Sygnał wielokanałowy z laptopa

jacekpiwo

New member
Witam

Po podłączeniu laptopa (toshiba z kartą realtek) z amplitunerem (Onkyo 807) poprzez kabel HDMI nie mogę uzyskać sygnału wielokanałowego. Mimo że mam podpięte do ampla głośniki w 5.0 na wyświetlaczu pokazują mi się tylko 2 głośniki stereo. Przekopałem chyba już całego kompa i sprawdziłem chyba wszystkie ustawienia karty dźwiękowej (np. 5.0 i wyżej w ustawieniach Audio w panelu sterowania), zmieniałem kable HDMI - i dalej nic.
A jak wrzucę płytę do DVD to wszystko jest w porządku. Czyli coś musi być chyba z kompem nie tak.
I już nie wiem co mam dalej robić.
Może ktoś z Was miałby jakiś inny pomysł?

Pozdrawiam
 

remmyhi

New member
Mam Toshibę - X205-S9810 i w ustawieniach HDMI mam jasno napisane że dźwięk wychodzi tylko dwukanałowy. Jeżeli chciałbym wydać z laptopa dźwięk 6-kanałowy to musiałbym się koaksem podłączyć - przez mini-jack audio out.
Ja to rozwiązałem poprzez zewnętrzną kartę USB - SWEEX - niestety jakość dźwięku na wyjściu jest dość standardowa, żeby nie powiedzieć kiepska...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zostaw hdmi i podlacz sie przez spdif - gestych formatow i tak nie przeslesz.
 

Kuman

New member
Nie wiem jak w Toshibie...

Witam

Po podłączeniu laptopa (toshiba z kartą realtek) z amplitunerem (Onkyo 807) poprzez kabel HDMI nie mogę uzyskać sygnału wielokanałowego. Mimo że mam podpięte do ampla głośniki w 5.0 na wyświetlaczu pokazują mi się tylko 2 głośniki stereo. Przekopałem chyba już całego kompa i sprawdziłem chyba wszystkie ustawienia karty dźwiękowej (np. 5.0 i wyżej w ustawieniach Audio w panelu sterowania), zmieniałem kable HDMI - i dalej nic.

U mnie w HP Pavilion 9880 z kartą Realtek HD, to, czy przez HDMI idzie dźwięk wielokanałowy, czy tylko 2 kanałowy, zależy także od ustawień odtwarzacza. To znaczy, żeby puścić 5.1 na amplituner przez HDMI muszę po pierwsze:
1. Ustawić w windzie urządzenie domyślne jako Digital Output (a nie głośniki).
2. W odtwarzaczu, np. ClassicMediaPlayer w ustawieniach na zakładce Odtwarzanie -> Strumień wyjścia ustawić opcję AudioDirectShow na "DirectSound:Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)".
3. A na zakładce filtry wewnętrzne -> AudioSwitcher ustawić "Konfiguracja głośników dla 6 kanałów wejściowych" i w tabelce zaznaczyć, które głośniki są w konfiguracji.

Dopiero wtedy po HDMI idzie mi z lapka dźwięk 5.1.

Pozdro.
 

jacekpiwo

New member
U mnie w HP Pavilion 9880 z kartą Realtek HD, to, czy przez HDMI idzie dźwięk wielokanałowy, czy tylko 2 kanałowy, zależy także od ustawień odtwarzacza. To znaczy, żeby puścić 5.1 na amplituner przez HDMI muszę po pierwsze:
1. Ustawić w windzie urządzenie domyślne jako Digital Output (a nie głośniki).
2. W odtwarzaczu, np. ClassicMediaPlayer w ustawieniach na zakładce Odtwarzanie -> Strumień wyjścia ustawić opcję AudioDirectShow na "DirectSound:Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)".
3. A na zakładce filtry wewnętrzne -> AudioSwitcher ustawić "Konfiguracja głośników dla 6 kanałów wejściowych" i w tabelce zaznaczyć, które głośniki są w konfiguracji.

Dopiero wtedy po HDMI idzie mi z lapka dźwięk 5.1.

Pozdro.


Jako odtwarzaczy, próbowałem: Total Media Theatre, foobar2000, powerDVD, i paru innych i na wszystkich ustawienia były prawidłowe (przynajmniej tak mi się wydaje) i ... nic.
Włosy rwać albo kompa zmieniać.
 

slupek

Member
Mam Sony VAIO VGN-AW41ZF/B i Win7 64bit PL Home Prem. i zainstalowałem Windows 7 Codecs:
Shark007.net - Windows 7 Codecs - WMP12 Codecs
W ustawieniach kodeków zrobiłem tak:
df6fab61c7e63ba6.jpg


dodatkowo w ustawieniach HDMI laptopa mam tak:
6f9c6cc8c7d1eea8med.jpg

af22f8ccc3784b69med.jpg


Laptop podłączony jest kablem do HK AVR-460 i mam dźwięk wielokanałowy (zależy od źródła, tzn. jaki jest dźwięk w pliku), np. DTS, DD - na wyświetlaczu HK mam info ile kanałów jest w tej chwili.
Jeśli plik ma dźwięk DTS HD to niestety na wyświetlaczu mam tylko DTS.

