiego giganta.
Widać już, że nic nie stracili a wiele zyskali.

Japończycy nie są mentalnie w stanie podjąć współpracy ani z koreanami, ani chinolami ani z jankesami.
No to zasłużenie idą właśnie na dno.

Żal było decyzji PIONEERa mającego najlepsze po dziś ekrany PDP.
Zaś ujawnione wówczas plany następcy KURO zapierały dech w piersiach.
Zwłaszcza w zakiresie niwelacji juddera 24p.

To SAMSUNG pokazał jak stać się leaderem na globalnym rynku ellektroniki konsumpcyjnej.
Wczoraj widziałem w ARKADI ich "stand". Szok !
Elegancja, styl i zabijająca oferta.
Ich 75" LED gra lepiej niż prototyp SONY 4K 83".
Jedyny błąd to brak pasywnego 3D, ale 3D to nic nie znaczący gadżet.
Ja należę do tych, którzy nie pamiętają gdzie szukać okularów 3D ( SAMSUNG C8000).
 
Ostatnia edycja:

kabull

New member
Od przedstawiciela sonego też uslyszalem, ze jest mozliwe przestanie produkcji TV oraz komórek (chodzi o Sony) ponieważ jest to kolejny rok zamknięty na sporym minusie, ale ponoć każda firma tak ma nawed Samsung lecz oni łatają dziurę w swoim sprzęcie z AGD
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Ta ' jasne .... pfff,. i co ? przerzuci sie na produkcje Lodówek ?!

A myślisz, że panas nie robi lodówek? oj mało wiesz o tym koncernie.


Na początku nikt nie wierzył w wycofanie się Pioneera z rynku TV. Sami sobie producenci to robią, zabijają ceny żeby była jak najtaniej, sprzedają w 90% do marketów żeby było jak najtaniej a potem okazuje się, że się nie zarabia...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
CO RACJA TO RACJA I FAKTYCZNIE TAK JAK POPRZEDNIK PISZE ZEBYL KOMUNIKAT O JAKIEJS FUZJI PANAS I SONY A TU TERAZ TAKI NEWS . MYSLE ZE PANASONIC LEPIEJ STOI JAK PHILIPS WIEC JAKBY NIE PATRZEC JAKBY CO TO NAJWYZEJ KTOS ICH KUPI. ALE TAK JAK KOLEGA PISZE ZE FAKTYCZNIE PANASONIC TO TV A NEI JAKIES SAMRTFONY TABLETY ITP Z TYM NA PEWNO PRZEGRAJA Z SAMSUNGIEM BO TO SAMSUNG W TEJ DZIEDZIENIE PRZEGANIA WSZYTSKICH I TO O GALAKTYKE.CHODZI MI OCZYWISCIE O SPRZEWDAZ.
lOLEK
PS SORY ZA DUZE LITERY.

A gdzie jest powiedziane, że nie będą robić OLEDów ? Sharp już ponad 10 lat temu zaprzestał produkcji CRT i całe siły przerzucił na LCD. Może i Panas dostrzega koniec tej uliczki.
 

lm648

Banned
W latach 90-tych ubiegłego wieku :) Nokia też produkowała telewizory jak na tamten okres CRT i też całkiem niezłe, stojące w rankingu baaaardzo wysoko.
I co się stało? :) kto o tym pamięta? :) dzisiaj "tylko" produkują telefony :)
Nadszedł czas na zapłatę za swoją "pychę" przez Panasa i jego kolegę Sony-go :) Tak się płaci w XXIw za brak szacunku dla klienta :)
Wg. mojej opinii to DOBRA WIADOMOŚĆ :)
 
Ostatnia edycja:

DVX

New member
Nie wyobrażam sobie tego aby najlepszy producent telewizorów i ogólnie całej elektroniki teraz przestał produkować telewizory ?! To na co ja będę oczy wywalał, no chyba nie na koreańce i inne wynalazki z Chin...
Mój najstarszy TV Panasia z Pewexu ma już ćwierć wieku, tyle wspólnych lat a tu teraz miało by go zabraknąć ?!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie informacja o nowej linii to najlepsza wiadomość, bo słuchy chodziły różne - a najważniejsze że będzie cały naowy line-up.
To oznacza że Panasonic będzie pracował nad poprawą produktów. Nie wiem jak dla WAs ale dla mnie to bardzo ważna wiadomość.
 
Do góry