sygnał mono-dlaczego?

kaszub

New member
Po podłączenie tv samsunga ps42c9 z ampli denona 1507 za pomocą kabla "czincze" gra tylko jeden z głośników mimo ze program nadawany jest w stereo. Ale jesli połącze tv z ampli zapomoca wyjścia na słuchawki to juz oba głośniki grają. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje????????
 

rafal11998

New member
kaszub napisał:
Po podłączenie tv samsunga ps42c9 z ampli denona 1507 za pomocą kabla "czincze" gra tylko jeden z głośników mimo ze program nadawany jest w stereo. Ale jesli połącze tv z ampli zapomoca wyjścia na słuchawki to juz oba głośniki grają. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje????????

A te "czincze" jak napisałeś są sprawne?;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zamień miejscami wtyki chinchy (lewy na prawy, prawy na lewy). Jeśli nie odezwie się druga kolumna, to znaczy, że uszkodzony jest kabel. Jeśli nie odezwie się ta sama kolumna, to coś jest z telewizorem.

Rozumiem, że wyjście słuchawkowe łączyłeś z tym samym wejściem w amplitunerze?

ArtS :)
 

kaszub

New member
Zamieniłem i dalej gra ta sama kolumna;-(
Czyli coś jest z tv nie tak. No chyba ze to kwestia ustawien ale nie sadze.
Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli będe wykorzystywał wyjście słuchawkowe do podłączenia z amplitunerem to może się coś w tv zepsuć?? Myśle że nie bo wkońcu to amplituner bedzie wzmacniał dżwięk więc telewizorowi nic sie nie powinno stać-dobrze myślę???
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
W takim razie jedno wiemy na pewno: kabelek jest dobry. Może, co mało prawdopodobne, uszkodzony jest telewizor. A może masz włączony tryb dwujęzyczny? Sprawdź ustawienia w telewizorze.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To tylko przypuszczenie. Nie wiem, jaki masz telewizor. Jeżeli zamieniłeś miejscami chinche i nadal grał ten sam gośnik, to oznacza, że telewizor wysyła sygnał tylko na jeden kanał. Nie napisałeś jeszcze, czy przy podłączeniu z wyjściem słuchawkowym korzystałeś z tego samego wejścia w amplitunerze.

ArtS :)
 

kaszub

New member
tak z tego samego wejścia w amplitunerze.
Telewizor t o samsung c91. Ten tryb dwujęzyczny to tryb/rodzaj dzwieku???

Wróce jeszcze do mojego pytania z kilku postów powyżej-czy jesli połącze tv z ampli korzystając z wyjścia słuchawkowego to czymś to "grozi"??-tzn usterką bądź gorsza jakością dżwieku??
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Dźwięk stereo w telewizji może być nadawany w trzech trybach:
1. Mono.
2. Stereo.
3. Bilingual (dwujęzyczny).

W tym ostatnim każdy kanał stereo przekazuje inną informację. Mamy wówczas wybór, którego kanału (A lub B) chcemy słuchać. Być może masz właśnie taką sytuację?

ArtS :)
 

kaszub

New member
U mnie jest tak stereo,mono. Na niektórych kanałach zamiast stereo "dual I" lub "dual II" Jak włącze "dual II" wtedy już ani jedna kolumna nie gra.

A jak to jest z tym wyjściem słuchawkowym (post wcześniej)???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czyli dobrze podejrzewałem. Dual II nie działa, gdyż stacja nadaje sygnał mono i idzie on kanałem Dual I. Kanały mono ustaw jako Mono, zaś Stereo, jako Stereo. Wyjście słuchawkowe najwyraźnie przechwytuje dwukanałowo dźwięk w każdym przypadku.

ArtS :)
 

kaszub

New member
Jesli mam dual I to gra jeden głośnik a jak dual II to nie gra żaden, mono toteż gra jeden, stereo tez jeden. Więc co zrobić aby grały oba???


Ale korzystanie z wyjscia sluchawkowego nie grozi usterka jesli sygnał jest jeszcze wzmacniany przez amplituner????
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiem Ci, że to iż na wyjściu liniowym w każdym przypadku gra jeden kanał, to bardzo dziwne. Czy w telewizorze masz wyjście stereo Chinch, czy korzystasz z kabla Scart-Chinch?

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W takim razie musi być uszkodzone. Zrób dla pewności tak: podłacz do amplitunera jeden czinch i następnie połącz do telewizora raz na lewy, a później na prawy kanał. Jeśli nadal dla jednego z wyjść nie będzie sygnału, to oznacza, że wyjście jest uszkodzone.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Można, gdyż wyjście na słuchawki jest niskonapięciowe. Pewnie jednak odbędzie się to nieco kosztem jakości.

ArtS :)
 
Do góry