Sygnał video z siatkówki przechodzi do Euro złącza

dgolf

New member
Nowiuśki TV SAMSUNG SLIM 29" i tak:

-podłączony dekoder przez euro, widoczne szumy
-podłączam w tym momencie antenę siatkową pod TV i obraz staje się czysty ale przedostaje się w tle sygnał z tej anteny. Szczególnie jeśli ustawię czarny obraz migają kolory, kiedy odłączę antenę zaczyna śnieżyć lekko.

Więc widocznie sygnał przedostaję się jakimś cudem z wejścia antenowego na Euro. Miałem to samo ze starym telewizorkiem z lat 90 bodajże też samsung. Czy da się to jakoś wyeliminować? Może wina słąbej jakości kabla Euro-Euro? CZy reklamować odbiornik?
 

zaslav

New member
dgolf napisał:
Nowiuśki TV SAMSUNG SLIM 29" i tak:

-podłączony dekoder przez euro, widoczne szumy
-podłączam w tym momencie antenę siatkową pod TV i obraz staje się czysty ale przedostaje się w tle sygnał z tej anteny. Szczególnie jeśli ustawię czarny obraz migają kolory, kiedy odłączę antenę zaczyna śnieżyć lekko.

Więc widocznie sygnał przedostaję się jakimś cudem z wejścia antenowego na Euro. Miałem to samo ze starym telewizorkiem z lat 90 bodajże też samsung. Czy da się to jakoś wyeliminować? Może wina słąbej jakości kabla Euro-Euro? CZy reklamować odbiornik?

Nie są to żadne cuda - sygnał odbierany właśnie przez tuner TV jest dostępny na złączu Euro a przebicia które widzisz w 99% przypadkow są spowodowane właśnie przez kiepski kabel euro - potrzebujesz kabla z niezależnie ekranowanymi żyłami
 

dgolf

New member
Napiszę inaczej: jeśli pod telewizor podłączę cokolwiek przez Euro, a pod wejście antenowe nic, wówczas mam szumy. Kiedy podlączę antenę siatkową, zamiast szumów widoczne są przemieniające się kolory, szczególnie na czarnym tle.

Więc jak tu może być wina kabla? Prędzej cosik w telewizorze. Tak myślę.

Sprawdziłem pod AV2 - nie ma zakłóceń, zarówno kablem Euro jaki i chinch.
 
Ostatnia edycja:

dgolf

New member
Telewizor w 100% sprawny.

Na wejściu AV1 są sygnały wychodzące z tunera TV w celu wykorzystania w innym urządzeniu. W zwykłej jakości kablu (pełnym - o podłączonych wszystkich końcówkach) ten sygnał po prostu nanosi się na sygnał wchodzący.
Jest kilka możliwości uniknięcia zakłóceń:
- zastosowanie kabla niepełnego
- odcięcie we wtyku od strony TV przewodu na sygnale wychodzącym
- zastosowanie kabla lepszej jakości, z żyłami ekranowanymi
- skorzystanie z możliwości w menu - o ile jest taka - przestawienie źródła sygnału wychodzącego z AV1 z tunera na np. AV2.

Pozwoliłem sobie zacytować odpowiedź pewnego użytkownika z Elektrody.

Zamknijcie ten wątek.
 
Do góry