system 5.1

witam mam zainstalowany program do ściągania emule v.05a
jeżeli ja nagram ściągnięte filmy na płytę dvd [kilka filmów] to czy one będą mi odbierały w systemie 5.1
posiadam blurey onkyo BD 507
oczywiście filmy które ściągam są w 5.1 [zawsze czytam dane audio i jest napisane w jakim systemie]
 

pkomp

New member
to że jak znajdujesz płyte na ulicy to jestes złodziej? nie......
więc wyluzuj - pirat to kopiuje i udostepnia dalej

dziadzius tak jeśli z kompa/odtwarzacza wyslesz na amplituner i o ile odtwarzacz obsłuzy te pliki
 

profi

Member
Chyba porównanie nie jest zbyt trafione.

Generalnie nie możesz porównywać sytuacji kiedy coś znajdujesz na ulicy, a kiedy z premedytacją ściągasz z sieci materiały chronione prawem autorskim.
To jest zupełnie inna sytuacja.

Równie dobrze można pójść w druga strnę:
Jeśli widzę płytę że leży sobie w sklepie na półce to jak ją wezmę sobie do domu to też nie jest piractwo.
 

Bucek

Banned
a mi się zdaje, że polskie prawo dopuszcza sciągania na użytek własny więc to nie przestępstwo .... nie zezwala na udostępnianie ... wiec wyluzujcie z tekstami typu "pirat" .....

dwa: polskie prawo zezwala na udostępnianie w pewnych wyjatkowych sytuacjach, np. w grupie "towarzyskiej", wsrod przyjaciół ...
 

pkomp

New member
profi - ulica i internet to ten sam smietnik
jakby się włamał i ukradł to ok....ale nic nie ukradł..płyta znaleziona na ulicy jest tak samo chroniona jak materiał udostepniony w internecie - tą płyte gubiąc też ktoś udostepnił.....a problem istnieje od zawsze - zawsze kopiowano i nagle dopiero od rozwoju internetu zaczeto zwracac na to uwagę bo policzono na jak olbrzymia kasę mozna okraśc ludzi
tylko najdziwniejsze w tym że jeszcze żadna firma z powodu piractwa nie padała choć próbuje się ludziom wciskać kit że tak jest

ja w ściaganiu nie widze kompletnie nic złego...w udostępnianiu jak najbardziej....a juz kompletnie żałosne jest to ze kupując coś przestajesz być ostatnio właścicielem - stajesz się tylko uzytkownikiem który ze swoim nabytkiem nie może nic zrobić (patrz konsole i ich przerabianie)

najbardziej spiracona gra roku 2009 zarobiła ponad miliard dolców....kto kogo okradac chce?
 

pkomp

New member
ps - kradziez ze sklepu to kradzież...z internetu nie kradniesz bo nie włamałes się do sklepu czy nie obszedłeś zabezpieczeń....porównywanie do samochodu stojącego na ulicy to tez kretynizm

rzeczy materialne to zupełnie co innego niz impulsy 1 0
pamiętaj o tym
moze usiadłem i wpisywałem rok w notatniku te zera i jedynki i wyszedł mi przypadkiem photoshop?
równie dobrze mozna ganić każdego maturzystę czy studenta za przepisywanie tekstów cytaty itp.....w koncu też łamia prawa autorskie no nie?i nie powiesz mi że to cos innego bo w tej kwestii jest to dokładnie to samo
a najzabawniejsze jest to że radio opłaca tantiemy za publiczne odtwarzanie a ty puszczając to radio w sklepie tez płacisz za to samo - nie sądzisz że to debilizm?
i mase tym podobnych przekręcików
 
Do góry