System audio do filmow.

timonek

Member
Bez reklam
Witam, odnosnie dzwieku nie bardzo sie znam, wiec pisze tutsj z mysla ze dostane pomoc.
Szukam naglosnienia do filmow, 90 procent filmy 10 muzyka, mialem soundbara i sie zawiodlem dzwiek masakra i pomyslalem o kolumnach aktywnych. Bylo by to dobre rozwiazanie bo tez nie chce dodatkowych urzadzen typu wzmacniacz czy amplituner itp. Zastanawam sie tylko czy z takich kolumn uzyskam odpowiedn i nisko schodzacy bas ?. Myslalem tez o glosnikach edifier 2.1 lub klipsh 21, lub zestaw 2.0 magnat np. lub klipsch lub inne, chodz malo tego typu rzeczy na rynku. Pomieszczenie 3 na 4 metry , cena 1000 do 1500 , chyba ze cos bedzie warte to do 2 tys. Soundbara mialem w okolicy tysiaka ale czy taki 500 zl czy 1000 zagra lepiej hm. Przeciez tam sa tak malutkie glosniczki i w wiekszosci i tak subwofer bierze udzial i nie zajmuje sie tylko niskim zakesem bo takie malutkie glosniczki w belkce przeciez nie maja basu prawie wcale. I dla mnie dzwiek byk taki plastikowy w odlsuchu a bas z suba bez rewelacji, wiec dlatego teraz poszedlem w kierunku normalnych kolumn zeby dzwiek byl lepszy. Za wszelkie pomoce propozycjje pomysly bede wdzieczny. ?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Normalne kolumny to normalny ampli by się przydał 😉 Ja zapłaciłem za samo apmli 700€ i nie jestem zadowolony.. Nie wiem jak Ci doradzić przy tej kwocie którą chcesz wydać 🙄🤔
 

Attachments

  • 16851899722868774236512346630956.jpg
    16851899722868774236512346630956.jpg
    2,7 MB · Wyś: 37

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczekuj tyle od sprzętu ile za niego zapłacisz.
W klasie 1000 zł , z tego co napisałeś żaden soundabr nie spełni Twoich oczekiwań.
Za 1300 zł masz TCLa
 

timonek

Member
Bez reklam
Borygo77 kazdy ma swoje wymaania jak i warunki finansowe.

kiki ale ja watpie w jaki kolwiek soundbar , czy ten TCL zagra niby lepiej niz kolumny aktywne np. magnat 2A lub zestaw klipsh promedia heritage 2.1 ???
Dalej mam watpliwosci czy soundbar jaki kolwiek do 2 tys nie bedzie mial pustego plastikowego brzmienia jak on posiada takie malutkie glosniczki w srodku i plastkowa bude ?. Czy nie jest tak ze wiekszosc pasma musi subwofer przetwarzac dzwieki nizsze ?.
 

timonek

Member
Bez reklam
kiki dobre to pojecie wzgledne, jeden powie co to za lipa za 5 tys przeciez dobre to za 10 tys. Po pierwsze dla jednego cos dobrego nie oznacza tego dla drugiego a po drugie w kazdym przedziale cenowym sa lepsze i gorsze urzadzenia.
Wiec nie wiem co miales dokladnie na mysli z tym kinem za tysiac bo jak i sama nazwa kino jest zbyt ogolna ktora moze zawierac wiele czynnikow w sobie.
Mowa jest o naglosnieniu ktore bedzie lepsze od tv i nie musi byc to 5.1 , kwestia jest co bedzie lepiej brzmialo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
KD to założenia dźwięk wielokanałowy, lepszy/gorszy, ale wielokanałowy.
Tutaj taki Logitech Z-5500 wciąga dużo droższe soundbary, ale pomińmy to.
No, ale piszesz, że chcesz polepszyć to co już jest z tv w konfiguracji 2.0, więc - jeśli musi już to być coś minimalistycznego, to jak już zostało wspomniane, coś aktywnego. Kiedyś słuchałem aktywnych monitorów, fakt, że za dużo większe kasę i to było pełne zaskoczenie (na plus). Gdyby był wzmak, to można by już kombinować i składać.
 
Do góry