"Sytuacja jest krytyczna i będziemy przeprowadzać radykalne reformy. Nic nie jest ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Sytuacja jest krytyczna i będziemy przeprowadzać radykalne reformy. Nic nie jest święte"

002__MG_0932.jpg

Sony Chief Financial Officer Masaru Kato powiedział wczoraj w Tokio. "Przechodząc wokół naszej działalności to telewizyjna działalność jest naszym priorytetem".
Sony podobnie jak inne japońskie koncerny telewizyjne został uderzony młotkiem przez Apple Inc i Samsung Electronics Co.

Podczas gdy Sony boryka się z ogromnymi trudnościami - Samsung :
"Suwon, Korea Południowa - Samsung w ubiegłym tygodniu odnotował rekordowy zysk operacyjny w wysokości 5,8 biliona Won (5,1 miliardów dolarów) . Zysk pochodzi ze sprzedaży telefonów i telewizorów.

Phil Molyneux, szef amerykańskiego oddziału Sony powiedział że bardzo ważne jest skoncentrowanie się na poprawie detalicznych cen konsumentów . Przypomnijmy więc że 1 kwietnia firma wprowadziła "jednostronną politykę cenową" w USA, która ustala minimalne cyny sprzedaży. Sprzedawca nie może obniżać cen firmy Sony poniżej cen ustalonych.

Nobuo Kurahashi, analityk w Mizuho Financial Group Inc w Tokio : ogólnie wrażenie z wczorajszych zapowiedzi - jest bardzo źle.

Sony prognozuje, że zanotuje kolejną stratę 220 miliardów jenów, czyli około 2,7 miliardów.
Firma, warta 100 miliardów dolarów w 2000 roku, straciła cztery piąte swojej wartości.

"Mam bardzo silne poczucie kryzysu powiedział Hirai na konferencji prasowej . "Nie możemy bać się dokonać bolesnych wyborów dla przyszłości firmy Sony. Nasi rywale i środowiska pracy nie będą na nas czekać".
sfgate
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Coś cienko widzę rezultaty takiej polityki... - ale oby im się udało!
Szacun się należy za stare czasy, za Trinitrona, Walkmana i za PlayStation!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Akurat trinitron to wynalazek Philipsa (też się zdziwiłem gdy zapoznałem się księgą Fila, w której były zawarte patenty odsprzedane innym). Na początku lat 60-tych opracowano taki kineskop w Philipsie, jednak uznano, że produkcja byłaby zbyt kosztowna, by potem ktoś to kupił. Znalazła się więc jakaś nieznana japońska firma, która postanowiła ten patent wdrożyć...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kkdrg

New member
Bez reklam
Akurat trinitron to wynalazek Philipsa .....

Co nie zmienia faktu, że w czasach dominacji CRT Sony było absolutnym liderem i to reszta konkurencji starała się im dorównać, a teraz..... cóż są jednym z kilku liczących się producentów ale to oni gonią innych.

BTW: Ja mam dwa telewizory Sony w domu jeden 21" ma chyba ze 27 lat (nadal działa), drugi 27" i oba dają wciąż doskonałej jakości obraz.
 

marcinkoleksl

New member
w mojej rodzinie tez jest kilka tv crt sony i o dziwo, im starszy tym dłużej gra. kupiony za duże pieniądze trinitron 28 czy 29 cali poszedł na śmietnik jakieś 2 lata temu. kilkunastoletnie wypukłowce z brzydką, czarną obudową grają do dzisiaj!
 

ipsz

New member
mam dwa telewizory Sony w domu jeden 21" ma chyba ze 27 lat (nadal działa), drugi 27" i oba dają wciąż doskonałej jakości obraz.

Z CRT rozstałem się definitywnie w 2007 roku. Pierwsza plazma HD Ready po 32" Sony Vega była jak wytarcie brudnych okularów. Wreszcie geometria - pięta achillesowa dużych CRT - była idealna. Nie mówiąc o rozdzielczości. Rozumiem zachwyty nad długowiecznością dawnego sprzętu ale na pewno nie hymny pochwalne nt jakości obrazu w odniesieniu do współczesnych matryc.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Znalazłoby się sporo współczesnych wynalazków superhiper HD ;) które takie stare Sony pod pewnymi względami (szczególnie kolor i ostrość) by wymiotło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ipsz

New member
W niższych rozdzielczościach może i tak bo technologia CRT nie wymagała idealnego dopasowania rozdzielczości sygnału do własności ekranu jak ma to miejsce w cyfrowym sprzęcie. Źródła sygnału były inne - DVD było wzorcem jakości. Nie wspominając o wcześniejszych nośnikach jak S-VHS czy Beta. Przekątne były mniejsze co też powodowało zupełnie inne wrażenie. Nawet w prawie zupełnie płaskich kineskopach były problemy z konwergencją kolorów i geometrią obrazu. Oczywiście tak jak teraz z powidokami i green ghostingiem w plazmach czy granatowym czarnym i kątami widzenia w LCD nie wszyscy to zauważali i nie wszystkim to przeszkadzało.

