sygnał z kablówki

aeaa

New member
jako że jestem zielony w temacie za namową kolegów z tutejszego forum zamówiłem plazmę w sklepie internetowym. Pojawił się jednak problem :( nie wiem w jaki sposób podłączyć kablówkę z sygnałem analogowym (kabel ze złączem koncentrycznym) z plazmą Panasonica p42cx3e tak aby zyskać w miarę dobry sygnał ? Proszę się nie śmiać tylko doradzić :)
 

aeaa

New member
wielkie dzięki za szybkie info, przeglądając opis produktu (plazmy) nie znalazłem wejścia na kabel koncentryczny. Teraz będę spał spokojnie :)
 

babus

Member
Jeśli masz możliwość zmiany kablówki analogowej na cyfrową to warto przemyśleć. Jakość będzie o wiele lepsza!
 

darjejek

New member
Witam.

Jakość cyfry w stosunku do analogu jest duża więc nie ma się co zastanawiać. Analog przecież podłączony jest do wejścia antenowego, mylę się ?

Pzd.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ej no co przecież dla plazmy wystarczy kawałek drutu zamiast anteny i obraz będzie żyleta :) po co tam cyfrówka :D
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jasne trzeba urwać wtyczkę z przedłużacza 3m podłączyć do gniazda ant. a drugi koniec zawiesić na żyrandolu (może dyndać).
pozdrawiam żartownisia
 

babus

Member
W UPC TV analogowa i cyfrowa też przesyłana jest koncentrykiem. Tylko żeby cieszyć się sygnałem cyfrowym potrzebny jest mediabox z kartą kluczem. Z analogiem nie ma problemu, wystarczy podpiąć do TV.
 
Ostatnia edycja:

darjejek

New member
Ponieważ telewizja cyfrowa może być przesyłana przez koncentryk. Ja tak mam u siebie w kablówce, przez koncentryk przesyłana jest telewizja cyfrowa i analogowa jednocześnie.

Telewizja jest przesyłana przez koncentryk, ale pytanie jak jest podłączona do telewizora ? Czyli na hdmi masz cyfre i analog ? To dotyczyło wczśniejszego posta.


wielkie dzięki za szybkie info, przeglądając opis produktu (plazmy) nie znalazłem wejścia na kabel koncentryczny... :)

Nie upieram się, bo w sumie są różne kablówki. Rozwiązanie moje wydawało mi się oczywiste :?.



Pzd.
 

babus

Member
Telewizja jest przesyłana przez koncentryk, ale pytanie jak jest podłączona do telewizora ? Czyli na hdmi masz cyfre i analog ? To dotyczyło wczśniejszego posta.
Analog dostępny po koncentryku. Czyli wystarczy podłączyć do tv i śmiga. Sygnał cyfrowy dostępny jest tylko przez dekoder, zwany w UPC mediaboxem. Koncentryk podpięty do dekodera, a z niego kabel HDMI do TV.
 
W

witek_z

Guest
Sygnał analogowy oraz cyfrowy może być przesyłany przez koncentryk, podłącza sie do głowicy telewizyjnej.
 

Santi

New member
Telewizja jest przesyłana przez koncentryk, ale pytanie jak jest podłączona do telewizora ? Czyli na hdmi masz cyfre i analog ? To dotyczyło wczśniejszego posta.
Przez wejscie antenowe mam podlaczona telewizje cyfrowa i analogowa do telewizora. U mnie tak kablowka dziala, ale ja mam osiedlowa.
 

hary111

New member
Ja mam Vectrę i mam dekoder PVR z gniazda na "ścianie" do PVR koncentrykiem na wtyczki wkręcane dalej z PVR do Tv spięty HDMI. Ale sygnał analogowy też mam tylko bezpośrednio z drugiego wyjścia też ze "ściany" do Tv koncentrykiem. U mnie jakość sd na analogu jest zdecydowanie gorsza od cyfrowego.
 
Do góry