System dźwięku przestrzennego do MAŁEGO POKOJU

SowaQ

New member
Witam,


Szukam jakiejś podpowiedzi co do systemu kina domowego (5.1, 5.0). Mam mały pokoik 3,5 x 2,85m i nasuwa mi się pytanie czy opłaca mi się bawić w superhiperhighend-sprzęt. Od razu mówię nie jestem Audiofilem, ale słyszę różnicę pomiędzy MP3 128, a 320 czy Flac. Posiadam TV Sony Brawia 46HX850, który wybrałem dzięki testowi z tego forum :). Na pierwszy strzał gorączki chciałem kupić amplituner Sony STR-DH520 ponieważ, posiada on BRAVIA SYNCE, jest w niskiej cenie i posiada DTS HD i DTS True (nie wiem co to ten drugi). Nastawiam się na bardziej na Filmy oraz gry Playstation 3, już niedługo PS4.

Półki co chciałem do tego podpiąć legendarne Tonsile Samby 250, ale wiadomo szukam jakiegoś konkretnego rozwiązania co do kolumn. Amplituner do 800zł i jeśli chodzi o kolumny to nie orientuję się w cenie.

Dzięki za pomoc.

ps. Podrzucam schemacik pokoju i jak możecie to polećcie mi jakieś rozstawienie.
 

SowaQ

New member
Tak jak mówię jeżeli chodzi o Amplituner to ok 800zł, a kolumny powiem szczerze nie mam odniesienia i nie chce palnąć głupoty, ale Tanie-dobre.

Nie doczytałem- trzeba mieć 5 post, zaraz wrzucę :)


------

jrrz91.png
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale musisz mieć jakiś punkt odniesienia jesli chodzi o kwotę na kolumny. Dla przykładu, do Twojego pokoju 10mkw dobre by były monitory, ale koszt takich kolumienek to może być 1k a może być też 6k lub więcej. Podaj ile chciałbyś przeznaczyć na kolumny 5.0?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SowaQ

New member
Rozglądnąłem się po stronach zagranicznych i znalazłem Yamaha ns-s34 cena od 200-500 zł Więc myślę że 800 to będzie takie minimum. Fajnie było by kupić nowe ale nie koniecznie. Mam pytanie co do systemu 5.0 na monitorach fajnie zagra jeśli chodzi o niskie tony ? czy iść 5.1. Fala niskiego tonu nie koniecznie zdąży się rozpędzić więc nie wiem czy to ma sens.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiele zależy od akustyki, bo może być tak że niewielki sub ładnie uzupelni bas, a może też powodować dudnienie i rezonans. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy też jakie monitory kupimy?, bo niektóre mają nie gorszy bas od tanich podlogówek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SowaQ

New member
Słyszałem głośniki JBL Znajomego kolegi i porównałem je w tym samym pomieszczeniu z Tonsilem SAMBA 250 i powiem tak. Okrutny bas zero środka i to słychać. Czym dłużej się bawię czytam tym więcej będę musiał na audio wydać :).

No ok, teraz dalej moje pytanie. Polecicie jakieś monitory (tzn same kolumny stereo) do 800 zł mogą być używane.

Nie widziałem żadnej różnicy pomiędzy "satelitkami" w przedziale 250-450 zł (byle drewniane i mające wygląd mini kolumny, nie za długie nie za wąskie).

Na pewno kupię rozwiązanie 5.0 na sam początek w razie potrzeby uśmiechnę się do kogoś o pożyczenie na jakiś seans i zobaczę czy jest to coś warte w moim skromnym pokoju.


----edit----

Kolego Krzysiek1980

Mógłbyś mi coś powiedzieć o kolumnach Roth Oli 30 widzę je u Ciebie w opisie. Jeżeli faktycznie kosztują 900 zł, Skompiec i Ceneo to chyba się skusze. Czytałem recenzję i jednogłośnie wszyscy opisują je mianem najlepszych podłogówek do 2000zł dla małego metrażu.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Roth są bdb., ale 900zł to cena za sztukę:) Z tanich monitorów za 800zł za 2 sztuki, to może Monitor audio MR 2, Roth Oli 20, Paradigm Atom Monitor, może coś z Klipsch lub Taga Platinum B40/S40? Możesz się również przymierzyć mimo 10mkw do np. MA MR4, to nieduże podłogówki i łatwo je ustawić, a fajnie grają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SowaQ

New member
Znalazłem parę propozycji ale teraz mam następne pytanie. Czy Sony STR-DH52 będzie dobrym wyborem - Przede wszystkim jest tani i ma DTS HD 7x115W (wystarczy).
 

SowaQ

New member
Znalazłem parę propozycji ale teraz mam następne pytanie. Czy Sony STR-DH52 będzie dobrym wyborem - Przede wszystkim jest tani i ma DTS HD 7x115W (wystarczy).


Trochę czasu minęło, między czasie robię remont w pokoju. Odsłuchałem parę propozycji co do tych tańszych kolumn i wiem że biorę rozwiązanie 5.0. Może być to głupie ale nie widziałem różnicy pomiędzy kolumnami w przedziale 700-1500 zł. Wiem że najlepiej z nich grały KODA 707 v4. Teraz nie jestem pewien bo nie miałem możliwości zmiany amplitunera więc wszystko testowane było na Onkyo HT-R588. Czy ten amplituner jest wstanie ograniczyć aż tak zestawy 5.0 a żeby nie było słychać różnicy (była na prawdę znikoma).

Nie chcę się wyrywać ale zostanę przy KODA 707 v4 tylko jaki amplituner.

Mam dwie propozycje bo w przedziale cenowym od 800-1100zł (nowe)

Sony STR-DH520 (podoba mi się i na tym się to kończy, bravia synce)
Onkyo HT-R588 (po podłączeniu pendrive w przeciągu 2-5sec jest gotowy do uruchomienia MP3, FLAC itp)
PIONEER VSX-527
Yamaha RX-V373
 
Do góry