A wracając do tematu: Sony przespało moment, w którym budżetowe konstrukcje z Korei przestały być budżetowe i bez pardonu weszły z butami w segment hi-end współczesnych telewizorów zasypując jednocześnie rynek masą produktów low-end zbudowanych z jakością znaną z japońskich urządzeń. Toshiba, Philips i Sharp też nie "zasypywały gruszek w popiele" pokazując, że potrafią zbudować i wdrożyć najlepsze możliwe rozwiązania LCD a w międzyczasie Panasonic skupił się na PDP właściwie wygrywając na tym polu wszystko co było do wygrania. Z Sony została marka i rozpaczliwe próby ratowania jakości desingem przy zachowaniu wysokich cen. Topowe modele bronią się, ale nie są już najlepsze z najlepszych.

Warto przeczytać biografię Jobs'a gdzie w jednym z rozdziałów jest opisany schemat pracy obowiązujący w Sony i porównanie do tego jak wyglądała praca w Apple w sensie projektowania produktu. W Sony była to rywalizacja poszczególnych działów, w Apple współpraca i podział obowiązków. Wyniki finansowe obydwu firm są potwierdzeniem tego, który model jest lepszy.

Mówi się, że PS3 jest urządzeniem, do którego koncern Sony dokłada. Jak to możliwe i jaki to ma sens? Po tylu latach? Zawarli pakt z diabłem i do tej pory spłacają raty? Co takiego jest w konsoli, że jej produkcja jest nieopłacalna? Koszt produkcji $800? Trudne do wytłumaczenia.

Apple z Samsungiem nawet nie pomyślą, żeby dokładać do telefonów i tabletów, które wypierają z rynku gier teoretycznie stworzone do grania takie urządzenie jak PSP. Sony już po czasie promuje też swój tablet, który razi plastikiem leżąc obok iPada i Galaxy. Shame...

Z telefonami też jest tak sobie. Wyrwać kawałek rynku smartfonów Apple, Samsungowi, HTC i LG jest chyba trudniej niż walczyć na rynku telewizorów z Sharpem i Philipsem. Nokia sobie nie radzi więc Sony tym bardziej polegnie.

Są jeszcze aparaty fotograficzne, komputery, walkmany i masa innych drobiazgów, bo ambicją koncernu jest być obecnym w każdym segmencie rynku. W czasie kryzysu i wszechobecnej chińskiej konkurencji to bardzo trudne bez dodatkowego zaplecza finansowego jakim jest np. dla Samsunga koreański przemysł ciężki. Chyba, że dywersyfikacja źródeł dochodu jest dla Sony sposobem na utrzymanie się na rynku. Czas pokaże co będzie dalej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kkdrg

New member
Bez reklam
No Sony trochę przegina z ofertą. Jest tego zbyt dużo i zwyczajnie w niektórych segmentach się nie wyrabiają. Szczególnie dotyczy to sprzętu profesjonalnego, który z natury jest niszowy i nie sprzedaje się tego na miliony, a badania i produkcja kosztuje majątek.

Co do telewizorów to sprawa jest dość posta w pewnym momencie postawili na rozwiązanie, które dawało istotną przewagę na konkurencją i to na masowym rynku. Teraz tego nie mają no i efekt jest widoczny.
 

Tomek80

New member
Ja osobiście zraziłem się do Sony, bo każdy ich sprzęt który miałem popsuł się. Dwa telewizory i wieża. Więcej ich sprzętu raczej nie kupię.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No bo jesli wprowadza sie cos takiego jak jednostkowa cena sprzedazy ustalajaca minimalna cene ponizej ktorej sprzedawcy nie moga zejsc - to ja mam wrazenie ze sterowanie rynkiem chyba juz przerabialismy, a oni cos takiego na rynku USA wprowadzili?
Wpadka z kradzieza baz danych klientow to chyba wierzcholek gory lodowej. Oby nie byl to Titanic.
 

lm648

Banned
Wniosek jest tylko jeden :) ..... wkrótce "popłyną" i .... za parę lat nikt nie będzie pamiętał o takim producencie RTV :) .... przykład :)....... tylko nieliczni jeszcze dzisiaj pamiętają, że Nokia też była wiodącym producentem RTV :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja ich nigdy nie lubiłem ale przyznaję, że nikt nie robił tak dobrych kamer a obecnie jeszcze aparatów fotograficznych jak oni.
 
Do góry