szafeczki pod sprzet

timbot

New member
Bez reklam
lato, przprowadzka, zmiana sprzetu (stary został u rodzinki) i pojawilo mi sie takie luzne przemyslenie, ktorym chcialbym sie podzielic (ach, jaki spokój w pracy, że można pisać o takich głupotach)....

mianowicie- szafki rtv a konkretnie ich nieprzystosowanie do "Społeczeństwa Informacyjnego" (SI- takie podobno się tworzy, jeszcze Ue nam każe je rozwijać).
Ponieważ SI to nie tylko dostęp do informacji, interentu i takie tam, ale tez dostęp do nowoczesnych rozwiązań techniki to rozumiem, że unia robiąc nam dobrobyt celuje do realizacji hasła "kino domowe w każdym domu".
Prawdziwe SI wymaga kina domowego na europejskim poziomie a nie jakiś plastików.
No i tu pojawia się koniczeność stworzenia nowej DYREKTYWY PE, która by regulowała minimalną ilość miejsca w szafkach rtv.
Niedopuszczalne jest to co się dzisiaj dzieje - w szafkach rtv jest malutka wnęka, gdzie ledwo mieści się ampli i dvd. A gdzie PS3, dekoder cyfrowy o Nintendo 64 nie wspomę nawet!! A o centralnym głośniku to już w ogóle nic nie mówie.
Oczywiście, ktoś może mówić - powieś telewizor na ścianie, będziesz miał więcej miejsca - ale co z ergonomią! Przecież wtedy tv będzie za wysoko.

Na starym gospodarstwie wszystkie zabawki stały na archaicznej szafce pamiętającej jeszcze poczatki po "obaleniu komunizmu" (??!??) i się wszystko ładnie mieściło.
A teraz - szafka ma 1,5 metra szerokości i tylko 1/3 jest na sprzęt, a reszta to jakieś durne szufladki, w których nawet dvd grzbietami do góry się nie mieszczą!! A resztę atrybutów SI trzeba upychć gdzieś koło tv.

Oburzony tą sytuacją w obronie konsumentów apeluję, żebyśmy na forum zebrali 100 tysięcy podpisów i wyszli z inicjatywą ustawową minimalnego miejsca w szafkach rtv! Mamy 36tyś użytkownikó, głos każdego plus jego żony i babci to już spokojnie będziemy mieli wymagane 100tyscięcy. Nie czekajmy na dyrektywy UE, bo gdy powstaną to czas ich transpozycji do polskich przepisów będzie czasem, gdy nieświadomi (głupi?) konumenci będą kupować za małe szafki! Niech Polska będzie liderem budowania Społeczeństwa Informatycznego!!

kto jest za??
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie, Timbot. Nie ma szafek, półek, itp pod sprzęt. Dlatego sam zaprojektowałem i przymierzam sie do budowy. Mam bzika na punkcie symetrii, dlatego wyjścowym kryterium było postawienie suba po srodku, nad nim cenral i TV. Ampli, ps3, dvd, nbox po bokach suba. Wiadomo, sub pownien stac na podlodze, więc wymysliłem cosik takiego
 
Ostatnia edycja:
Do góry