Strumień wyjścia w ffdshow mam ustawiony tak:
d6a9d17f13625ec9med.jpg


Karta dźwiękowa to też Realtek HD.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
To czytaj ponownie poprzedników (i kombinuj), bo wypada ze masz radeona 34xx, a w tej wersji jest tak:
"Integrated Digital Outputs – Enjoy your digital content the way you want to, with built-in HDMI that includes 5.1 surround audio for big screen entertainment and the latest in display connectivity"
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie jestem "komputerowcem" jednak wydaje mi sie ,ze najwieksze znaczenie maja ustawienia w
trzeciej tabeli zamieszczonej przez slupek .
poprzednie wygladaja jakby dotyczyly sygnalu analogowego (lub pcm ?!)
 

jacekpiwo

New member
U mnie w HP Pavilion 9880 z kartą Realtek HD, to, czy przez HDMI idzie dźwięk wielokanałowy, czy tylko 2 kanałowy, zależy także od ustawień odtwarzacza. To znaczy, żeby puścić 5.1 na amplituner przez HDMI muszę po pierwsze:
1. Ustawić w windzie urządzenie domyślne jako Digital Output (a nie głośniki).
2. W odtwarzaczu, np. ClassicMediaPlayer w ustawieniach na zakładce Odtwarzanie -> Strumień wyjścia ustawić opcję AudioDirectShow na "DirectSound:Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)".
3. A na zakładce filtry wewnętrzne -> AudioSwitcher ustawić "Konfiguracja głośników dla 6 kanałów wejściowych" i w tabelce zaznaczyć, które głośniki są w konfiguracji.

Dopiero wtedy po HDMI idzie mi z lapka dźwięk 5.1.

Pozdro.

Uczyniłem wg przepisu... - wogóle nie mam głosu:niewiem:
 

jacekpiwo

New member
Poddaję się. Nijak nie chce działać.
I myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie złozenie nowego kompa. Proszę zatem o specyfikację podzespołów (przede wszystkim karta dźwiękowa, procesor, dysk itd.). Oczywiście ma służyć tylko i wyłącznie jako odtwarzacz muzyczny i filmowy.

Pozdrawiam
 

bondzik30

New member
Witam,
Mam HP Pavilion Dv6 i próbuje go podłączyć do HK AVR260 przez HDMI. Wydaje mi się ze karta dźwiękowa jest dość kiepska w tym komputerze IDT HD Audio. U mnie do wyboru pojawia się tylko stereo - możne jest jakaś możliwość żeby to zmienić na 5.1...
Druga sprawa to jak podłączam HDMI to wygasza mi sie ekran - podpowiedzcie proszę jak zrobić żeby tak nie było.
 

mario595

New member
Tą drugą sprawę załatwisz włączając kreatora ustawień grafiki (ATI lub NVIADIA). Ja tego nie zrobiłem, ponieważ denerwowało mnie to. Gdy oglądałem film ekran lapa cały czas świeci a tak ładnie się wygasza i obraz rzuca na TV. Niestety również nie mogę sobie poradzić z IDT HD. Co podłącze przez HDMI do TV (niestety amp nie obsługuje dźwięku poprzez HDMI) a dźwięk przez łącze słuchawkowe do ONKYO to ustawienie domyślne przełącza się na HDMI. Tak więc dźwięk idzie do TV. Muszę ręcznie przestawiać na wyjście słuchawkowe aby szło do ampa. Najchętniej to to całe IDT wywaliłbym.
 

rafopl

New member
Poddaję się. Nijak nie chce działać.
I myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie złozenie nowego kompa. Proszę zatem o specyfikację podzespołów (przede wszystkim karta dźwiękowa, procesor, dysk itd.). Oczywiście ma służyć tylko i wyłącznie jako odtwarzacz muzyczny i filmowy.

Pozdrawiam


Ty nie działaj z nowym kompem, tylko ewentualnie spóbuj jeszcze po chinchach po prostu.
 

mario595

New member
raczej nie da się zrąbać. kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpecie, następnie wejdź w ATI Catly... później w kreatora i dalej tak jak podpowiada aplikacja. W razie czego na końcu anuluj i nic nie zmienisz. podłącz sobie najpierw TV i lapka aby rozpoznał ekrany.
 

jacekpiwo

New member
Ty nie działaj z nowym kompem, tylko ewentualnie spóbuj jeszcze po chinchach po prostu.

Znajomy pożyczył mi swojego kompa "multimedialnego", którego "sam" składał. Chodzi jak burza po HDMI. Sygnał 5.1 w DD lub DTS - bez żadnych problemów. Zdecydowałem się - składam podobnego. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 
Do góry