Szalone nowe wysokie ceny TV

timonek

Member
Bez reklam
Witam, bylem zainteresowany kupnem tv kolejnego tym razem wiekszego 75cali, na perwszy rzut poszedl samsung z podstawowej serii czyli 75bu8000 i ku mojemu zdziwieniu kosztuje ponad 2 tys wiecej niz zeszloroczny 75au8000. Czyli az 6 tys w porownaniu do za serie AU.
Pytanie czy to nie jest jakies szalenstwo z tak duzymi cenami , nigdy tak nie bylo co roku minej wiecej patrze ceny i nowosc ok zawsze byla troche drozsza ale nie az o tyle. Rpzumiem ze teraz drozeje wszystko ale zeby az o tyle procent .
Zapewne te modele sie nie roznia miedzy soba praktycznie niczym waznym.

I teraz gdybajac , jezeli cena tego lub innych tv nie spadna do poziomu 4 tys za 75cali to co zakupic model zeszloroczny ten lub inny pozostaje ?, czy jest szansa ze ten tv np spadnie z ceny do konca roku ?. Co myslicie co radzicie ? czekac rok dwa trzy , kupic cos co jest juz na rynku moze jakis lepszy model z zeszlorocznych produkcji, bo przy takich cenami cofamy sie o kilka lat doslownie.:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie czasy...
Samochody podrożały podobnie.
Możesz spokojnie kupić bieżące modele.
 

timonek

Member
Bez reklam
A to juz wiem ale w tym przypadku na nowy nigy mnie nie bedzie stac dobrze ze na nowy tv mnie stac ;D. Bierzace modele to masz na mysli tego roczne czy zeszloroczne ?

Jakies inne propozycje w wielkosco 75 cali , bo jednak wielkosc robi wieksze wrazenie niz super wysoka jakosc, a w tej chwili na obie te rzeczy mnie nie stac, albo mniejszy lepszy np 65 oled albo tanszy 75 jakis lcd. Zeby chociaz na kilka lat prztrwac ten kryzyc moze za 5 lat ceny spadna troche jak zwieszy sie kupno prze ludzi ;).
Matryca napewno VA musi byc ogladam tylko w nocy czy cos procz samsunga 75AU8000 jest , moze jakis niewele drozszy lepszy qled samsunga albo ewentualnie inna marka ?
 

timonek

Member
Bez reklam
Ten samung co mam na mysli kosztuje mniej niz 4tys, wiec w tych granicach okoo 4tys. Chyba ze cos wybitnie lepszego by bylo to moze byc wiecej o 5 stów np. napewno nie wiecej niz 5 tys. No i praktycznie nie interesuja mnie bajery aplikacje itp bo mam i nie korzystam, nawet prawe tv nie ogladam, wiekszosc to tylko filmy i tylko w nocy.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
na perwszy rzut poszedl samsung z podstawowej serii czyli 75bu8000 i ku mojemu zdziwieniu kosztuje ponad 2 tys wiecej niz zeszloroczny 75au8000. Czyli az 6 tys w porownaniu do za serie AU. (....) I teraz gdybajac , jezeli cena tego lub innych tv nie spadna do poziomu 4 tys za 75cali to co zakupic model zeszloroczny ten lub inny pozostaje ?
Modeli zeszłorocznych (przeznaczonych na 2021 rok) na pewno nie zabraknie. Zalegają w magazynach.
A nowe modele (na 2022 rok) wejdą z poślizgiem, bo trzeba stare sprzedać.

https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...lewizji-naziemnej-telewizory-sprzedaz-samsung

"Branża producentów telewizorów czuje niedosyt graniczący z rozczarowaniem, jeśli chodzi o sprzedaż telewizorów w pierwszych czterech miesiącach tego roku - powiedział Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży i marketingu firmy Samsung Polska (....)
Z obserwacji producentów wynika, że na 100 sprzedanych dekoderów przypada tylko 10 telewizorów, co jest znacznie poniżej oczekiwań branży. (....)
Szef marketingu Samsunga mówił, że niesprzedane telewizory pozostaną w magazynach do października i listopada tego roku.
To właśnie IV kwartał jego okresem największej sprzedaży w branży elektroniki w Polsce.
Opóźnienie w sprzedaży dotychczasowych urządzeń spowoduje opóźnienie wprowadzenia nowszych technologicznie telewizorów."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz za 4499 zł TCL 75P615 , Philips 75PUS7805 za 4499 zł
To z dobrych masz najlepsze modele z pełnym wyposażeniem smart
Plus dodatkowo pakiet do każdego.
Nowe modele 75" będą kosztować dwa razy tyle, więc wg mnie warto skorzystać.
 
Do góry